rozšířené
Přejít na menu nové zboží

living history, řemesla / evropa / KELTSKÝ JELEN, La Tene, oppidum Stradonice, replika, bronz

KELTSKÝ JELEN, La Tene, oppidum Stradonice, replika, bronz

katalogové číslo: SBR207

cena: 370 Kč

   

Replika amuletu JELENA z keltského oppida Stradonice. Amulet byl nalezen hledači pokladů na místě zvaném U Kříže, publikoval jej Waldhauser v knize Encyklopedie Keltů v Čechách (str. 468), kde se domnívá, že mohlo být kultovní místo, neboť se zde našly i jiné talismany.

Přívěšek pochází z naší produkce a Drakkaria je vlastníkem voskového modelu i odlévací formy, znamená to tedy - žádné kopírování, což je v ČR Bohůmžel stále nešvarem. Materiálem je bronz a talisman je oboustranný. Velikost cca 3.8 x 4 cm.

Keltské oppidum se nachází na vrcholu zvaném Hradiště (380 m. n. m.), setkáváme se i s pojmem Hradiště u Stradonic. Jednalo se o poměrně dobře přírodními útvary chráněnné sídlo, které se rozprostíralo na svazích obtekaných známou řekou Berounkou (severovýchod) a na severozápadě Habrovým potokem. Rozloha činila 90 ha. Oppidum je ve světě velmi známé díky vysokému stupni probádanosti a množství nalezených předmětů, kterých jsou tisíce. Jednalo se o velké a bohaté oppidum a je považováno za tehdejší středisko řemesel.

KELTSKÝ JELEN, La Tene, oppidum Stradonice, replika, bronz - galerie 1 KELTSKÝ JELEN, La Tene, oppidum Stradonice, replika, bronz - galerie 2 KELTSKÝ JELEN, La Tene, oppidum Stradonice, replika, bronz - galerie 3

 

produkty
Doporučujeme
šperky s kameny
nové produkty
naposledy prohlížené
KELTSKÝ JELEN, La Tene, oppidum Stradonice, replika, bronz
geologie minerály archeologie Kosovo je Srbija
0 Kč
rozšířené
Slovensko
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.  Další informace