rozšířené
Přejít na menu nové zboží

KŮŽE brašnářství, opasky / materiál na výrobu - usně, kožešiny

materiál na výrobu - usně, kožešiny

Materiál pro další sedlářskou výrobu – kůže, kožešiny, pergameny (surová kůže, např. pro výrobu štítů). Hovězí a vepřové kůže, kozelčina.

1-5 z 5 celkem

USEŇ, PŮLKA 2 - 2.5 mm 1dm2

katalogové číslo: RLE3

cena: 39 Kč

   
Fotka je ilustrační.
!! Cena je uvedena za 1 dm2  !! Pokud chcete konkrétní rozměr, uveďte Váš požadavek do zprávy v závěrečné fázi objednávky, děkujeme.

Více informací

OVČÍ KOŽEŠINA, cca 1 m

katalogové číslo: RLE10

cena: 1 550 Kč

   

Ovčí kožešina z českého chovu.

  • Délka cca 1 m

Více informací

SRNKA, srnčí kožešina

katalogové číslo: RLE5

cena: 1 450 Kč

   

Vyčiněná srnka se srstí. Foto je ilustrační - tedy co kůže, to originál. Často mohou v sobě kožešiny obsahovat stopy po střelbě, což nepovažujte za vadný kus. Kožešiny pocházejí z běžného odstřelu, rozhodně tedy srnku nikdo nestřílel kvůli její srsti. Při koupi podobného zboží si vzpomeňte na to, odkud pochází a vykonejte alespoň jeden dobrý skutek pro přírodu - dlužíme jí to.

Více informací

Zámišová jelenice

katalogové číslo: RLE8

cena: 2 500 Kč

   

Tento druh usní je tažný a vláčný, dá se prát ve vlažné vodě mýdlem. Usně nejsou odolné proti horké vodě (do 60 °C). Mají příjemnou žlutohnědou barvu a používají se na obuvnické podšívky, na rukavice, na čištění oken, aut a optických přístrojů, na ortopedické pomůcky a protézy, na technické filtry a membrány a pro hobby účely (indiánské a westernové oděvy).

Zámišové usně neboli „jelenice“ se činí tukem. Činění tukem je jeden z nejstarších způsobů vydělávání kůží. Používá se hlavně rybí tuk – tresčí jaterní. Rovněž se dá použít tuk jiných mořských živočichů (tulení, žraločí, delfíní tuk) nebo rostlinný (slunečnicový olej). Činění tukem se nazývá zámišnictví a useň vydělaná tímto způsobem je zámišová useň. Název je odvozen od francouzského slova „chamois“ nebo od holandského „zeem“, což znamená kamzík. Dříve se totiž na výrobu těchto usní používaly převážně kamzičí kůže. Jinak se jako surovina používají kůže ze srn, jelenů, daňků, muflonů nebo i antilop a gazel. Tukem ale lze vyčinit téměř jakýkoliv druh kůže.

Měřítko: meč - 73 cm.

Více informací

KŮŽE, kozelčina, mix kůží

katalogové číslo: LBA106

cena: 690 Kč

   

Mix dvanácti barev - kozlečina - oděvní, rukavičkářská useň. Velikost jednotlivých kusů je cca 15 x 15 cm, vhodné na drobnou výrobu.

Více informací

produkty
Doporučujeme
přilby
nové produkty
Kosovo je Srbija
0 Kč
rozšířené
Slovensko
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.  Další informace