rozšířené
Přejít na menu nové zboží

slované / PERUNOVA SEKERA, pevnost Sarkel, Ag 925, 20 g.

PERUNOVA SEKERA, pevnost Sarkel, Ag 925, 20 g.

katalogové číslo: OSL94

cena: 1 580 Kč

   

Přívešek PERUNOVY SEKERY. Model i vzor je ve vlastnictví Drakkarie a navrhovali jsme tuto sekeru tak, aby byla jednou z největších na světe. Mýma rukama prošlo velké množství podobných talismanů a tato sekera by měla být jejich vlajovou lodí. Na materiálu se nešetřilo a je úmyslně odlita plochá neboť je možno na ni vyrazit či vyrýt Váš návrh. Docílíte tím toho, že každá sekera bude jedinečná.

Na vrchní straně je vyhloubena a začernána značka HROMOVÝCH ZNAKŮ Peruna, které symbolizují lid tančící kolem ohně - rodina, kmen, slovanská jednota. Podobné znaky se prý i v 19. století vytesávaly na trámy stavení ve Vojvodině. Amulet vychází z nálezu z khazarské pevnosti Sarkel (nález byl učiněn okolo roku 1930). Slované tuto pevnost obývali od roku 965 po dvanácté století a s největší pravděpodobností se jedná o amulet jednoho z místních válečníků.

  • Materiál: stříbro 925
  • Velikost: 4 x 5 cm, velikost oka: cca 5 x 6 mm
  • Váha: cca 20 g
  • Výroba: Drakkaria
SEKYRA PERUNOVA PERUN SEKERA - galerie 1

 

produkty
nové produkty
naposledy prohlížené
SEKYRA PERUNOVA PERUN SEKERA
geologie minerály archeologie Kosovo je Srbija
0 Kč
rozšířené
Slovensko
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.  Další informace