BOŽSKÝ KALENDÁŘ 2020

250 Kč
není dostupné

Pokud, jak se často říká, zůstávají v našich kostelích stopy energie víry, kterou tam lidé při prosbách o vyplnění svých tužeb nebo ve strachu a obavách prožili, kam se potom ztratila ta pravěká? Kam zmizeli staří Bohové, uctívaní stovkami generací? Neneseme si stopy pravěké mytologie a víry stále v sobě?

Vydejte se s námi v průběhu roku do minulosti a objevte, jak lidé dospěli od prostého uctívání přírodních sil až k složitým Božským panteonům. Provedeme vás mezi šamany, kněžkami a tam, kde je to možné, i jednotlivými bohy. Ve 12 obrazech ožily naše autorské vize těchto mocných postav, přičemž jsme se snažili vycházet z reálných archeologických pramenů. Vaše fantazie však může plynout odlišně, a proto jsme u každého období přidali také základní archeologické poznatky, na kterých můžete své představy stavět. A jako bonus navíc hudební tipy, které vašemu rozjímání dodají tu správnou “kultovní” atmosféru.

  • Formát: A3
  • Autorka textů: Veronika Puhačová
  • Odborná redakce: Kamila Remišová Věšínová
  • Autoři fotografií: Tomáš Chlup, Daniela Martinová, Michal Puhač, Veronika Puhačová, Lucie Šmahelová, Jaromír Zajda Zajíček
  • Grafické zpracování a fotografická postprodukce: Michal Puhač
Sdílej: