rozšířené
Přejít na menu nové zboží

ZBRANĚ - meče, nože, dýky, sekery, luky / meče, šavle, kordy / starověké meče

starověké meče

Naší srdcovou záležitostí je antika. Neustále rozvíjíme vývoj antických zbraní, kombinujeme různé materiály (ocel, dřevo, bronz, kost) a postupy, abychom se co nejvíce přiblížili originálům. Do doby železné spadají kované keltské meče a antropomorfní dýky s bronzovou rukojetí. Protivníci Galů – Římané, používali meče typu gladius. Naše nabídka zahrnuje i řecké, thrácké, dácké a gladiátorské zbraně.

1-18 z 44 celkem

BRONZOVÝ MEČ

katalogové číslo: ASW52

cena: 3 850 Kč

   

Celková délka cca 72 cm, délka čepele cca 58 cm, šířka čepele u záštity 3,6 cm, těžiště cca 15 cm za záštitou váha: 1,46 kg.

Více informací

RUDIS, dřevěný gladiátorský meč

katalogové číslo: ASW65

cena: 650 Kč

   

Dřevěný gladiátorský meč - rudis. Celková délka: 69 cm. Délka čepele: 50 cm.

Více informací

POMPEJSKÝ GLADIUS s POCHVOU, reprodukce pro sběratelské účely

katalogové číslo: ASW32

cena: 2 200 Kč

   

Římský meč gladius s pochvou. Celková délka cca 75 cm. Čepel z oceli.

Replika meče má ostrou špičku, proto není vhodná k šermu a slouží k dekoračním účelům, případně k divadelním či kostýmovým účelům. Ač se udává, že s mečem lze šermovat a různé skupiny historického šermu s těmito replikami šermují, my neposkytujeme u tohoto výrobku záruku a zboží prodáváme jako dekorační repliku.

Více informací

ŘECKÝ MEČ, Xiphos Campovalano

katalogové číslo: ASW61

cena: 3 700 Kč

   

Tento řecký meč Xiphos je tupou replikou originálu nalezeného v oblasti Campovalano, Abruzzo v Itálii (5. století před n.l.). Dnes můžete originál spatřit v kolekci Britského národního muzea. Tento a podobné meče sloužily obráncům řeckých městských států a jejich koloniím.

Xiphos je vyroben z oceli, rukojeť z bronzu.

Celková délka: 76 cm, čepel: 58 cm. Váha: 1 kg. Součástí meče je i kožená pochva s mosaznými ornamenty v pozdně řecko - etruském stylu.

Více informací

BRENNUS, keltský meč

katalogové číslo: ASW43

cena: 3 200 Kč

   

Keltský meč vyrobený ze zakalené pružinové oceli ČSN 14 260, který je určen k šermu, avšak reklamace se vztahuje na čepel, nikoli na dřevo a ze své zkušenosti vím, že bude praskat většina dřevěných jílců. Tehdejší meče totiž byly určeny způsobení bodných a řezných ran, nebyly konstruovány na trénink. Celková délka: 85 cm, délka čepele: 70 cm, šířka čepele u záštity: 5 cm.

Více informací

KELTSKÝ MEČ, La Tene, replika meče z doby železné

katalogové číslo: ASW27

cena: 7 500 Kč

   

Špičkově zpracovaný keltský meč. Celková délka cca 85 cm, délka čepele 69 cm, šířka čepele 5,1 cm. Meč je ve sběratelské kvalitě a v základním provedení je tupý.

Více informací

MAEG, keltská antropomorfní bronzová dýka

katalogové číslo: ASW56

cena: 5 500 Kč

   

Keltský antropomorfní meč (dýka) s bronzovou rukojetí ve tvaru lidské postavy. Reprodukce nálezu z roku 1902 - North Grimston, Ryedale district, North Yorkshire, Anglie. Dýka byla nalezena v hrobě keltského válečníka společně se štítem a druhým mečem.

(Hull and East Riding Museum)

Celková délka: 41 cm, čepel: 30 cm. Kovaná čepel vlastní výroby. Kovářství Arma Epona.

Více informací

KELTSKÝ MEČ s hřeby, mladší doba železná, La Téne

katalogové číslo: ASW30

cena: 7 200 Kč

   

Replika keltského meče z doby železné, který je vyroben s ohledem na skutečnou podobu laténských mečů. Špičkové řemeslné zpracování, sběratelská kvalita repliky meče.

Celková délka meče cca 87 cm, délka čepele cca 71, šířka čepele u záštity cca 5 cm. V základním provedení je tupý, je možné jej objednat i ostrý.

Více informací

Pompeii Gladius, kovaná ostrá replika

katalogové číslo: ASW09

cena: 12 800 Kč

   

Gladius pompejského typu - prvně popsán nálezy z Pompejí, avšak jako předloha pro tento konkrétní kus posloužil gladius, který je vystaven v Nijmegen museum, Nizozemí. Čepel je kovaná, rytím zdobená mosazná záštita, ručně vyřezávaná hlavice, část záštivy a rukojeť. Meč je ostrý a určen pro sběratelské účely. Špičková kvalita z dílny kovárny Arma Epona.

