rozšířené
Přejít na menu nové zboží

ZBRANĚ - meče, nože, dýky, sekery, luky / meče, šavle, kordy / středověké meče / PŘEMYSL OTAKAR II., kovaný jednoruční meč

PŘEMYSL OTAKAR II., kovaný jednoruční meč

katalogové číslo: MSW115

cena: 5 500 Kč

   

Kovaný jednoruční meč. Kovaná kalená čepel, hlavice je nýtovaná. Celková délka meče cca 91 cm, délka čepele cca 72 cm, šířka záštity cca 21 cm. Čepel meče je velmi kvalitní, při šermu málo vibruje a očekávejte od ní ty přednostní vlastnosti, které očekáváte od kovaných mečů.

Cítíme velkou potřebu nabídnout reprodukce předmětů, které jsou spojeny s význačnými osobnostmi naší historie. Zejména z doby, kdy Evropa byla velmi rozdrobená a Čechy, resp. čeští králové se stali vládci rozsáhlých území. Takovým králem byl bezesporu Přemysl Otakar II., král český a rakouský, štýrský, korutanský vévoda, markrabě moravský a pán naonského přístavu, syn krále Václava. Král železný a zlatý.

Originál Otakarova meče se dle mně dostupných informací nedochoval, nicméně alespoň symbolicky je jeho podoba zobrazena na miniatuře Gelhausenova kodexu, ze kterého jsme vycházeli.

 

produkty
Doporučujeme
meče
nové produkty
naposledy prohlížené
PŘEMYSL OTAKAR II, kovaný jednoruční meč
geologie minerály archeologie Kosovo je Srbija
0 Kč
rozšířené
Slovensko
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.  Další informace