rozšířené
Přejít na menu nové zboží

minerály - vltavíny, fosílie, nástroje / meteority

meteority

Meteority
1-3 z 3 celkem

TEKTIT. sklo meteoritického původu

katalogové číslo: PFS14

cena: 125 Kč

   

Tektit neboli meteoritické sklo. Jedná se o horninu, která vznikla při dopadu meteoritu na zemský povrch. Vltavín je též tektitem, námi nabízený tektit pochází s Asie a vyznačuje se tmavší barvou než český vltavín.

Co kus, to originál. Průměrná velikost 3 cm. Cena je uvedena za jeden kus.

Více informací

PŘÍVĚŠEK METEORIT, Argentina

katalogové číslo: MET01

cena: 350 Kč

Máte o nedostupný výrobek zájem? Předobjednat nyní

Impakt: holocén (400). Obsah prvků cca: 92,6 % Fe, 6,7 % Ni, 0,4 % Co, 0,25 % P. Stopové prvky (ppm) Gallium, Germanium a Iridium. Lokalita: Campo del Cielo, Argentina.

Více informací

METEORIT, Sikhote - Alin

katalogové číslo: MET02

cena: 950 Kč

Máte o nedostupný výrobek zájem? Předobjednat nyní

Meteorit Sikhote - Alin (pád r. 1947). Přibližné chemické složení: Železo: 93,3%, Nikl: 6 %. Kobalt: 0,5 %, stopové prvky germania a iridia. Východní Sibiř. Velikost cca 2 x 3 cm. Váha cca 15 g ! Rozměry a tvary jsou orientační, neboť co kus, to originál.

Meteorit Sikhote - Alin spadl do oblasti ruských hor (Primorsky Krai) stejného pojmenování a samotný pád je označován za jeden z největších za poslední dobu. Dle svědků se tomu tak stalo v 12. února v 10:30 hodin místního času roku 1947. Meteorit se řadí do skupiny tzv. železných meteoritů, oktaedritická struktura, chemická skupina: IIAB. Byly v něm doloženy tyto minerály: troilite, taenit, kamacit, plessit, chromit, a schreibersit.

Více informací

produkty
Doporučujeme
historické šperky
nové produkty
geologie minerály archeologie Kosovo je Srbija
0 Kč
rozšířené
Slovensko
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.  Další informace