rozšířené
Přejít na menu nové zboží

Československo 1918 - 2018 / dekorace Patriot

dekorace Patriot

Bytové dekorace Patriot.

1-18 z 19 celkem

BOHEMIA, hrnek

katalogové číslo: HGS129

cena: 250 Kč

   

Hrnek s vlastním potiskem.

 • Objem: 350 ml

Více informací

BOHEMIA, jednoruční meč

katalogové číslo: MSW203

cena: 10 500 Kč

   

Kovaný jednoruční meč v ostrém provedení, čepel, hlavice i záštita jsou vyleštěné. Rukojeť šitá. Hlavice nýtovaná. Tvarově se vychází z mečů 14. a 15. století. Meč není určen pro historický šerm kvuli ostré čepeli. Špičkové provedení a kvalita. Výrobek kovárny Arma Epona.

 • Materiál vysokouhlíková ocel ČSN 14260
 • Celková délka 101 cm
 • Délka čepele 82 cm
 • Šířka záštity cca 22 cm
 • Šířka čepele u záštity 4.8 cm
 • Váha cca 1.35 kg

Více informací

MORAVSKÁ ORLICE - dekor

katalogové číslo: OSL10

cena: 485 Kč

   

Tento znak vznikl ze znaku města Olomouce, které bylo ve 13. století hlavním městem Markrabství moravského. Bylo jím až do roku 1641, kdy byly do Brna přeneseny Zemské desky a přeložen Královský tribunál. Orlice přesto zůstala znakem Moravy. Znak měl od počátku tyto barvy - na modrém pozadí tvoří červeno-bílá mozaika orlici ve zbroji se zlatou korunou. Naše reprodukce je vyrobena z umělého kamene na bázi cementového pojiva. Rozměry: cca 150x180x20 mm; 0,7 kg.

Více informací

ČESKÝ ZNAK, dekorační štít

katalogové číslo: OSL38

cena: 1 650 Kč

   

Stříbrný lev ve skoku - mnoha set let starý symbol českých zemí. Pokud si nechcete na krb nebo na zeď zrovna dávat svůj rodový erb, možná toto se pak nabízí jako jedna z alternativ. Rozměry cca 50 x 60 cm, síla plechu 0,8 - 1 mm. Pro dekorační účely. Z duhé strany jsou přichycena kožená poutka, a tak se dá nosit do průvodu anebo na LARPy.

Více informací

BOHEMIA, historická středověká brašna de luxe

katalogové číslo: LBA130

cena: 2 350 Kč

   

Ručně vyrobená kožená středověká brašna s malovaným českým lvem. Velikost: 18.5 x 20 cm. Vnitřní systém obsahuje dvě úložné vrstvy. Ruční malování.

Více informací

BOHEMIA, honosný královský meč s ČESKÝM LVEM

katalogové číslo: MSW147

cena: 4 550 Kč

   

JEDNORUČNÍ MEČ S ČESKÝM LVEM. Meč je samozřejmě určen pro historický šerm. Pro ty, kteří stále považují vlastenectví za lidskou přednost.

 • Materiál ocel 14 260 dle ČSN
 • Tvrdost cca 50 HRC (Rockwell)
 • Celková délka cca 89 cm
 • Délka čepele cca 71 cm
 • Šířka záštity cca 17 cm
 • Šířka čepele u záštity 3,5 cm
 • Těžiště cca 8 cm za záštitou
 • Váha 1,36 kg

Více informací

PŘEMYSL OTAKAR II., historická středověká brašna, modrá

katalogové číslo: LBA142

cena: 1 270 Kč

   

Ručně vyrobená kožená středověká brašna s bronzovým zpodobněním Krále železného a zlatého - Přemysla Otakara II. Vnitřní systém obsahuje dvě úložné vrstvy. Ruční malování. Ozdobeno bronzovým přívěškem turnajové přilby s klenotem ze supích per. Podoba šperku je převzata z Gelnhausenova kodexu.

Cítíme velkou potřebu nabídnout výrobky, které jsou spojeny s význačnými osobnostmi naší historie. Zejména z doby, kdy Evropa byla velmi rozdrobená a Čechy, resp. čeští králové se stali vládci rozsáhlých území. Takovým králem byl bezesporu Přemysl Otakar II., král český a rakouský, štýrský, korutanský vévoda, markrabě moravský a pán naonského přístavu, syn krále Václava. Král železný a zlatý.

