rozšířené
Přejít na menu nové zboží

ŠPERKY - stříbro, bronz, cín, jantar / bronz - šperky, repliky / torquesy - nákrčníky

torquesy - nákrčníky

Kované šperky - amulety, ocelové náramky, náušnice, nápažníky, náhrdelníky, ručně kované šperky z damascénské oceli. Zvláštní kategorií jsou torquesy - nákrčníky keltských králů a hrdinů. Tyto šperky nabízíme v provedeních: ocel, bronz, mosaz a stříbro.

Kovaný Šperk
* potřebné míry: uvádějte vždy obvod krku a požadovaný obvod torquesu (někdo preferuje těsný nákrčník, jiný volnější) - viz obrázek

1-18 z 23 celkem

MIDGARDSORMR, vikingský torques, mosaz

katalogové číslo: BHJ362

cena: 1 400 Kč

   

Vikinský mosazný torques (nákrčník). Koncept dračích hlav vychází z brakteátů z doby stěhování národů, motivů na vendelských přilbách či germánských broží, naleziště - Uppsala, Valsgärde, Sutton Hoo, Švédsko.

Vodní had Midgardsormr (v překladu obrovská příšera) podle severské mytologie představuje velkou hrozbu, a proto ho Ódin, jeho úhlavní nepřítel, hodí do moře. Při Ragnaröku však nestvůra vyleze z moře a způsobí obrovskou povodeň. Podle mýtu následuje potopení všech pevnin a následné vynoření obrozeného světa.

 • Materiál: mosaz.
 • Velikost hlavičky: 1.1 x 3 cm
 • Návrh: Katien

Více informací

VLČÍ HLAVY - TORQUES, nákrčník

katalogové číslo: BHJ103

cena: 1 150 Kč

   

Nákčník s bronzovými vlčími hlavami. Torques -  šperk vládců, reků, druidů, ale i Bohů starověku a raného středověku. Nyní se tímto šperkem můžete honosit i Vy. Nákrčník je přizpůsoben pohodlnému nošení i nasazení. Je lehce otvíratelný, dobře pruží a můžete si sami jeho velikost přizpůsobit.

Více informací

Huginn a Muninn, vikingský torques, mosaz

katalogové číslo: BHJ360

cena: 1 750 Kč

   

Exkluzivní mosazný torques (nákrčník) se zasazenými granáty. Koncept havraních hlav vychází z brakteátů z doby stěhování národů, motivů na vendelských přilbách či germánských broží. Huginn a Muninn jsou dva havrani, kteří jsou zasvěcení Bohu Ódinovi. Jejich jména se ze staroseverštiny překládají jako Myšlenka a Paměť. Létají světem a nosí Odinovi zvěsti. Valhallu opouštějí ráno a vracejí se za soumraku. Ódinovi šeptají do uší, co viděli a slyšeli. Jsou též spojeni se šamanskými rituály.

 • Materiál: mosaz, granáty
 • Velikost hlavičky: 1.1 x 3 cm
 • Návrh: Katien

Více informací

VLK FENRIR, TORQUES, mosazný nákrčník

katalogové číslo: BHJ143

cena: 1 370 Kč

   

Torques s vlčími hlavami. Materiál: mosaz.

Více informací

COLLAGE, torques en laiton celtique, torc

katalogové číslo: BHJ159

cena: 1 350 Kč

   

Mosazný torques - snadno nastavitelný a pohodlný. Keltský kanec - symbol síly, mužnosti a plodnosti.  Inspirováno skalní rytinou ve skotském Dunadd. Torques je latinský výraz pro nákrčník, společné pojmenování pro všechny pevné náhrdelníky v podobě kovových kruhů nošených na krku. Je znám od doby bronzové, v oblibě jej měli Římané a dále je považován za typický keltský artefakt. Tento šperk byl náboženským i světským odznakem moci, uctívání a ochrany, nosili jej bohové a bohyně, hrdinové, válečníci, kněžny a knížata; byl známkou vysokého společenského postavení a šperkem význačných žen.

 • Mosaz
 • Váha dle velikosti

Více informací

KELTSKÝ PEČETÍTKOVÝ TORQUES, bronz

katalogové číslo: BHJ455

cena: 950 Kč

   

Bronzový pečetítkový torques. Torques je latinský výraz pro nákrčník, společné pojmenování pro všechny pevné náhrdelníky v podobě kovových kruhů nošených na krku. Je znám od doby bronzové, v oblibě jej měli Římané a dále je považován za typický keltský artefakt. Tento šperk byl náboženským i světským odznakem moci, uctívání a ochrany, nosili jej bohové a bohyně, hrdinové, válečníci, kněžny a knížata; byl známkou vysokého společenského postavení a šperkem význačných žen.

Torques je vyroben ze stočených stříbrných prutů, což zajišťujě jeho dobrou pružnost a tím i nastavitelnost obvodu.

 • Materiál bronz

Více informací

DRAIG, drak, nákrčník, torques, mosaz

katalogové číslo: BHJ154

cena: 1 350 Kč

   

Draig - podle velšského názvu pro draka, je název pro torques, tedy šperku antických hrdinů, reků, králů či druidů. Materiálem je mosaz. Lehce rozevíratelný a lehký. Vlastní zakázková výroba.

