rozšířené
Přejít na menu nové zboží

Trička, obuv a kožené výrobky / trička pohanská, Rod - Srbsko

trička pohanská, Rod - Srbsko

Trička se slovanskými motivy. Vyrobeno v Srbsku.

1-3 z 3 celkem

SVAROG, tričko - Rod, Srbsko

katalogové číslo: TTS118

cena: 630 Kč

XXL

   

Svarog je synem praboha Roda, boha Slunce - Otce našeho vesmíru a všeho v něm. Svarog je nebeským kovářem. To on stvořil údery do kamene Alatyr ostatní bohy z rozžhavených jisker. On je stvořitel a strážce posvátného ohně a věří se, že je spojen s krbem v každém lidském příbytku. Symbolem Svaroga je kolovrat - Slovanská Svastika (symbol Slunce) v podobě kola s osmi loukotěmi a Kladivo. Svarog, nejmocnější ze všech bohů, vládne celým nebesům: Slunci (Svarga), Měsíci, duze a hvězdám.

Nápis na tričku zní: "Sláva tomu, kdo ukul Slunce, stvořil náš svět a vše v něm! Sláva Svarogovi, našemu praotci!"


Tričko je vyrobeno z kvalitního materiálu - 100% bavlny (180 g). Vyrobeno v Srbsku.

Více informací

DAŽBOG, tričko - zn. Rod, Srbsko

katalogové číslo: TTS214

cena: 630 Kč

S, M, L, XL

   

Dažbog (též Dajbog či Dazhbog) je jedním ze synů Svaroga. Tento bůh dává lidem světlo, déšť a úrodu – prostě vše dobré. Staří Slované věřili, že Dažbog jezdí po nebi každý den ve svém kouzelném voze, taženém osmi koňmi a světlo že pochází z odrazů jeho ohnivého štítu, který nosí s sebou. Dažbog v noci vždy umírá a odchází do zásvětí, aby byl ráno znovu vzkříšen. Vyznačuje se překrásným zjevem – má zlaté vlasy a nebesky modré oči, před jejichž pohledem se nic neskryje. Věří se, že je inkarnací Bílého Vlka, našeho mystického prapředka a nejvyššího boha v dobách animismu, proto je vlk i Dažbogovým věrným společníkem.


Tričko je vyrobeno z kvalitního materiálu - 100% bavlny (180 g). Vyrobeno v Srbsku.

Více informací

SLOVANSKÝ STROM ŽIVOTA, tričko - zn. Rod, Srbsko

katalogové číslo: TTS119

cena: 630 Kč

S, XL

   

Ve Slovanské mytologii je svět znázorňován jako posvátný strom – Strom Života, kterým je obvykle dub. Jeho větve a kůra představují nebe a zemi (kde vládne Perun). Kořeny stromu pak představují zásvětí, říši mrtvých, království boha Velese. Neustávající zápas mezi Perunem a Velesem je tak symbolickým znázorněním přirozeného cyklu přírody.


Tričko je vyrobeno z kvalitního materiálu - 100% bavlny (180 g). Vyrobeno v Srbsku.

Více informací

produkty
Doporučujeme
vltavíny, šperky
nové produkty
Kosovo je Srbija
0 Kč
rozšířené
Slovensko
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.  Další informace