rozšířené
Přejít na menu nové zboží

ŠPERKY - stříbro, bronz, cín, jantar / bronz a mosaz - šperky, repliky / torquesy - nákrčníky

torquesy - nákrčníky

Kované šperky - amulety, ocelové náramky, náušnice, nápažníky, náhrdelníky, ručně kované šperky z damascénské oceli. Zvláštní kategorií jsou torquesy - nákrčníky keltských králů a hrdinů. Tyto šperky nabízíme v provedeních: ocel, bronz, mosaz a stříbro.

Kovaný Šperk
* potřebné míry: uvádějte vždy obvod krku a požadovaný obvod torquesu (někdo preferuje těsný nákrčník, jiný volnější) - viz obrázek

1-18 z 24 celkem

MIDGARDSORMR, vikingský torques, mosaz

katalogové číslo: BHJ362

cena: 1 400 Kč

   

Vikinský mosazný torques, neboli nákrčník MIDGARDSORMR. Koncept dračích hlav vychází z brakteátů z doby stěhování národů, motivů na vendelských přilbách či germánských broží, naleziště - Uppsala, Valsgärde, Sutton Hoo, Švédsko.

Vodní had Midgardsormr (v překladu obrovská příšera) podle severské mytologie představuje velkou hrozbu, a proto ho Ódin, jeho úhlavní nepřítel, hodí do moře. Při Ragnaröku však nestvůra vyleze z moře a způsobí obrovskou povodeň. Podle mýtu následuje potopení všech pevnin a následné vynoření obrozeného světa.

Návrh: Katien

 • Materiál: mosaz
 • Velikost hlavičky: 1.1 x 3 cm

Více informací

VLČÍ HLAVY - TORQUES, nákrčník

katalogové číslo: BHJ103

cena: 1 150 Kč

   

MOSAZNÝ Torques či NÁKRČNÍKbronzovými vlčími hlavami. Torques -  šperk vládců, reků, druidů, ale i Bohů starověku a raného středověku. Nyní se tímto šperkem můžete honosit i Vy. Nákrčník je přizpůsoben pohodlnému nošení i nasazení. Je lehce otvíratelný, dobře pruží a můžete si sami jeho velikost přizpůsobit.

 • materiál bronz a mosaz

Více informací

Huginn a Muninn, vikingský torques, mosaz

katalogové číslo: BHJ360

cena: 1 750 Kč

   

Exkluzivní mosazný torques (nákrčník) se zasazenými granáty. Koncept havraních hlav vychází z brakteátů z doby stěhování národů, motivů na vendelských přilbách či germánských broží. Huginn a Muninn jsou dva havrani, kteří jsou zasvěcení Bohu Ódinovi. Jejich jména se ze staroseverštiny překládají jako Myšlenka a Paměť. Létají světem a nosí Odinovi zvěsti. Valhallu opouštějí ráno a vracejí se za soumraku. Ódinovi šeptají do uší, co viděli a slyšeli. Jsou též spojeni se šamanskými rituály.

 • Materiál: mosaz, granáty
 • Velikost hlavičky: 1.1 x 3 cm
 • Návrh: Katien

Více informací

VLK FENRIR, TORQUES, mosazný nákrčník

katalogové číslo: BHJ143

cena: 1 370 Kč

   

Torques s vlčími hlavami Fenrir.

 • Materiál: mosaz

Více informací

GRYF, mosazný torques

katalogové číslo: BHJ492

cena: 1 350 Kč

   

Gryf, též Griffin nebo Gryphon, je mýtické zvíře, které v sobě spojuje orla a lva a je často asociováno se symbolem vzkříšení, podobně jako Fénix. Šperk je naším vlastním produktem a lze jej ohýbat.

 • Materiál: mosaz

Více informací

COLLACH, keltský nákrčík torques mosazný

katalogové číslo: BHJ159

cena: 1 350 Kč

   

Mosazný torques - snadno nastavitelný a pohodlný. Keltský kanec - symbol síly, mužnosti a plodnosti.  Inspirováno skalní rytinou ve skotském Dunadd. Torques je latinský výraz pro nákrčník, společné pojmenování pro všechny pevné náhrdelníky v podobě kovových kruhů nošených na krku. Je znám od doby bronzové, v oblibě jej měli Římané a dále je považován za typický keltský artefakt. Tento šperk byl náboženským i světským odznakem moci, uctívání a ochrany, nosili jej bohové a bohyně, hrdinové, válečníci, kněžny a knížata; byl známkou vysokého společenského postavení a šperkem význačných žen.

