rozšířené
Přejít na menu nové zboží

magie / runy / RUNY - starší Futhark, obsidián

RUNY - starší Futhark, obsidián

katalogové číslo: CJW156

cena: 550 Kč

   

Sada tromlovaných a rytých run staršího Futharku. Runy jsou zhotovené z obsidiánu, což je vulkanické sklo, hojné na Islandu. Spojení vikinských run a tohoto magického tmavého nerostu vzniklého sopečnou cestou, má svůj význam a svou sílu.

Germánský futhark prostý (starší futhark) je nejstarší runovou abecedu a jeho název je odvozen od zvuku prvních run (F, U, Th, A, R, K). Pozdější verze se nazývají futhork (F, U, Th, O, R, K) – např. o anglosaský futhork s 28 znaky a vikinský futhork se 16-ti znaky.

Runy se udržely ve Skandinávii až roku 1100. Nicméně používání runové abecedy ke speciálním účelům (např. k dekoracím) vydrželo na švédském venkově až do začátku 20. století.

Obsidián: Od paleolitu a neolitu se obsidián využíval na výrobu nástrojů (hroty oštěpů a nožů). V Jižní Americe byl využíván indiánskými kmeny jako ochrana před zlými silami. Jsou mu přisuzovány do dneška magické vlastnosti nebo léčebné účinky.

  • Materiál obsidián
  • 24 rytých run
RUNY - starší Futhark, obsidián - galerie 1 RUNY - starší Futhark, obsidián - galerie 2 RUNY - starší Futhark, obsidián - galerie 3

 

produkty
Doporučujeme
historické šperky
nové produkty
naposledy prohlížené
RUNY - starší Futhark, obsidián
Kosovo je Srbija
0 Kč
rozšířené
Slovensko
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.  Další informace