rozšířené
Přejít na menu nové zboží

Šperky / amulety a talismany / keltské amulety

keltské amulety

Keltské amulety a talismany – kdo by neznal pojmy jako je Cernunnos, triquetra, triskel, zelený muž, keltský propletenec?

Keltové kdysi obývali velkou část Evropy a věříme, že kapka keltské krve je v každém v nás. My svůj obdiv k jejich kulturnímu bohatství vyjadřujeme i širokou nabídkou keltských šperků. Při výrobě se inspirujeme archeologickými nálezy i svou vlastní fantazií.

1-18 z 139 celkem
1 2 3 4 5 6 8

Waylandův Uzel

katalogové číslo: CPE36

cena: 95 Kč

   
Propletenec mající v průměru 2 cm.

Více informací

KELTSKÉ AMULETY + šňůrky, 25 kusů, zvýhodněná sada

katalogové číslo: BHJ50

cena: 1 550 Kč

   

Zvýhodněná sada keltských amuletů. Celkem 25 kusů talismanů, ke každému kožená šňůrka zdarma. Materiál: slitina cínu. Tento produkt má pomoci těm z Vás, kteří chtějí distribuovat naše zboží, ale určitě usnadní i rozhodování, pokud potřebujete např. pořídit hromadný dárek (dětské tábory, školy, dárečky do firmy atd.).

Více informací

STROM ŽIVOTA - talisman

katalogové číslo: CPE59

cena: 95 Kč

   

STROM ŽIVOTA - amulet. Strom života je magický strom, který je známý v mnoha kulturách, již od dávných časů. Je známý především jako symbol vědomosti. Skoro každá kultura má svůj vlastní strom života ve své mytologii. Všechny tyto stromy mají velice podobné významy. Talisman je vyroben ze slitiny cínu na němž je nanesena vrstvička antimonu a patiny. Velikost: 2,5 x 3 cm. A amulet je oboustranný!

Více informací

TROJÚHELNÍKOVITÝ KELTSKÝ PROPLETENEC

katalogové číslo: CPE35

cena: 95 Kč

   

Triquetra (z latinského tri - tři, a quetrus - roh, původně znamená trojúhelník.) Triquetra znamená neoddělitelné spojení. Má ale mnoha jiných významů. Další z řady keltských propletenců. Je 4 cm vysoký, poměrně masivní, a tak odolný proti mechanickému namáhání. Materiál: Cín

Více informací

KONĚ BOHYNĚ EPONY - amulet

katalogové číslo: CPE80

cena: 95 Kč

   

Epona byla ochránkyně koní. Byla převážně Keltskou bohyní plodnosti.  Tento amulet slouží jakožto atribut bohyně Epony. Amulet je vyroben ze slitiny cínu, na němž je nanesena vrstvička antimonu a patina. Velikost: 2,6 cm. Design je na obou stranách amuletu.

Více informací

ARBOR VITAE - amulet

katalogové číslo: OPE06

cena: 95 Kč

   

Strom života je magický strom, který je známý v mnoha kulturách, již od dávných časů. Je známý především jako symbol vědomosti. Skoro každá kultura má svůj vlastní strom života ve své mytologii. Všechny tyto stromy mají velice podobné významy. Oboustranný talisman je vyroben ze slitiny cínu, na němž je nanesena vrstvička antimonu a patiny. Velikost: 2.5 c. . Materiál: Cín

Více informací

CERNUNN, keltský Bůh, přívěšek

katalogové číslo: CPE116

cena: 95 Kč

   

Cernunn (Kernunn, Cernunnos), Bůh lesa, strážce a průvodce na onen svět - stylyzovaný výjev z gundestrupského kotlíku (nalezený v Dánsku).

Materiál: slitina cínu (pewter). Velikost cca 4,5 x 6 cm.

Více informací

ZELENÝ MUŽ, pán lesa a cyklu života, přívěšek, bronz

katalogové číslo: BHJ56

cena: 375 Kč

   

Zelený Muž je nejčastěji považován za boha přírody. Představuje nové počátky, znovuzrození a je symbolem nekonečného cyklu. Velikost 1.7 x 3.9 cm. Materiál: Bronz

Zelený Muž Tvář

Autorský návrh přívěšku.

Více informací

Cernunnos - Bůh Lesa - amulet

katalogové číslo: CPE81

cena: 95 Kč

   

Cernunn (Kernunn, Cernunnos), Bůh lesa, strážce a průvodce na onen svět. Cernunn je převážně zobrazován s jelením parožím a v tureckém sedu.
Amulet je vyroben ze slitiny cínu na němž je nanesena vrstvička antimonu a patina. Velikost: 3,5 cm.

Více informací

AMULET - ČTYŘI SVĚTY

katalogové číslo: CPE61

cena: 95 Kč

   

Keltský propletenec. Další motiv z mnoha propletenců. Amulet je vyroben ze slitiny cínu na němž je nanesena vrstvička antimonu a patina. Velikost: 2,7 cm.

