rozšířené
Přejít na menu nové zboží

magie / runy

runy

Runy a runová magie. Runy se používaly spíše jako posvátné písmo hodné k zaznamenání důležitých událostí nebo k magické ochraně lidí či věcí. Za prapůvodní runový systém (abecedu) se pokládá 24 run neboli starší FUTHARK (název podle prvních 6-ti run), které byly zjeveny Odinovi, když po devět dní a nocí visel na stromě proklát oštěpem v oběť sám sobě.

Další runové abecedy mají 16-33 znaků

Ohledně stáří run máme jedinou historickou jistotu: jsou písmem přinejmenším stejně starým jako hebrejština a psalo se jimi zleva doprava. Vzhledem k tomu, že písmo se průběžně vyvíjelo, lidé si ho při psaní uzpůsobovali a slova se dala psát několika fonetickými formami, můžeme se setkat i s jinou tvarovou podobou run (přidané „nožičky“, nebo zrcadlově obrácené zobrazení).

1-9 z 9 celkem

TROLLÍ KŘÍŽ, bronzový vikinský amulet

katalogové číslo: BHJ107

cena: 160 Kč

   

Toto není fantazie, ale amulet, který vychází z velmi podobných skutečných runových talismanů (runa ODAL), které se do poměrně nedávné doby nosily na vesnicích ve Švédsku. Tento amulet, známý také jako TROLLÍ KŘÍŽ, měl podle seveřanů za účel odehnat Trolly, kteří by se chtěli pustit do křížku s člověkem.

  • Bronz
  • Výška amuletu 3.2 cm

Více informací

RUNY - starší Futhark, obsidián

katalogové číslo: CJW156

cena: 550 Kč

   

Sada tromlovaných a rytých run staršího Futharku. Runy jsou zhotovené z obsidiánu, což je vulkanické sklo, hojné na Islandu. Spojení vikinských run a tohoto magického tmavého nerostu vzniklého sopečnou cestou, má svůj význam a svou sílu.

Germánský futhark prostý (starší futhark) je nejstarší runovou abecedu a jeho název je odvozen od zvuku prvních run (F, U, Th, A, R, K). Pozdější verze se nazývají futhork (F, U, Th, O, R, K) – např. o anglosaský futhork s 28 znaky a vikinský futhork se 16-ti znaky.

Runy se udržely ve Skandinávii až roku 1100. Nicméně používání runové abecedy ke speciálním účelům (např. k dekoracím) vydrželo na švédském venkově až do začátku 20. století.

Obsidián: Od paleolitu a neolitu se obsidián využíval na výrobu nástrojů (hroty oštěpů a nožů). V Jižní Americe byl využíván indiánskými kmeny jako ochrana před zlými silami. Jsou mu přisuzovány do dneška magické vlastnosti nebo léčebné účinky.

  • Materiál obsidián
  • 24 rytých run

Více informací

RUNY AMULETY plus šňůrky, 24 kusů, zvýhodněná sada

katalogové číslo: WSL2

cena: 1 480 Kč

   

Zvýhodněná sada runových amuletů. Celkem 24 kusů talismanů, ke každému kožená šňůrka zdarma. Tento produkt má pomoci těm z Vás, kteří chtějí distribuovat naše zboží, ale určitě usnadní i rozhodování, pokud potřebujete pořídit hromadný dárek (dětské tábory, školy, dárečky do firmy atd.).

  • Materiál: slitina cínu

Více informací

RUNY - starší Futhark, ametyst

katalogové číslo: CJW157

cena: 550 Kč

   

Sada tromlovaných a rytých run staršího Futharku. Runy jsou zhotovené z ametystu.

Germánský futhark prostý (starší futhark) je nejstarší runovou abecedu a jeho název je odvozen od zvuku prvních run (F, U, Th, A, R, K). Pozdější verze se nazývají futhork (F, U, Th, O, R, K) – např. anglosaský futhork s 28 znaky a vikinský futhork se 16-ti znaky.

Runy se udržely ve Skandinávii až do roku 1100. Nicméně používání runové abecedy ke speciálním, např. dekorativním, účelům vydrželo na švédském venkově až do začátku 20. století.

  • 24 rytých run

Více informací

4 KOVOVÉ RUNOVÉ KOSTKY + KRABIČKA

katalogové číslo: MAC01

cena: 330 Kč

   
Pokud se zabýváte runovou magií, možná by se Vám mohly hodit tyto kostky, které obdržíte včetně runou zdobené krabičky. Vše ruční výroba.

Více informací

SADA SKLENĚNÝCH RUN

katalogové číslo: MRU04

cena: 435 Kč

   

Runová sada pětadvaceti skleněných run (24 run + jedna prázdná) včetně váčku.

Více informací

TROLLÍ KŘÍŽ, Runa Othila, přívěšek, stříbro 925

katalogové číslo: FGJ239

cena: 495 Kč

   

Tzv. trollí kříž je podle starého skandinávského folklóru silný ochranný symbol. Tento přívěsek chrání chrání lidi, zvířata a obydlí před zlem a také Vám pomůže proti trollům a jiným bytostem, které by mohly číhat v lese. Přívěšek vychází z runy Othila: silná germánská runa a překládá se jako "dědictví".

  • Materiál: stříbro 925
  • Velikost: 2 x 3.5 cm
  • Váha: 5g

Více informací

Alquerque, středověká hra králů

katalogové číslo: ABG6

cena: 970 Kč

Máte o nedostupný výrobek zájem? Předobjednat nyní

Alquerque - tradiční strategická hra, předchůdce moderních her (dáma, ovčinec atd.). Podle některých výzkumů sahají počátky Alquerque (stejně jako v případě hry ZAMMA) až do starověkého Egypta, do období mezi 15. a 7. století př.n.l. Je dobře známo, že tato hra se objevila v Evropě poté, co Arabové napadli Iberský poloostrov. Termín Alquerke je španělský překlad arabského jména pro hru, která se nachází v Knize her krále Alfonsa Moudrého. Alquerke se stále těší velké popularitě na Blízkém východě a ve Španělsku. Netypické hrací pole, v porovnání s tradičními hrami, činí tuto hru ještě zajímavější a vzrušující.

Více informací

RUNY a DŘEVĚNÁ KRABIČKA

katalogové číslo: MAC39

cena: 550 Kč

Máte o nedostupný výrobek zájem? Předobjednat nyní

24 run v krabičce o rozměrech: 7 x 9 cm.

Více informací

produkty
Doporučujeme
meče
nové produkty
Kosovo je Srbija
0 Kč
rozšířené
Slovensko
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.  Další informace