rozšířené
Přejít na menu nové zboží

ŠPERKY - stříbro, bronz, cín, jantar / amulety a talismany / keltské amulety

keltské amulety

Keltské amulety a talismany – kdo by neznal pojmy jako je Cernunnos, triquetra, triskel, zelený muž, keltský propletenec?

Keltové kdysi obývali velkou část Evropy a věříme, že kapka keltské krve je v každém v nás. My svůj obdiv k jejich kulturnímu bohatství vyjadřujeme i širokou nabídkou keltských šperků. Při výrobě se inspirujeme archeologickými nálezy i svou vlastní fantazií.

1-18 z 133 celkem
1 2 3 4 5 6 8

VLČÍ AMULET, bronzoví vlci

katalogové číslo: CPE148

cena: 275 Kč

   

VLČÍ KRUH, bronzový amulet inspirovaný motivy z irských iluminací. Velikost cca 3,8 x 4,5 cm.

Více informací

KELTSKÝ STROM ŽIVOTA, propletený, cín

katalogové číslo: CPE204

cena: 110 Kč

   

STROM ŽIVOTA - amulet. Strom života je magický strom, který je známý v mnoha kulturách, již od dávných časů. Je známý především jako symbol vědomosti. Skoro každá kultura má svůj vlastní strom života ve své mytologii (dub, lípa, cedr). Všechny tyto stromy mají velice podobné významy. Talisman je vyroben ze slitiny cínu na němž je nanesena vrstvička antimonu a patiny. Velikost: 2,9 x 3.5 cm. A amulet je oboustranný!

Více informací

STROM ŽIVOTA, bronzový přívěšek

katalogové číslo: CPE140

cena:  195 Kč  179 Kč

   

Strom života, bronzový amulet. Strom života a stromy obecně mají posvátný význam v mnoha světových mytologiích a náboženstvích. Lídé, pozorujíce růst a zánik stromů a každoroční růst a zánik květů a listů, viděli stromy jako mocné symboly růstu, smrti a znovuzrození. Věčně zelené jehličnaté stromy často představují symbol věčnosti a nesmrtelnosti.

Mezi posvátné a symbolické stromy patří banyan (hinduismus a budhismus), strom poznání (judaismus a křesťanství) a posvátné dubové háje (germánská a keltská mytologie).

  • Velikost: cca 2.8 cm v průměru

Více informací

DRUIDOVA SPIRÁLA, postříbřený náhrdelník

katalogové číslo: CPE107

cena: 290 Kč

   

Triskelion představuje nekonečný koloběh všeho co plyne stále dokola, nikdy nekončí a nezačíná. Pokud je nošen jako amulet, pak by měl svého nositele chránit před zlem. Pomáhá k získání přání, dodává energii, sebejistotu a rozvíjí kreativitu. Zároveň podporuje optimismus a dobrou náladu. Postříbřený náhrdelník v keltském duchu o průměru 3 cm.

Kožená Šňůrka Gratis

Cena zahrnuje kvalitní šňůrku s karabinkou.

Více informací

KELTSKÉ AMULETY + šňůrky, 25 kusů, zvýhodněná sada

katalogové číslo: BHJ50

cena: 1 550 Kč

   

Zvýhodněná sada keltských amuletů. Celkem 25 kusů talismanů, ke každému kožená šňůrka zdarma. Tento produkt má pomoci těm z Vás, kteří chtějí distribuovat naše zboží, ale určitě se bude hodit, pokud potřebujete pořídit hromadný dárek (dětské tábory, školy, dárečky do firmy atd.).

  • Materiál: slitina cínu

Více informací

STROM ŽIVOTA - talisman

katalogové číslo: CPE59

cena: 95 Kč

   

STROM ŽIVOTA - amulet. Strom života je magický strom, který je známý v mnoha kulturách, již od dávných časů. Je známý především jako symbol vědomosti. Skoro každá kultura má svůj vlastní strom života ve své mytologii. Všechny tyto stromy mají velice podobné významy. Talisman je vyroben ze slitiny cínu na němž je nanesena vrstvička antimonu a patiny. Velikost: 2,5 x 3 cm. A amulet je oboustranný!

Více informací

TROJÚHELNÍKOVITÝ KELTSKÝ PROPLETENEC

katalogové číslo: CPE35

cena: 95 Kč

   

Triquetra (z latinského tri - tři, a quetrus - roh, původně znamená trojúhelník.) Triquetra znamená neoddělitelné spojení. Má ale mnoha jiných významů. Další z řady keltských propletenců. Je 4 cm vysoký, poměrně masivní, a tak odolný proti mechanickému namáhání. Materiál: Cín

Více informací

KONĚ BOHYNĚ EPONY - amulet

katalogové číslo: CPE80

cena: 95 Kč

   

Epona byla ochránkyně koní. Byla převážně Keltskou bohyní plodnosti.  Tento amulet slouží jakožto atribut bohyně Epony. Amulet je vyroben ze slitiny cínu, na němž je nanesena vrstvička antimonu a patina. Velikost: 2,6 cm. Design je na obou stranách amuletu.