Více informací

KELTSKÝ BÝČÍ TORQUES, bronz

katalogové číslo: BHJ420

cena: 1 350 Kč

   

Keltský torques s bronzovými hlavami. Inspirace nálezem z Trichtingen, Baden-Württemberg, jihozápadní Německo, cca 2. století před naším letopočtem. Torques je latinský výraz pro nákrčník, společné pojmenování pro všechny pevné náhrdelníky v podobě kovových kruhů nošených na krku. Je znám od doby bronzové, v oblibě jej měli Římané a dále je považován za typický keltský artefakt. Tento šperk byl náboženským i světským odznakem moci, uctívání a ochrany, nosili jej bohové a bohyně, hrdinové, válečníci, kněžny a knížata; byl známkou vysokého společenského postavení a šperkem význačných žen.

 • Materiál: bronz
 • Velikost hlavičky: 2 x 2 cm

Více informací

BERSERKER, medvěd, bronzový torques

katalogové číslo: BHJ390

cena: 1 550 Kč

   

Masivní bronzový torques s medvědími hlavami. Torques je latinský výraz pro nákrčník, společné pojmenování pro všechny pevné náhrdelníky v podobě kovových kruhů nošených na krku. Je znám od doby bronzové, v oblibě jej měli Římané a dále je považován za typický keltský artefakt. Tento šperk byl náboženským i světským odznakem moci, uctívání a ochrany, nosili jej bohové a bohyně, hrdinové, válečníci, kněžny a knížata; byl známkou vysokého společenského postavení a šperkem význačných žen.

Ve slovanské mytologii Bůh Veles na sebe může vzít podobu medvěda. Staří Slované věřili, že medvěd je král lesa a ochraňuje zvěř, rostliny a les jako celek.

Berserkové neboli berserkrové bylo označení pro bojovníky evropského severu, kteří se vyznačovali svou zběsilostí v boji.

 • Materiál bronz

Více informací

DREKI, severský drak, mosazný torques

katalogové číslo: BHJ158

cena: 1 400 Kč

   

Severský vikingský drak - Dreki. V Severské mytologii je mnoho referencí na draky. (Dreki znamená drak ve Staré Norštině). Nejběžnějším příkladem draka ze Severské mytologie je Níðhöggr, drak, který požírá kořeny Yggdrasilu, ohromnému mýtickému jasanu, který spojuje všech devět světů v Severské kosmologii. Mosazný torques - snadno nastavitelný a pohodlný.

Více informací

FIANNA, jelen - mosazný torques

katalogové číslo: BHJ271

cena: 1 200 Kč

   

Fianna - keltský jelen. Torques, tedy šperku antických hrdinů, reků, králů či druidů. Materiálem je mosaz. Lehce rozevíratelný a lehký. Vlastní výroba.

Více informací

KOČKA, celtic art, mosaz, torques

katalogové číslo: BHJ160

cena: 1 400 Kč

   

Kočka - mosazný torques - snadno nastavitelný a pohodlný.

Více informací

VIKINGSKÝ NÁHRDELNÍK, splétaný, mosaz

katalogové číslo: BHJ288

cena: 1 350 Kč

   

Vikingský náhrdelník, splétaný, mosaz.

Více informací

JELLING - vikingský drak, torques

katalogové číslo: BHJ291

cena: 1 750 Kč

   

Severský vikingský drak - Dreki. V Severské mytologii je mnoho referencí na draky. (Dreki znamená drak ve Staré Norštině). Nejběžnějším příkladem draka ze Severské mytologie je Níðhöggr, drak, který požírá kořeny Yggdrasilu, ohromnému mýtickému jasanu, který spojuje všech devět světů v Severské kosmologii. Mosazný torques - snadno nastavitelný a pohodlný.

Více informací

JÖRMUNGANDR, vikingský, had, mosaz, torques

katalogové číslo: BHJ174

cena: 1 350 Kč

   

Mosazný torques s hadí hlavou.

Více informací

TORQUES zdobený, mosaz

katalogové číslo: FPR71

cena: 940 Kč

   

Zařazení: KELTOVÉ. Mosazný keltský nákrčník se zdobenými pečetítky.

Více informací

BESTIE Z BURGU, bronz, torques

katalogové číslo: BHJ442

cena: 1 300 Kč

   

Torques (nákrčník) dle předlohy vikinského náramku nalezeného na ostrově Gotland (Švédsko), lokalita Burg.

Torques je latinský výraz pro nákrčník, společné pojmenování pro všechny pevné náhrdelníky v podobě kovových kruhů nošených na krku. Je znám od doby bronzové, v oblibě jej měli Římané a dále je považován za typický keltský artefakt. Tento šperk byl náboženským i světským odznakem moci, uctívání a ochrany, nosili jej bohové a bohyně, hrdinové, válečníci, kněžny a knížata; byl známkou vysokého společenského postavení a šperkem význačných žen.

 • Materiál: bronz

Více informací

VRANÍ LEBKY, torques

katalogové číslo: BHJ127

cena: 1 350 Kč

   

Bronzové vraní lebky jakožto nákrčník neboli torques. Velikost lebky: 1.5 x 3.8 cm.

Více informací

produkty
Doporučujeme
šperky s kameny
nové produkty
geologie minerály archeologie Kosovo je Srbija
0 Kč
rozšířené
Slovensko
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.  Další informace