rozšířené
Přejít na menu nové zboží

sošky, zahradní dekorace / Amerika, indiánské repliky

Amerika, indiánské repliky

Sošky a nástěnné plastiky s inspirací u starých Inků, Mayů a Aztéků.

Materiálem je vesměs pryskyřice na bázi cementového pojiva.

1-15 z 15 celkem

XIPE - TOTEC VELKÝ

katalogové číslo: SCE5

cena: 640 Kč

   

Xipe-Totec ("Nově oděný") byl bohem aztéckého národa, který žil na území dnešního Mexika ve 14. a 15. století, do příchodu španělských dobyvatelů. Tento aztécký bůh byl spojován s nástupem jara, se setbou a obecně s počátkem cyklu, který přináší život. Charakterizovalo jej jaro a květy. Ceremonie a svátky zasvěcené tomuto bohu probíhaly na jaře s příchodem nového slunce. Naše reprodukce je vyrobena z umělého kamene na bázi pryskyřičného pojiva. Rozměr cca 95x200x45 mm; 0,80 kg.

Více informací

AZTÉCKÁ POHŘEBNÍ MASKA

katalogové číslo: SCE4

cena: 780 Kč

   

Tato aztécká pohřební maska byla používána při pohřebních rituálech, jež měly zajistit zemřelému úspěšný přechod do světa mrtvých. Široce otevřené oči vyjadřují víru ve zrození v novém životě, protože stejně jako ostatní americké kultury i Aztékové věřili v nesmrtelnost lidské duše, která v podobě pírka ptáka quetzala po smrti odletí do nebe. Maska pochází ze 14. století. Naše reprodukce je vyrobena z umělého kamene na bázi cementového pojiva. Rozměry: cca 225x225x70 mm; 2,10 kg.

Více informací

Quetzalcoatl, aztécký opeřený had

katalogové číslo: SCE1

cena: 380 Kč

   

Nástěnná plaketa zobrazuje podobu aztéckého Boha Quetzalcoatla, který byl uctíván jako dárce civilizace a velký král, vládnoucí v dávných dobách, kdy přinesl národu mnoho vědomostí a praktických znalostí. Dle mýtů díky své ušlechtilosti dokázal ke své hadí podobě připojit křídla, s jejichž pomocí se mohl vznést k nebesům a stát se Bohem. Velikost: 95 × 95 × 70 mm. Materiál: umělý kámen.

Více informací

OLMÉCKÁ HLAVA, soška

katalogové číslo: SCE2

cena: 550 Kč

   

Tato obrovská socha je pozůstatkem olmécké kultury působící na území pozdější mayské civilizace. Byla vytvořena kolem roku 1000 př. n. l. Podobných hlav vysokých asi 3,5 m bylo nalezeno více. Nyní se nacházejí v parku La Venta na jihu Mexika. Velikost: 95 × 120 × 95 mm. Materiál: umělý kámen.

Více informací

AZTÉCKÝ NŮŽ

katalogové číslo: SCE6

cena: 650 Kč

   

Reprodukce byla vytvořena podle originálu z obsidiánu, který se používal při obřadech a ceremoniích. Je na něm zobrazen aztécký válečník s orlem. Orel byl symbolem jedné z aztéckých bojovnických škol, jež sloužily k výchově mužů pro válečnou službu králi. Úkolem válečníků bylo především bojovat proti nevědomosti a zlu. Reprodukce je vyrobena z umělého kamene na bázi pryskyřičného pojiva. Rozměr cca 255x70x25 mm; 0,35 kg.

Více informací

Xipe-Totec, malý, aztécký Bůh

katalogové číslo: SCE3

cena: 175 Kč

   

Xipe-Totec (Nově oděný) je Bohem aztéckého národa z území dnešního Mexika ve 14. a 15. století, do příchodu španělských dobyvatelů. Tento aztécký Bůh je spojován s nástupem jara, se setbou a obecně s počátkem cyklu, který přináší život. Charakterizovalo jej jaro a květy. Ceremonie a svátky zasvěcené tomuto Bohu probíhaly na jaře s příchodem nového Slunce. Velikost: 50 × 90 × 25 mm.

Více informací

PLAKETA Z CHINCULTIKU

katalogové číslo: SCE7

cena: 920 Kč

   

Na tomto kamenném disku je zobrazen člověk hrající pelotu, ceremoniální hru středoamerických Indiánů, prostřednictvím níž byly napodobovány přírodní cykly a fenomény. Hrála se s kaučukovým míčkem a cílem bylo jej prohodit kruhovým otvorem ve zdi. Ve vnějším kruhu můžeme najít datum, které odpovídá našemu roku 590 n. l. Naše reprodukce je vyrobena z umělého kamene na bázi cementového pojiva. Rozměr cca 255x255x25 mm; 1,85 kg.