Více informací

ARBOR VITAE - amulet

katalogové číslo: OPE06

cena: 95 Kč

   

Strom života je magický strom, který je známý v mnoha kulturách, již od dávných časů. Je známý především jako symbol vědomosti. Skoro každá kultura má svůj vlastní strom života ve své mytologii. Všechny tyto stromy mají velice podobné významy. Oboustranný talisman je vyroben ze slitiny cínu, na němž je nanesena vrstvička antimonu a patiny. Velikost: 2.5 c. . Materiál: Cín

Více informací

CERNUNNOS, medailon, bronz

katalogové číslo: BHJ365

cena: 390 Kč

   

Medailon zobrazující keltského boha jménem Cernunn (Kernunn, Cernunnos). Jedná se o stylizovaný výjev z gundestrupského kotlíku (nalezený v Dánsku). Cernunn je převážně zobrazován s jelením parožím, sedící v lotosovém sedu a obklopen zvířaty. Byl uctíván jako ochránce zvířat, života, plodnosti, bohatství a zároveň podsvětí.

  • Materiál: bronz
  • Průměr: 3.5 cm
  • Ouško schované z druhé strany (4 x 12mm)
  • Pro Drakkarii exkluzivně navrhnul V. González

 

Více informací

KELTSKÝ JELEN, přívěšek, cín

katalogové číslo: CPE209

cena: 95 Kč

   

Stylizovaný přívěšek keltského jelena dle vlastního autorského návrhu (Kati). Velikost: 3.2 x 4 cm. Materiál: cín. Očko na průvlek je schováno z druhé strany.

Více informací

CERNUNNOS, medailon, cín

katalogové číslo: CPE221

cena: 165 Kč

   

Medailon zobrazující keltského boha jménem Cernunn (Kernunn, Cernunnos). Jedná se o stylizovaný výjev z gundestrupského kotlíku (nalezený v Dánsku). Cernunn je převážně zobrazován s jelením parožím, sedící v lotosovém sedu a obklopen zvířaty. Byl uctíván jako ochránce zvířat, života, plodnosti, bohatství a zároveň podsvětí.

  • Materiál: cínová slitina kovu
  • Průměr: 3.5 cm
  • Ouško schované z druhé strany (4 x 12mm)
  • Pro Drakkarii exkluzivně navrhnul V. González

 

Více informací

CERNUNN, keltský Bůh, přívěšek

katalogové číslo: CPE116

cena: 95 Kč

   

Cernunn (Kernunn, Cernunnos), Bůh lesa, strážce a průvodce na onen svět - stylyzovaný výjev z gundestrupského kotlíku (nalezený v Dánsku).

Materiál: slitina cínu (pewter). Velikost cca 4,5 x 6 cm.

Více informací

ZELENÝ MUŽ, pán lesa a cyklu života, přívěšek, bronz

katalogové číslo: BHJ56

cena: 375 Kč

   

Zelený Muž je nejčastěji považován za boha přírody. Představuje nové počátky, znovuzrození a je symbolem nekonečného cyklu. Velikost 1.7 x 3.9 cm. Materiál: Bronz

Zelený Muž Tvář

Autorský návrh přívěšku.

Více informací

Cernunnos - Bůh Lesa - amulet

katalogové číslo: CPE81

cena: 95 Kč

   

Cernunn (Kernunn, Cernunnos), Bůh lesa, strážce a průvodce na onen svět. Cernunn je převážně zobrazován s jelením parožím a v tureckém sedu.
Amulet je vyroben ze slitiny cínu na němž je nanesena vrstvička antimonu a patina. Velikost: 3,5 cm.

Více informací

AMULET - ČTYŘI SVĚTY

katalogové číslo: CPE61

cena: 95 Kč

   

Keltský propletenec. Další motiv z mnoha propletenců. Amulet je vyroben ze slitiny cínu na němž je nanesena vrstvička antimonu a patina. Velikost: 2,7 cm.

Více informací

CORVUS - keltská VRÁNA, amulet

katalogové číslo: CPE175

cena: 125 Kč

   

Corvus - přívěšek s Newgrange spirálkou. Vrána je spojována s životními záhadami a magií. Tento pták je považován za duchovního průvodce. Vrána podporuje smysly pro zrak, změnu a spojení s magií života. Materiál: obecný kov (slitina cínu). Velikost: 3.5 x 4.7 cm.

Newgrange (Sí an Bhrú, Irsko) je přes 5,000 let starý prehistorický pahorek na sever k Dublinu v Irsku.

Irish Nature Ireland

Více informací

TRISKELION - talisman

katalogové číslo: CPE63

cena: 95 Kč

   

Triskelion představuje nekonečný koloběh všeho co plyne stále dokola, nikdy nekončí a nezačíná. Pokud je nošen jako amulet, pak by měl svého nositele chránit před zlem. Pomáhá k získání přání, dodává energii, sebejistotu a rozvíjí kreativitu. Zároveň podporuje optimismus a dobrou náladu. Amulet je vyroben ze slitiny cínu na němž je nanesena vrstvička antimonu a patina. Velikost: 3,5 cm.

Více informací

1 2 3 4 5 6 8
produkty
Doporučujeme
historické šperky
nové produkty
geologie minerály archeologie Kosovo je Srbija
0 Kč
rozšířené
Slovensko
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.  Další informace