rozšířené
Přejít na menu nové zboží

knihy, mapy, samolepky / plakáty, pohlednice / VIKINSKÝ DŮM, plakát A3

VIKINSKÝ DŮM, plakát A3

katalogové číslo: GTC18

cena: 190 Kč

Máte o nedostupný výrobek zájem? Předobjednat nyní

Obrázek je volnou inspirací s germánsko-severskou a baltsko-slovanskou tématikou. Dům spíše odpovídá stavením severské Skandinávie v dobách Vikingů. Na vrcholu střechy jsou dvě vyřezávané hlavy, pokud se jedná o hlavy koňské, jde o tzv. nebeské koně táhnoucí vůz slunečních božstev. Zvyk překřížených koňských hlav se dodnes uchoval na území Německa a v Pobaltí. V České republice velmi výjimečně. Nádoba uložená společně s obětinami na kameni v popředí je inspirovaná germánskou keramikou z Čech a německého Polabí z 1. a 2. století n. l. Naopak svastikové ornamenty v rámečku jsou inspirovány současnou pobaltskou a slovanskou kulturou, kde se tento typ (a mnoho jiných) svastik používá dodnes na lidových krojích a výšivkách.

Kresba propiskou a pastelkami. Velikost tištěné kopie je A3 (297×420 cm), tisk je prováděn na laserové tiskárně na kvalitní 250 g papír, na skladě je tisk na matném papíře.

 

1 / 13
produkty
Doporučujeme
meče
nové produkty
naposledy prohlížené
VIKINSKÝ DŮM, plakát A3
Kosovo je Srbija
0 Kč
rozšířené
Slovensko
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.  Další informace