  • Celková délka: 68 cm
  • Délka čepele: 49 cm
  • Šířka čepele u záštity: 4 cm
  • Bod vyvážení: 11 cm
  • Váha: 0.74 g

Více informací

KOVANÝ KELTSKÝ MEČ, scénický šerm

katalogové číslo: ASW38

cena: 7 200 Kč

   

Špičkově zpracovaný keltský meč. Celková délka cca 85 cm, délka čepele 69 cm, šířka čepele 5,1 cm. Meč je ve sběratelské kvalitě v tupém provedení pro scénický šerm. Materlál: ocel (ČSN 14 260).

Více informací

FIONN, kovaný keltský náčelnický meč

katalogové číslo: ASW58

cena: 7 300 Kč

   

Keltský antropomorfní meč s bronzovou rukojetí ve tvaru lidské postavy. Reprodukce nálezu z roku 1902 - North Grimston, Ryedale district, North Yorkshire, Anglie. Dýka byla nalezena v hrobě keltského válečníka společně se štítem a druhým mečem (Hull and East Riding Museum).

Celková délka: 64 cm, čepel: 52 cm. Kovaná ostrá čepel vlastní výroby. Kovářství Arma Epona.

Více informací

TROJZUBEC, Gladiator Retiarius, s kuličkami

katalogové číslo: ASW37

cena: 1 900 Kč

   

Trojzubec - nejen atribut Boha Poseidóna, ale i gladiátorská zbraň, kterou užíval gladiátor Retiarius. Celková délka cca 32 cm, šíře 21 cm, délka hrotů 20 cm. Neexistije "bezpečná zbraň", ale lze omezit rizika, proto jsou hroty opatřeny kuličkama.

Více informací

GLADIUS SE ZDOBENOU POCHVOU

katalogové číslo: ASW20

cena: 3 150 Kč

   

GLADIUS s pochvou.  Čepel z oceli. Import.

Replika meče má ostrou špičku, proto není vhodná k šermu a slouží k dekoračním účelům, případně k divadelním či kostýmovým účelům. Ač se udává, že s mečem lze šermovat a různé skupiny historického šermu s těmito replikami šermují, my neposkytujeme u tohoto výrobku záruku a zboží prodáváme jako dekorační repliku.

Celková délka cca 69 cm, délka čepele cca 47 cm, šířka záštity cca 6 cm, šířka čepele u záštity 4 cm, těžiště cca 8 cm za záštitou, váha: 0,74 kg.

Více informací

Kopis, Řecký Meč

katalogové číslo: ASW13

cena: 3 370 Kč

   

Řecký meč - Kopis. Vyroben z pružinové oceli ČSN 14 260 a zakalen na cca 50 - 52 HRC. Česká výroba.

Celková délka cca 77 cm, délka čepele cca 59 cm, šířka čepele u záštity 5 cm, těžiště cca 11 cm za záštitou, váha: 1,5 kg.

Více informací

GLADIÁTORSKÁ SICA, thrácký krátký meč

katalogové číslo: ASW35

cena: 2 600 Kč

   

Replika thrácké zbraně, které se říká SICA. Tento krátký starověký meč, resp. dlouhou dýku však užívali i Dákové a Ilyrové. Ve své době byla fenoménem východu, a tak se stala pevnou součástí výbavy Thráka při gladiátorských soubojích. Tyto zbraně se našly v Rumunsku, Bulharsku, Srbsku, Bosně a Albánii.

Replika je konstruována pro historický šerm z pérové kalené oceli ČSN 14 260 (tvrdost 50 - 52 HRC), jílec ze dřeva a mosazi. Celková délka 55 cm, délka čepele 38 cm, šířka čepele 4 cm, váha: 0,7 kg.

Více informací

ESUS, keltský meč, scénický šerm

katalogové číslo: ASW39

cena: 7 200 Kč

   

Špičkově zpracovaný keltský meč. Meč je ve sběratelské kvalitě v tupém provedení pro scénický šerm. Materlál: ocel (ČSN 14 260).

Celková délka cca 85 cm, délka čepele 69 cm, šířka čepele 5,1 cm, těžiště cca 22 cm za záštitou, váha: 1,22 kg.

Více informací

FALX, dácká obouruční zbraň

katalogové číslo: ASW29

cena: 4 200 Kč

   

Falx je latinské označení pro srp. V souvislosti s antickými Dáky to však byla smrtonosná zbraň s kosovitě zahnutou jednobřitou čepelí. Její učinky byly zejména v obouruční verzi smrtící, neboť dokázaly rozštípnout štít. Podobnou zbraň měli ve výbavě i Thrákové a je známa pod označením: rhomphaia. Materiál: pružinová ocel ČSN 14 260 zakalená na 50 - 52 HRC. 

Celková délka: 125 cm, délka čepele cca 90 cm, šířka čepele: 3,5 cm, váha cca 1,5 kg.

Více informací

GERMANO-ŘÍMSKÝ MEČ

katalogové číslo: ASW33

cena: 4 200 Kč

   

Jednoruční romano - germánský meč pro historický šerm. Materiál: pružinová ocel 14 260, kaleno na 50 - 52 HRC. Kovaná hlavice. Replika zbraně značky Drakkaria.

Celková délka: 90 cm, délka čepele: 70 cm, šířka záštity: 10 cm, šířka čepele u záštity 3,7 cm, těžiště cca 15 cm za záštitou, váha: 1,16 kg.

Více informací

produkty
nové produkty
geologie minerály archeologie Kosovo je Srbija
0 Kč
rozšířené
Slovensko
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.  Další informace