rozšířené
Přejít na menu nové zboží

living history, řemesla / evropa / TARANISOVO KOLEČKO, bronz, replika oppidum Stradonice, Čechy

TARANISOVO KOLEČKO, bronz, replika oppidum Stradonice, Čechy

katalogové číslo: SBR205

cena: 345 Kč

   

Replika amuletu TARANISOVA KOLEČKA, oppdium Stradonice.

Přívěšek pochází z naší produkce a Drakkaria je vlastníkem voskového modelu i odlévací formy. Materiálem je bronz a talisman je oboustranný. Velikost 3,5 cm.

Keltské oppidum STRADONICE se nachází na vrcholu zvaném Hradiště (380 m. n. m.), setkáváme se i s pojmem Hradiště u Stradonic. Jednalo se o poměrně dobře přírodními útvary chráněnné sídlo, které se rozprostíralo na svazích obtekaných známou řekou Berounkou (severovýchod) a na severozápadě Habrovým potokem. Rozloha činila 90 ha. Oppidum je ve světě velmi známé díky vysokému stupni probádanosti a množství nalezených předmětů, kterých jsou tisíce. Jednalo se o velké a bohaté oppidum a je považováno za tehdejší středisko řemesel.

TARANIS je Pánem nebe. Je schopen sesílat blesky pomocí spirál, které zdobí jeho ramena. Je Pánem nebeského ohně a jeho hněv druidové utišovali uplováním obětí zaživa. Chrání hory a vyvýšená místa, neboť to jsou posvátné oblasti.

TARANISOVO KOLEČKO, bronz, replika oppidum Stradonice, Čechy - galerie 1

 

produkty
nové produkty
naposledy prohlížené
TARANISOVO KOLEČKO, bronz, replika oppidum Stradonice, Čechy
Kosovo je Srbija
0 Kč
rozšířené
Slovensko
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.  Další informace