rozšířené
Přejít na menu nové zboží

living history, řemesla / evropa / TARANISOVO KOLEČKO, replika oppidum Stradonice, Čechy, stříbro 925, 12 g

TARANISOVO KOLEČKO, replika oppidum Stradonice, Čechy, stříbro 925, 12 g

katalogové číslo: SBR206

cena: 775 Kč

   

Replika amuletu TARANISOVA KOLEČKA, oppdium Stradonice.


Keltské oppidum STRADONICE se nachází na vrcholu zvaném Hradiště (380 m. n. m.), setkáváme se i s pojmem Hradiště u Stradonic. Jednalo se o poměrně dobře přírodními útvary chráněnné sídlo, které se rozprostíralo na svazích obtekaných známou řekou Berounkou (severovýchod) a na severozápadě Habrovým potokem. Rozloha činila 90 ha. Oppidum je ve světě velmi známé díky vysokému stupni probádanosti a množství nalezených předmětů, kterých jsou tisíce. Jednalo se o velké a bohaté oppidum a je považováno za tehdejší středisko řemesel.

TARANIS je Pánem nebe. Je schopen sesílat blesky pomocí spirál, které zdobí jeho ramena. Je Pánem nebeského ohně a jeho hněv druidové utišovali upalováním obětí zaživa. Chrání hory a vyvýšená místa, neboť to jsou posvátné oblasti.

Přívěšek pochází z naší produkce a Drakkaria je vlastníkem voskového modelu i odlévací formy. Materiálem je stříbro 925 a talisman je oboustranný. Velikost 3,5 cm. Hmotnost cca 11 gramů.

 

produkty
nové produkty
naposledy prohlížené
TARANISOVO KOLEČKO, replika oppidum Stradonice, Čechy, stříbro 925
geologie minerály archeologie Kosovo je Srbija
0 Kč
rozšířené
Slovensko
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.  Další informace