Více informací

QUETZALCOATL

katalogové číslo: SCE8

cena: 920 Kč

   

Aztécký bůh Quetzalcoatl byl uctíván jako dárce civilizace. Podle legend to byl v dávných dobách král, který velice moudře vládl a po své smrti se stal bohem. Tato soška zpodobňuje Quetzalcoatla jako Venuši v tlamě opeřeného hada. V tlamě hada můžeme ještě vidět obětní kamenný nůž. Soška je aztéckou prací z 15. století a nyní se nachází v Národním muzeu archeologie v Mexiku. Naše reprodukce je vyrobena z umělého kamene na bázi cementového pojiva. Rozměr cca 135x200x135 mm; 2,30 kg

Tady bych si dovolil malinký dovětek, zdánlivě nesouvisející, po tomto Bohovi byl pojmenován i druhohorní ptakoještěr Quetzalcoatlus, který měl rozpětí křídel až 18 metrů! *** poznámka ... chtěl jsem být paleontologem :(

Více informací

Reliéf z Chrámu listového kříže

katalogové číslo: SCE9

cena: 680 Kč

   

Tento reliéf zobrazuje mayského kněze při obětním obřadu, který byl zasvěcen kukuřici. Ta byla starými Mayi velmi uctívána. Byla jejich základní potravinou a podle mýtu ji kdysi dávno dostali darem přímo od bohů. Reprodukce je detailem reliéfu, na kterém jsou zaznamenány dějiny Mayů přibližně od roku 3000 př. n. l. Celý reliéf je umístěn v Chrámu listového kříže v Palenque. Naše reprodukce je vyrobena z umělého kamene na bázi cementového pojiva. Rozměr cca 120x260x15 mm; 0,85 kg

Více informací

THUMI - RITUÁLNÍ NŮŽ

katalogové číslo: SCE10

cena: 550 Kč

   

Thumi je ceremoniální nůž. Podle chimúské legendy je na něm zobrazeno božstvo s antropomorfní postavou a křídly, které se dá identifikovat jako král Naymlap. Kultura Chimú je dnes zařazována do období mezi 11. a 15. stoletím. Národ Chimú obýval Mochické údolí v Peru. Reprodukce je vyrobena z umělého kamene na bázi cementového pojiva. Rozměry: cca 80x190x10 mm; 0,25 kg.

Více informací

VELKÝ AZTÉCKÝ KALENDÁŘ

katalogové číslo: SCE11

cena: 970 Kč

   

Původ aztéckého kalendáře, zvaného "Cuahuxicalli" ("Nádoba orla") nebo také "Sluneční kámen", není znám. Byl objeven v r. 1790 v Tenochtitlanu, starém aztéckém centru (dnes Mexico City - hlavní město Mexika), při opravách katedrály. Tento obrovský čedičový monolit má průměr 3,5 m, tloušťku 1,4 m a váží 25 tun. V určitém ohledu překonává svou přesností náš gregoriánský kalendář a mohl by se používat i dnes. V jeho pestrobarevném reliéfu jsou symbolicky zachyceny cykly Slunce, Měsíce, Venuše, ale také Marsu, Merkuru, Jupiteru, Saturnu a některých komet. Naše reprodukce je vyrobena z umělého kamene na bázi pryskyřičného pojiva. Rozměr cca 245x245x12 mm; 1,20 kg.

Více informací

YUM KAAX

katalogové číslo: SCE12

cena: 450 Kč

   

Yum Kaax byl mayským bohem kukuřice a "Pánem lesů". Zobrazován byl vždy jako mladík, někdy s kukuřičným klasem vpleteným do vlasů. Byl patronem rolnictví a uctíván byl též jako bůh života, úspěchu a hojnosti. Kukuřice, základní potravina starých Mayů, byla považována za božskou plodinu, kterou lidem na Zem přinesla Aatainsic, dcera Velkého Ducha. Naše reprodukce je vyrobena z umělého kamene na bázi pryskyřičného pojiva. Rozměr cca 165x240x35 mm; 0,45 kg.

Více informací

SARKOFÁG Z PALENQUE, nástěnná dekorace

katalogové číslo: WPQ25

cena: 750 Kč

   

Reprodukce desky tvořící víko kamenného sarkofágu, který byl nalezen v pyramidě zvané Chrám nápisů v mayském městě Palenque, založeném pravděpodobně v roce 642 n. l. Uvnitř sarkofágu se zachovaly pozůstatky bojovníka zvaného Pravý muž. Jeho podoba byla vyobrazena i na sarkofágu. Reliéf je doplněn náboženskými symboly.

  • materiál umělý kámen, povrchová úprava patinou
  • rozměry 210 x 360 x 20 mm

Více informací

TEZCATLIPOCA, nástěnná dekorace

katalogové číslo: WPQ31

cena: 440 Kč

   

Jeho jméno znamená Bůh kouřícího zrcadla a vděčí za něj černému zrcadlu, zřejmě z obsidiánu, které nosil, a nad kterým se vznášel kouř. Zrcadlo představovalo neviditelný oheň a také sestup slunce do podsvětí. Tezcatlipoca je současně Slunečním Bohem a Bohem Temnoty - neviditelna, Bohem umění vysoké magie a prvotního stvoření.

  • materiál umělý kámen s patinou
  • rozměry 190 x 250 x 20 mm

Více informací

VÁLEČNÍK S ORLEM A HADEM, nástěnná dekorace

katalogové číslo: WPQ32

cena: 230 Kč

   

Aztécký válečník byl příslušníkem jedné ze škol aztéckých bojovníků. V těchto školách byli vychováváni muži k tomu, aby jako válečníci sloužili králi. U Aztéků existovaly takové školy dvě - Bojovníci orla (náš válečník) a Bojovníci jaguára. Úkolem válečníků bylo bojovat proti zlu a nevědomosti, což na našem reliéfu vyjadřuje had (symbol moudrosti) v ruce válečníka.

  • materiál umělý kámen s patinou
  • rozměry 130 x 175 x 15 mm

Více informací

produkty
nové produkty
Kosovo je Srbija
0 Kč
rozšířené
Slovensko
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.  Další informace