rozšířené
Přejít na menu nové zboží

ZBRANĚ - meče, nože, dýky, sekery, luky / meče, šavle, kordy / starověké meče

starověké meče

Naší srdcovou záležitostí je antika. Neustále rozvíjíme vývoj antických zbraní, kombinujeme různé materiály (ocel, dřevo, bronz, kost) a postupy, abychom se co nejvíce přiblížili originálům. Do doby železné spadají kované keltské meče a antropomorfní dýky s bronzovou rukojetí. Protivníci Galů – Římané, používali meče typu gladius. Naše nabídka zahrnuje i řecké, thrácké, dácké a gladiátorské zbraně.

1-18 z 47 celkem

BRENNUS, keltský meč, antropomorfní

katalogové číslo: ASW04

cena: 6 500 Kč

   

Antropomorfní meč - Kompletně kovaný a zakalený keltský meč. Je plně funkční a věřím, že z něho budete mít jen a jen radost. Teď už ho jen zvednout a táhnout na Řím. Ať žije BRENNUS! Pod černou patinkou se skrývá kalená ocel (52 - 54 HRC) vysoké kvality. Vykováno v Boiohaemu.
Celková délka cca 79 cm, délka čepele cca 65 cm, šířka záštity cca 10 cm, šířka čepele u záštity 4 cm, těžiště cca 16 cm za záštitou, váha: 0,92 kg.

Pozn. podobné meče byly nalezeny i ve Skandinávii.

Více informací

KELTSKÝ KOVANÝ MEČ, La Téne, ostrá replika meče

katalogové číslo: ASW28

cena: 5 900 Kč

   

Ostrá replika meče z doby železné, který je vykován s ohledem na skutečnou podobu laténských mečů. Tedy žádné variace na halštatské či fantasy meče. Meč je úmyslně zhotoven v prosté podobě, abyste si jej individuálně mohli osadit hřeby, kterými se zdobily dřevěné části jílce. Vybrali jsme co nejkvalitnější materiály na výrobu - dub, kovaná kalená čepel. Hlavice je nýtovaná.

Celková délka meče cca 87 cm, délka čepele cca 71, šířka čepele u záštity cca 5 cm.

Více informací

SOUPRAVA KELTSKÉHO VÁLEČNÍKA, ostrý meč, kovová pochva, opasek

katalogové číslo: ASW51

cena: 12 500 Kč

   

Replika keltského meče z doby železné, který je vyroben s ohledem na skutečnou podobu laténských mečů. Špičkové řemeslné zpracování, sběratelská kvalita repliky meče.

Celková délka meče cca 87 cm, délka čepele cca 71, šířka čepele u záštity cca 5 cm. Jedná se o ostrý meč pro sběratelské účely.

Součástí je železná pochva, kovaný železný opasek a kožený pásek.

Více informací

NORICUM, keltský meč, La Tene, ostrá replika

katalogové číslo: ASW16

cena: 7 500 Kč

   

Keltský meč La Tene, mistrně zpracovaná ostrá replika pro sběratele. Celková délka cca 80 cm. Lze ji i upravit na historický šerm. Vyrobeno v ČR.

Více informací

BRENNUS, keltský meč

katalogové číslo: ASW43

cena: 3 900 Kč

   

Keltský meč vyrobený ze zakalené pružinové oceli ČSN 14 260, který je určen k šermu, avšak reklamace se vztahuje na čepel, nikoli na dřevo a ze své zkušenosti vím, že bude praskat většina dřevěných jílců. Tehdejší meče totiž byly určeny způsobení bodných a řezných ran, nebyly konstruovány na trénink. Celková délka: 85 cm, délka čepele: 70 cm, šířka čepele u záštity: 5 cm.

Více informací

RUDIS, dřevěný gladiátorský meč

katalogové číslo: ASW65

cena: 650 Kč

   

Dřevěný gladiátorský meč - rudis. Celková délka: 69 cm. Délka čepele: 50 cm.

Více informací

KELTSKÝ MEČ, La Tene, replika meče z doby železné

katalogové číslo: ASW27

cena: 7 500 Kč

   

Špičkově zpracovaný keltský meč. Celková délka cca 85 cm, délka čepele 69 cm, šířka čepele 5,1 cm. Meč je ve sběratelské kvalitě a v základním provedení je tupý.

Více informací

MAEG, keltská antropomorfní bronzová dýka

katalogové číslo: ASW56

cena: 5 500 Kč

   

Keltský antropomorfní meč (dýka) s bronzovou rukojetí ve tvaru lidské postavy. Reprodukce nálezu z roku 1902 - North Grimston, Ryedale district, North Yorkshire, Anglie. Dýka byla nalezena v hrobě keltského válečníka společně se štítem a druhým mečem.

 • Materiál: bronz, ocel ČSN 14 260
 • Celková délka: 41 cm
 • Délka čepele: 30 cm
 • Kovaná čepel vlastní výroby

Více informací

KELTSKÝ MEČ s hřeby, mladší doba železná, La Téne

katalogové číslo: ASW30

cena: 7 200 Kč

   

Replika keltského meče z doby železné, který je vyroben s ohledem na skutečnou podobu laténských mečů. Špičkové řemeslné zpracování, sběratelská kvalita repliky meče.