Více informací

CORVUS - keltská VRÁNA, amulet

katalogové číslo: CPE175

cena: 125 Kč

   

Corvus - přívěšek s Newgrange spirálkou. Vrána je spojována s životními záhadami a magií. Tento pták je považován za duchovního průvodce. Vrána podporuje smysly pro zrak, změnu a spojení s magií života. Materiál: obecný kov (slitina cínu). Velikost: 3.5 x 4.7 cm.

Newgrange (Sí an Bhrú, Irsko) je přes 5,000 let starý prehistorický pahorek na sever k Dublinu v Irsku.

Irish Nature Ireland

Více informací

TRISKELION - talisman

katalogové číslo: CPE63

cena: 95 Kč

   

Triskelion představuje nekonečný koloběh všeho co plyne stále dokola, nikdy nekončí a nezačíná. Pokud je nošen jako amulet, pak by měl svého nositele chránit před zlem. Pomáhá k získání přání, dodává energii, sebejistotu a rozvíjí kreativitu. Zároveň podporuje optimismus a dobrou náladu. Amulet je vyroben ze slitiny cínu na němž je nanesena vrstvička antimonu a patina. Velikost: 3,5 cm.

Více informací

VOLUTOVÝ AMULET - velký

katalogové číslo: CPE78

cena: 95 Kč

   

Stylizovaný volutový amulet. Amulet je vyroben ze slitiny cínu na němž je nanesena vrstvička antimonu a patina. Velikost: 4,4 cm.

Více informací

KELTSKÁ SPIRÁLOVÁ LUNICE

katalogové číslo: CPE182

cena: 160 Kč

   

Lunice je typicky dámským šperkovým symbolem a má zajistit plodnost, ochranu před nemocemi a šťastný život. Jejich tvar vychází z Luny (Měsíce).

Velikost: 4.8 x 4.5 cm. Vyrobeno z cínu.

Více informací

Nekonečná Spirála - amulet

katalogové číslo: CPE73

cena: 95 Kč

   

Nekonečná spirála - amulet. Nekonečná spirála představuje nekonečný koloběh všeho co plyne stále dokola, nikdy nekončí a nezačíná. Pokud je nošen jako amulet, pak by měl svého nositele chránit před zlem. Pomáhá k získání přání, dodává energii, sebejistotu a rozvíjí kreativitu. Zároveň podporuje optimismus a dobrou náladu. Amulet je vyroben ze slitiny cínu na němž je nanesena vrstvička antimonu a patina. Velikost: 2,6 cm.

Více informací

TARANISOVO KOLEČKO, oppidum Stradonice, cín, staromosaz

katalogové číslo: CPE169

cena: 135 Kč

   

Replika amuletu TARANISOVA KOLEČKA, oppidum Stradonice.

Taranisovo kolečko je symbolem slunce. Přívěšek pochází z naší produkce a Drakkaria je vlastníkem voskového modelu i odlévací formy. Materiálem je cín a talisman je oboustranný. Velikost 3,5 cm.

Keltské oppidum STRADONICE se nachází na vrcholu zvaném Hradiště (380 m. n. m.), setkáváme se i s pojmem Hradiště u Stradonic. Jednalo se o poměrně dobře přírodními útvary chráněnné sídlo, které se rozprostíralo na svazích obtekaných známou řekou Berounkou (severovýchod) a na severozápadě Habrovým potokem. Rozloha činila 90 ha. Oppidum je ve světě velmi známé díky vysokému stupni probádanosti a množství nalezených předmětů, kterých jsou tisíce. Jednalo se o velké a bohaté oppidum a je považováno za tehdejší středisko řemesel.

TARANIS je Pánem nebe. Je schopen sesílat blesky pomocí spirál, které zdobí jeho ramena. Je Pánem nebeského ohně a jeho hněv druidové utišovali uplováním obětí zaživa. Chrání hory a vyvýšená místa, neboť to jsou posvátné oblasti.

Více informací

KELTSKÝ STROM ŽIVOTA, propletený, cín

katalogové číslo: CPE204

cena: 110 Kč

   

STROM ŽIVOTA - amulet. Strom života je magický strom, který je známý v mnoha kulturách, již od dávných časů. Je známý především jako symbol vědomosti. Skoro každá kultura má svůj vlastní strom života ve své mytologii (dub, lípa, cedr). Všechny tyto stromy mají velice podobné významy. Talisman je vyroben ze slitiny cínu na němž je nanesena vrstvička antimonu a patiny. Velikost: 2,9 x 3.5 cm. A amulet je oboustranný!

Více informací

Keltský Triskelion - 4 cm

katalogové číslo: CPE75

cena: 165 Kč

   

Triskelion představuje nekonečný koloběh všeho co plyne stále dokola, nikdy nekončí a nezačíná. Pokud je nošen jako amulet, pak by měl svého nositele chránit před zlem. Pomáhá k získání přání, dodává energii, sebejistotu a rozvíjí kreativitu. Zároveň podporuje optimismus a dobrou náladu. Amulet je vyroben ze slitiny cínu na němž je nanesena vrstvička antimonu a patina. Velikost: 4 cm.

Více informací

1 2 3 4 5 6 8
produkty
Doporučujeme
meče
nové produkty
geologie minerály archeologie Kosovo je Srbija
0 Kč
rozšířené
Slovensko
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.  Další informace