rozšířené
Přejít na menu nové zboží

sošky, dekorace / asijské sochy

asijské sochy

Reprodukce pocházející z oblasti Indie, Číny a Blízkého východu.

1-4 z 4 celkem

Buddha při kázání, soška

katalogové číslo: WPQ24

cena: 375 Kč

   

Buddha (Osvícený) byl velkým indickým mudrcem. Žil v 6. století př. n. l. Ve svém učení hledal cestu, která by pomohla zbavit lidstvo utrpení. Měl mnoho žáků, kteří po jeho smrti sepsali učení, jež šířil. Reprodukce byla vyrobena podle kamenné sochy ze 4. století, která se nachází v Sárnáthu a představuje Buddhu při jeho prvním kázání v Benáresu.

  • Rozměry: 105 × 200 × 50 mm
  • Materiál: umělý kámen

Více informací

BUDDHA Z KAMAKURY

katalogové číslo: SAS01

cena: 450 Kč

   

Buddha ("Osvícený") byl velkým indickým mudrcem. Žil v 6. stol. př. n. l. Měl mnoho stoupenců a jeho učení se záhy rozšířilo z Indie do Číny a Japonska. Tato bronzová socha Buddhy Daibutsu je vysoká 11 metrů a váží asi 100 tun. Byla odlita v roce 1252 a dodnes stojí v japonském městě Kamakura, které bylo ve 13. století významným kulturním centrem. Naše reprodukce je vyrobena z umělého kamene na bázi cementového pojiva. Rozměr cca 85x100x75 mm; 0,35 kg.

Více informací

TABULKA Z EŠNNUNY

katalogové číslo: SAS02

cena: 265 Kč

   

Tato hliněná tabulka ze sumerského města Ešnunny pochází asi z doby 1800 let př. n. l. Jsou na ní zaznamenány principy tzv. Eukleidovy věty, kterou Eukleidés zformuloval přibližně o 1500 let později. Nyní se nachází v Iráckém muzeu v Bagdádu. Naše reprodukce je vyrobena z umělého kamene na bázi cementového pojiva. Rozměr cca 55x85x15 mm; 0,15 kg.

Více informací

PEČETNÍ VÁLEČEK

katalogové číslo: SAS03

cena: 250 Kč

   

Pečetní válečky se v Mezopotámii používaly už před 6000 lety, jak o tom svědčí např. naleziště v Uruku a Súsách. Jejich otisk sloužil jako doklad pravosti na smlouvách a dopisech, jež měly podobu klínopisných tabulek, nebo v obchodě. Navlékaly se na šňůrku nebo na dřevěnou tyčku a vyráběly se z kamene, pálené hlíny, kostí, mušlí nebo ze skla, fajánse či kovů. Naše reprodukce je vyrobena z umělého kamene na bázi cementového pojiva. Rozměr cca 35x35x40 mm; 0,10 kg.

Více informací

produkty
Doporučujeme
vltavíny, šperky
nové produkty
geologie minerály archeologie Kosovo je Srbija
0 Kč
rozšířené
Slovensko
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.  Další informace