meče, repliky zbraní, nože / lukostřelba

lukostřelba

Tradiční lukostřelba z celodřevěného luku nebo kuše se může stát i Vaší závislostí :) Nepotřebujete k tomu nikoho, stačí mít jen čas a prostor. K lukům dodáváme i příslušenství: šípy, chrániče na prsty, toulce na šípy, splétané tětivy, vaky, lukostřelecké nátepníky atd.

Krom toho zajišťujeme i výrobu hrotů na šípy (více viz text níže):

VÝROBA HROTŮ, materiál:

měkké železo - hroty kované, broušené, zamočené v řepkovém oleji

tvrdá pérová ocel nelegovaná uhlíková ocel - hroty kované, žíhané, broušené, kalené do řepkového oleje a popouštěné, leštěné na kameni.

Tvrdost min. 60 HRC. Blíží se kdysi používaným kalitelným ocelím.

Typy hrotů:
- List
- Jehlan
- Šipka


Speciální typ: svařované hroty - tvrdá ocel byla kdysi drahá a tak se zbraně dělaly navařováním ostří z tvrdé oceli na měkké levnější železo. Tulej hrotu je vykována z měkkého železa a do listu hrotu je kovářsky navařen kus tvrdé uhlíkové oceli. Následně je hrot vyžíhán, nabroušen, zakalen a vyleptán v octě (poslední operace má jen vzhledový význam - podobně se leptá damascenská ocel).

RUČNÍ VÝROBA ŠÍPŮ:

Šípy vyrobené z smrkového, popř. jiného dřeva podle dohody (budeme zkoušet borovici, jasan) ručním zkulacením latěk, dlátkem vyryty drážky na letky z husího/krůtího peří, letky lepené smůlou a omotané režnou nití, hroty kované dle požadavků. Délka šípu asi 80 cm, průměr asi 8 mm, popř. dle dohody.

Pokud máme luk posílat poštou - NEDOPORUČUJEME !!! Je nutné počítat s příplatkem České pošty za NESKLADNOST, což činí do ČR 40,- Kč + služba KŘEHKÉ (30,- Kč). Velmi se přimlouváme, abyste si pro luky jezdili do Prahy.

luky, šípy, kuše

luky, šípy, kuše, jasan, anglické luky, výroba, obchod, prodej

luky, jasanové dlouhé anglické luky, kuše - historické kuše repliky

příslušenství - lukostřelba

příslušenství - lukostřelba, kožené toulce na šípy, obaly na luky

Příslušenství pro lukostřelbu. Kožené toulce na šípy, obaly na luky, chrániče na prsty.

produkty
Doporučujeme
meče
nové produkty
Webdesign by aliacom and pictus
geologie minerály archeologie Kosovo je Srbija
0 Kč
rozšířené
Slovensko