rozšířené
Přejít na menu nové zboží

living history, řemesla / pravěk

pravěk

Pravěk - paleolit, neolit, kamenné nástroje, pazourky, modely pravěkých lidí.
1-8 z 8 celkem

PAZOURKOVÝ NŮŽ, kost, pazourek

katalogové číslo: PAG02

cena: 780 Kč

   
A putujeme dál proti proudu času ... dostáváme se kamsi do doby kamenné ... ač je tento PAZOURKOVÝ NŮŽ volnou inspirací, jsem přesvědčen, že se jedná o originální předmět pro Vaši radost či jako dárek - je ale především funkční a ostrý jako břitva. Výrobek je zhotoven z pazourku (silicit) a jeleního parohu, celý je navlečen na kožené šňůrce. Vzhledem k ostrosti předmětu jej nenoste nechráněný koženou pochvou. Velikost: 4.5 x 9 cm.

Více informací

VENUŠE, Willendorf, reprodukce

katalogové číslo: LHE75

cena: 400 Kč

   

Reprodukce Venuše z Willendorfu. Výška: 9.5 cm. Vhodné do sbírky či jako učební pomůcka. Materiál: pryskyřice.

Více informací

VENUŠE, Lespugue , Francie, reprodukce

katalogové číslo: LHE76

cena: 400 Kč

   

Reprodukce Venuše z Lespugue. Výška: 15 cm. Vhodné do sbírky či jako učební pomůcka. Materiál: pryskyřice.

Více informací

SOŠKA - VĚSTONICKÁ VENUŠE

katalogové číslo: SBH09

cena: 420 Kč

   
Tato známá soška symbolicky znázorňuje ženu v aspektu matky. Byla nalezena v Dolních Věstonicích, v místě, kde bylo ve starší době kamenné sídliště gravettské kultury tzv. lovců mamutů. Soška pochází z doby asi před 25 tisíci lety. Originál je uložen v Moravském muzeu v Brně. Reprodukce je vyrobena z umělého kamene na bázi pryskyřičného pojiva. Cca 45x140x45 mm; 0,2 kg

Více informací

ŠIPKA, pazourek, náhrdelník

katalogové číslo: PAG03

cena: 560 Kč

   

Ručně štípaný pazourek do tvaru šipky. Přizpůsobeno k nošení na krku jako talisman. Velikost cca 4,8 x 6,5 cm. Vyrobeno v ČR.

Více informací

ŠIPKA, hnědý obsidián, náhrdelník

katalogové číslo: PAG04

cena: 560 Kč

   
Ručně štípaný hnědý obsidián do tvaru šipky. Přizpůsobeno k nošení na krku jako talisman. Velikost cca 3 x 6 cm. Vyrobeno v ČR.

Více informací

TALISMAN PRAVĚKÉHO LOVCE, inspirace, pazourek a jelení špice

katalogové číslo: PAG05

cena: 560 Kč

   

PAZOURKOVÝ NŮŽ - závěs. Nůž je plně funkční a ostrý jako břitva, i když pračlověci asi břitvu neznali, což by nám mohlo být asi vytknuto ... no tak je ostrý jako zuby šavlozubého tygra :) Výrobek je zhotoven z pazourku (silicit) a jeleního parohu, celý je navlečen na kožené šňůrce. Vzhledem k ostrosti předmětu jej nenoste nechráněný koženou pochvou. Velikost: 4.5 x 6.5 cm.

Více informací

BÝK Z BÝČÍ SKÁLY u Adamova, doba halštatská, reprodukce

katalogové číslo: PAG01

cena: 1 300 Kč

Produkt je nedostupný a nelze ho objednat

Býček z Býčí skály - jedná se o unikátní reprodukci nálezu, o kterém se zmíním níže. Býček je odlit z liteřiny a povrchově upraven. Rozměry cca 10 x 11 cm a váží téměř 1 kg!

BÝČÍ SKÁLA je název rozsáhlé jeskyně v Josefovském údolí nacházející se mezi městečkem Adamov a obcí Habrůvka. Jeskyně Býčí skála je součástí rozsáhlejšího jeskynního systému, nás ale zajímá pouze jeskyně sama a hlavně její vchodová část - Předsíň. Název dostala tato skála podle nálezu zhruba 10-ti centimetrové sošky býčka, stalo se tak v roce 1869, kdy 2 mladíci našli ve vzdálenosti necelých 10 m od vchodu do jeskyně ve vrstvě dřevěného uhlí polorozbitou keramickou nádobu, v níž bylo spálené proso a právě v něm se našel býček. Později Dr. Wankel obnovil své výzkumy v Býčí skále a učinil zde další unikátní nálezy: bronzovou přilbici, bronzovou hlavici žezla i soupravu prolamovaných závěsků, prsní pancíř, bronzové součásti vozu, více než 300 náramků, spony a jehlice, osm zlatých čelenek, kovadliny, sekery, kladiva, dýky a rovněž téměř 5000 skleněných perel, které se nacházely po celé Předsíni. Dále se našly předměty z jantaru, různé kamenné předměty (desky, oltář), brousky nebo třeba také amulety z polodrahokamů (achát, heliotrop nebo jaspis - vše odrůdy chalcedonu). V jeskyni byly zastoupeny i kosterní pozůstatky koní, vepřů, hovězího skotu, koz a ovcí. Nejzajímavějším nálezem jsou však četné lidské kosterní pozůstatky, dle objevených lebek se určilo, že zde smrt našlo 17 mužů, 11 žen a 10 patřilo jednicům nedospělého věku. V jeskyni jsou i stopy po rozsáhlém ohništi a po kamenném dláždění z kamenných desek, na kterém ve spáleném obilí spočívaly 2 useknuté ženské ruce s bronzovými náramky a zlatými prsteny. To, co se stalo před mnoha lety v Býčí skále, se můžeme jen domnívat. Jedna z teorií je ta, že se jednalo o kultovní místo, kde se konaly nejen zvířecí oběti, tuto scénu zachytil mistr nad mistry - Zdeněk Burian.

Více informací

produkty
Doporučujeme
velkomoravské šperky
nové produkty
geologie minerály archeologie Kosovo je Srbija
0 Kč
rozšířené
Slovensko
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.  Další informace