 • Materiál: kůže, bronz
 • Velikost brašny: 18.5 x 20 cm
 • Velikost bronzové ozdoby: 2.9 (výška) x 4 cm

Více informací

ČESKÝ LEV, litina, klepadlo

katalogové číslo: FPR231

cena: 1 250 Kč

   

Lev - klepadlo na dveře ze šedé litiny. 

 • Materiál šedá litina
 • Velikost: 175 x 145 x 65 mm
 • Vyrobeno v České republice

Více informací

GROSSUS, jednoruční meč s českým lvem

katalogové číslo: MSW210

cena: 8 500 Kč

   

Kovaný jednoruční meč v ostrém provedení, čepel, hlavice i záštita jsou vyleštěné. Tvarově se vychází z mečů 14. a 15. století. Meč není určen pro historický šerm kvuli ostré čepeli. Špičkové provedení a kvalita. Rukojeť je šitá, nikoli lepená, zdobená stříbrným drátem. Hlavice nýtovaná. Výrobek kovárny Arma Epona.

 • Materiál vysokouhlíková ocel ČSN 14260, stříbro
 • Celková délka 101 cm
 • Délka čepele 82 cm
 • Šířka záštity cca 22 cm
 • Šířka čepele u záštity 4.8 cm
 • Váha cca 1.35 kg

Více informací

ČESKÝ LEV, historická středověká brašna

katalogové číslo: LBA133

cena: 1 100 Kč

   

Ručně vyrobená kožená středověká brašna s bronzovým zpodobněním českého lva. Velikost: 18.5 x 20 cm.

Více informací

Rytíř BOHEMIE, cínová figurka

katalogové číslo: TFI62

cena: 650 Kč

   

Český rytíř z počátku 14. století. Výška postavy figury je 120 mm. Celková výška je 135 mm. Sběratelská dekorační figura. Materiál - dřevo, cínová pájka. Patina - dřevo je lakované, cín je patinován černým lakem + kolorovaný štít.

Více informací

KAREL IV.

katalogové číslo: SBH04

cena: 950 Kč

   
Karel IV. byl nejslavnější český král, který vládl v letech 1347-1378. Založil Karlovu univerzitu, nechal postavit velkolepý Kamenný most, jenž spojil oba břehy Vltavy, a dal také hlavní impuls ke stavbě Chrámu sv. Víta. Portrét panovníka se nachází v triforiu chrámu, které bustami významných osobností vyzdobil mistr Petr Parléř, jenž byl stavitelem chrámu v letech 1353-1399. Naše reprodukce je vyrobena z umělého kamene na bázi pryskyřičného pojiva. Rozměry: cca 135x200x75 mm; 1,65 kg.

Více informací

HUSITÉ, Josef Dolejší, Leonid Křížek

katalogové číslo: BCD119

cena: 995 Kč

   

Kniha je koncipovaná do dvou částí. V první je podrobně rozebrán vznik a průběh husitské revoluce, s přihlédnutím k dosud vydaným pracím a dostupným pramenům. Jsou popsány kořeny Husových reformních snah, jeho zápas s odpůrci a neochvějné hájení Boží pravdy, jež jej nakonec dovedlo až na kostnickou hranici. Jsou popsány životní osudy dalších protagonistů husitského hnutí a průběh válečných let, končících porážkou radikálního křídla husitského hnutí u Lipan. Jsou popsány nejenom ideově-politické zvraty dané doby, ale podrobně také jednotlivá tažení, bitvy a kruciáty. Autor této části, J. Dolejší, navštívil všechny významné lokality, města, hrady a bojiště, a svůj text doprovodil bohatou obrazovou dokumentací. Kromě fotografií současného stavu těchto lokalit je text ilustrován také mnoha dobovými i novějšími kresbami a malbami. Autor nezastírá snahu rehabilitovat toto významné období evropských dějin.