Celková délka meče cca 87 cm, délka čepele cca 71, šířka čepele u záštity cca 5 cm. V základním provedení je tupý, je možné jej objednat i ostrý.

Více informací

Pompeii Gladius, kovaná ostrá replika

katalogové číslo: ASW09

cena: 12 800 Kč

   

Gladius pompejského typu - prvně popsán nálezy z Pompejí, avšak jako předloha pro tento konkrétní kus posloužil gladius, který je vystaven v Nijmegen museum, Nizozemí. Čepel je kovaná, rytím zdobená mosazná záštita, ručně vyřezávaná hlavice, část záštivy a rukojeť. Meč je ostrý a určen pro sběratelské účely. Špičková kvalita z dílny kovárny Arma Epona.

 • Celková délka: 68 cm
 • Délka čepele: 49 cm
 • Šířka čepele u záštity: 4 cm
 • Bod vyvážení: 11 cm
 • Váha: 0.74 g

Více informací

KOVANÝ KELTSKÝ MEČ, scénický šerm

katalogové číslo: ASW38

cena: 7 200 Kč

   

Špičkově zpracovaný keltský meč. Celková délka cca 85 cm, délka čepele 69 cm, šířka čepele 5,1 cm. Meč je ve sběratelské kvalitě v tupém provedení pro scénický šerm. Materlál: ocel (ČSN 14 260).

Více informací

FIONN, kovaný keltský náčelnický meč

katalogové číslo: ASW58

cena: 7 300 Kč

   

Keltský antropomorfní meč s bronzovou rukojetí ve tvaru lidské postavy. Reprodukce nálezu z roku 1902 - North Grimston, Ryedale district, North Yorkshire, Anglie. Dýka byla nalezena v hrobě keltského válečníka společně se štítem a druhým mečem (Hull and East Riding Museum).

Celková délka: 64 cm, čepel: 52 cm. Kovaná ostrá čepel vlastní výroby, dekorační replika. Kovářství Arma Epona.

Více informací

TROJZUBEC, Gladiator Retiarius, s kuličkami

katalogové číslo: ASW37

cena: 2 300 Kč

   

Trojzubec - nejen atribut Boha Poseidóna, ale i gladiátorská zbraň, kterou užíval gladiátor Retiarius. Celková délka cca 32 cm, šíře 21 cm, délka hrotů 20 cm. Neexistije "bezpečná zbraň", ale lze omezit rizika, proto jsou hroty opatřeny kuličkama.

Více informací

Kopis, Řecký Meč

katalogové číslo: ASW13

cena: 3 900 Kč

   

Řecký meč - Kopis. Vyroben z pružinové oceli ČSN 14 260 a zakalen na cca 50 - 52 HRC. Česká výroba.

Celková délka cca 77 cm, délka čepele cca 59 cm, šířka čepele u záštity 5 cm, těžiště cca 11 cm za záštitou, váha: 1,5 kg.

Více informací

GLADIÁTORSKÁ SICA, thrácký krátký meč

katalogové číslo: ASW35

cena: 3 200 Kč

   

Replika thrácké zbraně, které se říká SICA. Tento krátký starověký meč, resp. dlouhou dýku však užívali i Dákové a Ilyrové. Ve své době byla fenoménem východu, a tak se stala pevnou součástí výbavy Thráka při gladiátorských soubojích. Tyto zbraně se našly v Rumunsku, Bulharsku, Srbsku, Bosně a Albánii.

Replika je konstruována pro historický šerm z pérové kalené oceli ČSN 14 260 (tvrdost 50 - 52 HRC), jílec ze dřeva a mosazi. Celková délka 55 cm, délka čepele 38 cm, šířka čepele 4 cm, váha: 0,7 kg.

Více informací

ESUS, keltský meč, scénický šerm

katalogové číslo: ASW39

cena: 7 200 Kč

   

Špičkově zpracovaný keltský meč. Meč je ve sběratelské kvalitě v tupém provedení pro scénický šerm. Materlál: ocel (ČSN 14 260).

Celková délka cca 85 cm, délka čepele 69 cm, šířka čepele 5,1 cm, těžiště cca 22 cm za záštitou, váha: 1,22 kg.

Více informací

CORMAC, keltský meč

katalogové číslo: ASW67

cena: 7 500 Kč

   

Špičkově zpracovaný keltský meč, kalená ostrá čepel.

 • Celková délka cca 85 cm
 • Délka čepele 69 cm
 • Šířka čepele 5,1 cm
 • Ostrá čepel - pro sběratelské účely

Více informací

FALX, dácká obouruční zbraň

katalogové číslo: ASW29

cena: 4 200 Kč

   

Falx je latinské označení pro srp. V souvislosti s antickými Dáky to však byla smrtonosná zbraň s kosovitě zahnutou jednobřitou čepelí. Její učinky byly zejména v obouruční verzi smrtící, neboť dokázaly rozštípnout štít. Podobnou zbraň měli ve výbavě i Thrákové a je známa pod označením: rhomphaia. Materiál: pružinová ocel ČSN 14 260 zakalená na 50 - 52 HRC. 

Celková délka: 125 cm, délka čepele cca 90 cm, šířka čepele: 3,5 cm, váha cca 1,5 kg.

Více informací

produkty
nové produkty
Kosovo je Srbija
0 Kč
rozšířené
Slovensko
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.  Další informace