rozšířené
Přejít na menu nové zboží

sošky, zahradní dekorace / asijské sochy

asijské sochy

Reprodukce pocházející z oblasti Indie, Číny a Blízkého východu.

1-4 z 4 celkem

Buddha při kázání, soška

katalogové číslo: WPQ24

cena: 375 Kč

   

Buddha (Osvícený) byl velkým indickým mudrcem. Žil v 6. století př. n. l. Ve svém učení hledal cestu, která by pomohla zbavit lidstvo utrpení. Měl mnoho žáků, kteří po jeho smrti sepsali učení a dále je šířili. Reprodukce byla vyrobena podle kamenné sochy ze 4. století, která se nachází v Sárnáthu a představuje Buddhu při jeho prvním kázání v Benáresu.

  • Materiál: umělý kámen
  • Rozměry: 105 × 200 × 50 mm

Více informací

BUDDHA Z KAMAKURY

katalogové číslo: SAS01

cena: 450 Kč

   

Buddha ("Osvícený") byl velkým indickým mudrcem. Žil v 6. stol. př. n. l. Měl mnoho stoupenců a jeho učení se záhy rozšířilo z Indie do Číny a Japonska. Tato bronzová socha Buddhy Daibutsu je vysoká 11 metrů a váží asi 100 tun. Byla odlita v roce 1252 a dodnes stojí v japonském městě Kamakura, které bylo ve 13. století významným kulturním centrem. Naše reprodukce je vyrobena z umělého kamene na bázi cementového pojiva. Rozměr cca 85x100x75 mm; 0,35 kg.

Více informací

TABULKA Z EŠNNUNY

katalogové číslo: SAS02

cena: 265 Kč

   

Tato hliněná tabulka ze sumerského města Ešnunny pochází asi z doby 1800 let př. n. l. Jsou na ní zaznamenány principy tzv. Eukleidovy věty, kterou Eukleidés zformuloval přibližně o 1500 let později. Nyní se nachází v Iráckém muzeu v Bagdádu. Naše reprodukce je vyrobena z umělého kamene na bázi cementového pojiva. Rozměr cca 55x85x15 mm; 0,15 kg.

Více informací

PEČETNÍ VÁLEČEK

katalogové číslo: SAS03

cena: 250 Kč

   

Pečetní válečky se v Mezopotámii používaly už před 6000 lety, jak o tom svědčí např. naleziště v Uruku a Súsách. Jejich otisk sloužil jako doklad pravosti na smlouvách a dopisech, jež měly podobu klínopisných tabulek, nebo v obchodě. Navlékaly se na šňůrku nebo na dřevěnou tyčku a vyráběly se z kamene, pálené hlíny, kostí, mušlí nebo ze skla, fajánse či kovů. Naše reprodukce je vyrobena z umělého kamene na bázi cementového pojiva. Rozměr cca 35x35x40 mm; 0,10 kg.

Více informací

produkty
Doporučujeme
šperky s kameny
nové produkty
Kosovo je Srbija
0 Kč
rozšířené
Slovensko
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.  Další informace