V druhé části rozebírá L. Křížek podrobně všechny aspekty husitského válečného umění. Postupně věnuje pozornost výzbroji a výstroji jak husitských, tak křižáckých vojsk, jejich ideologické a taktické přípravě, strategii a logistice. Je popsána taktika vozové hradby, využití palných zbraní, způsob dobývání hradů a měst, konkrétní způsoby boje muže proti muži, metody průzkumu, taktika přesunů a táboření, podstata tzv. spanilých jízd a jsou uveřejněny výňatky z dobových vojenských řádů. Autor cituje řadu badatelů, kteří se husitských vojenstvím zabývali před ním, a také dobové kroniky či ohlasy husitského válečnictví v cizí literatuře. Text je doplněn řadou jak dobových tak původních ilustrací, rekonstrukcí, fotografiemi zbraní a zbroje jakož i reprodukcemi romantických obrazů husitů, tak jak si je představovali malíři uplynulých staletí. Následuje chronologie husitských válek a knihu uzavírá slovník zbraní, zbroje a fortifikací, mapy a rejstřík.

Publikace má reprezentativní charakter daný již formátem. Text je doplněn medailonky vůdčích osobností, citáty z pramenů a dokumentů a heslovitým popisem reálií.

Záměrem autorů je seznámit čtenáře moderní obrazově-textovou formou s jednou z nejpohnutějších epoch českých dějin. V důsledku ideologických manipulací v druhé polovině 20. století je dnes husitství vnímáno jako cosi zprofanovaného, odbytého a zavrženíhodného. V uplynulých 50 letech nevyšla seriozní publikace (pomineme-li drobné pamflety či naopak vědecké statě běžnému čtenáři nedostupné či nesrozumitelné), která by se věnovala této významné etapě našich dějin. Podstatným přínosem publikace je důkladný rozbor husitského vojenského umění. Také tím je dílo jedinečné a přínosné. Jistě potěší kromě široké čtenářské obce také učitele základních a středních škol a přispěje tak k lepšímu pochopení minulosti u nejmladších generací.

Kniha vyšla 8. října 2009.

Formát 240 x 305 mm.

Počet stran 368.

1000 barevných ilustrací, tištěno na křídě.

Pevná vazba.

ISBN 978-80-87057-08-7

Více informací

LEV, jeden a půlruční meč

katalogové číslo: MSW216

cena: 5 500 Kč

   

JEDENAPŮLRUČNÍ MEČ. Meč je samozřejmě určen pro historický šerm, 2 roky záruka a možný i pozáruční servis.

 • Materiál: pružinová ocel 14 260 dle ČSN
 • Celková délka cca 121 cm
 • Délka čepele cca 95 cm
 • Šířka záštity cca 22 cm
 • Šířka čepele u záštity 3,6 cm
 • Těžiště cca 7 cm za záštitou
 • Váha: 1,5 kg

Více informací

ČESKÝ LEV, malovaný dřevěný štít

katalogové číslo: PSH59

cena: 2 850 Kč

   

Gotický štít. Velikost: 60 x 80 cm. Vyrobeno ze tří kvalitních bukových překližek o síle 3 mm, tloušťka: 9 - 10 mm.

Více informací

ČESKÝ LEV, bojový štít

katalogové číslo: BRS27

cena: 4 500 Kč

   

Kovový štít s ručně malovaným českým lvem na červeném poli. Štít je opatřen i madlem a koženým řemenem. Je vyroben ze silnějšího plechu a olemován. Velikost štítu: 45 x 50 cm. Je použitelný do bitvy, ale musíte počítat s tím, že se malba časem během používání oprýská.

Více informací

ČESKÝ LEV - dekorace

katalogové číslo: OSL03

cena: 450 Kč

   

Tento motiv pochází z kachle asi z 15. století. Je na něm zobrazen lev jako symbol české státnosti s královskou korunou na hlavě. Lev se často objevuje jak v heraldice, tak i v symbolismu různých kultur. Je to zvíře se slunečními charakteristikami a představuje mimo jiné sílu, moc a spravedlnost. Reprodukce je vyrobena z umělého kamene na bázi cementového pojiva. Cca 135x135x20 mm; 0,65 kg.

Více informací

BLANICKÝ RYTÍŘ, strážce země Koruny české, cínová figurka

katalogové číslo: TFI55

cena: 580 Kč

   

Rytíř z Blaníku. Výška postavy s podstavcem je 11.5 cm. Materiál: cín a dřevo.

Více informací

produkty
nové produkty
Kosovo je Srbija
0 Kč
rozšířené
Slovensko
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.  Další informace