rozšířené
Přejít na menu nové zboží

dřevěné výrobky, loutky, hole / loutky, maňásci

loutky, maňásci

České dřevěné loutky a maňásci z naší nabídky pocházejí ze dvou dílen - Kati a dílny pana R. Kuklíka.

O KATI
Celoživotní fascinací autorky, rodačky z Českých Budějovic, jsou loutky a masky, jejich řeč, tvárnost, významovost. A spolu s nimi také krajina, její historický náboj, spiritualita a specifika lokálního umění, lidské kořeny v krajině, mýty a pohanské rity.

Neutuchající inspiraci nachází v dílech českého symbolismu a dekadence. Fascinace krajinnou specifikou ji dovedla do Finska /pouť 2009/ a touha poznat blížeji tradice loutkového divadla vyústila ve studijně-tvůrčí pobyt v Indonésii a Malajsii /2009 – 2010/, kde u místních umělců poznávala kulturu, divadelní a řezbářskou tvorbu, a zejména pak původní stínové divadlo wayang kulit, v jeho současné i tradiční formě. Zkušenosti ze setkání se severskými mýty a asijskou kulturou se pak promítly v tvorbě: divadelní (stínový projekt Šťastný princ, 2011) a autorské tvorbě, zejména v oblasti maska – loutka – socha. V současnosti působí v Loutkohře Jihočeského divadla v Č. Budějovicích jako výtvarník, mj. na základě spolupráce na mezinárodním loutkovém projektu No Comment! (2010), k němuž dělala výpravu.


Richard Kuklík, narozený v Praze v roce 1964, se dnes řadí mezi naše přední výrobce loutek - marionet.

Jeho loutky jsou vypracovány do všech podrobností, každá z nich je v detailech originál. Mají svůj osobitý charakter, vtip a šarm, evokující nekonečnou pohádkovou fantazii.

1-4 z 4 celkem

Maňásek VLK, dřevěná loutka

katalogové číslo: MAR03

cena: 3 100 Kč

Máte o nedostupný výrobek zájem? Předobjednat nyní

Maňásek VLK. Řezaná hlavička a ruce (lípa), tělo – košilka a kostým (kožešinka, srst) nasazovací na ruku, výška i s košilkou 25 – 40 cm podle charakteru. Předpokládaná dodací lhůta cca 3-4 týdny.

Více informací

Maňásek PRINCEZNA, dřevěná loutka

katalogové číslo: MAR01

cena: 3 100 Kč

Máte o nedostupný výrobek zájem? Předobjednat nyní

Maňásek PRINCEZNA. Řezaná hlavička a ruce (lípa), tělo – košilka a kostým (kožešinka, srst) nasazovací na ruku, výška i s košilkou 25 – 40 cm podle charakteru. Předpokládaná dodací lhůta cca 3-4 týdny.

Více informací

LYŽEC, loutka

katalogové číslo: MAR10

cena: 1 400 Kč

Máte o nedostupný výrobek zájem? Předobjednat nyní

LYŽEC, loutka. Výška cca 30 cm. Předpokládaná dodací lhůta cca 3-4 týdny.

Více informací

FRANTA, marioneta, loutka

katalogové číslo: MAR17

cena: 950 Kč

Máte o nedostupný výrobek zájem? Předobjednat nyní

Franta - marioneta, loutka. Výška cca 30 cm. Váha 0,35 kg.

Více informací

produkty
Doporučujeme
šperky s kameny
nové produkty
Kosovo je Srbija
0 Kč
rozšířené
Slovensko
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.  Další informace