 • Mosaz
 • Váha dle velikosti

Více informací

KELTSKÝ PEČETÍTKOVÝ TORQUES, bronz

katalogové číslo: BHJ455

cena: 950 Kč

   

Bronzový pečetítkový torques. Torques je latinský výraz pro nákrčník, společné pojmenování pro všechny pevné náhrdelníky v podobě kovových kruhů nošených na krku. Je znám od doby bronzové, v oblibě jej měli Římané a dále je považován za typický keltský artefakt. Tento šperk byl náboženským i světským odznakem moci, uctívání a ochrany, nosili jej bohové a bohyně, hrdinové, válečníci, kněžny a knížata; byl známkou vysokého společenského postavení a šperkem význačných žen.

Torques je vyroben ze stočených stříbrných prutů, což zajišťujě jeho dobrou pružnost a tím i nastavitelnost obvodu.

 • Materiál bronz
 • Váha závisí na velikosti, pro obvod krku 35 cm je cca 66 g

Více informací

DRAIG, drak, nákrčník, torques, mosaz

katalogové číslo: BHJ154

cena: 1 350 Kč

   

Draig - velšský název pro draka. Torques je latinský výraz pro nákrčník, společné pojmenování pro všechny pevné náhrdelníky v podobě kovových kruhů nošených na krku. Je znám od doby bronzové, v oblibě jej měli Římané a dále je považován za typický keltský artefakt. Tento šperk byl náboženským i světským odznakem moci, uctívání a ochrany, nosili jej bohové a bohyně, hrdinové, válečníci, kněžny a knížata; byl známkou vysokého společenského postavení a šperkem význačných žen. Lehce rozevíratelný a lehký. Vlastní zakázková výroba.

 • Materiál mosaz

Více informací

KELTSKÝ BÝČÍ TORQUES, bronz

katalogové číslo: BHJ420

cena: 1 350 Kč

   

Keltský torques s bronzovými hlavami. Inspirace nálezem z Trichtingen, Baden-Württemberg, jihozápadní Německo, cca 2. století před naším letopočtem. Torques je latinský výraz pro nákrčník, společné pojmenování pro všechny pevné náhrdelníky v podobě kovových kruhů nošených na krku. Je znám od doby bronzové, v oblibě jej měli Římané a dále je považován za typický keltský artefakt. Tento šperk byl náboženským i světským odznakem moci, uctívání a ochrany, nosili jej bohové a bohyně, hrdinové, válečníci, kněžny a knížata; byl známkou vysokého společenského postavení a šperkem význačných žen.

 • Materiál: bronz
 • Velikost hlavičky: 2 x 2 cm

Více informací

BERSERKER, medvěd, bronzový torques

katalogové číslo: BHJ390

cena: 1 550 Kč

   

Masivní bronzový torques s medvědími hlavami. Torques je latinský výraz pro nákrčník, společné pojmenování pro všechny pevné náhrdelníky v podobě kovových kruhů nošených na krku. Je znám od doby bronzové, v oblibě jej měli Římané a dále je považován za typický keltský artefakt. Tento šperk byl náboženským i světským odznakem moci, uctívání a ochrany, nosili jej bohové a bohyně, hrdinové, válečníci, kněžny a knížata; byl známkou vysokého společenského postavení a šperkem význačných žen.

Ve slovanské mytologii Bůh Veles na sebe může vzít podobu medvěda. Staří Slované věřili, že medvěd je král lesa a ochraňuje zvěř, rostliny a les jako celek.

Berserkové neboli berserkrové bylo označení pro bojovníky evropského severu, kteří se vyznačovali svou zběsilostí v boji.

 • Materiál bronz
 • Váha a rozměry závisí na dané velikosti

Více informací

DREKI, severský drak, mosazný torques

katalogové číslo: BHJ158

cena: 1 400 Kč

   

Torques Severský vikinský drak Dreki, snadno nastavitelný a pohodlný. Torques je latinský výraz pro nákrčník, společné pojmenování pro všechny pevné náhrdelníky v podobě kovových kruhů nošených na krku. Je znám od doby bronzové, v oblibě jej měli Římané a dále je považován za typický keltský artefakt. Tento šperk byl náboženským i světským odznakem moci, uctívání a ochrany, nosili jej bohové a bohyně, hrdinové, válečníci, kněžny a knížata; byl známkou vysokého společenského postavení a šperkem význačných žen.

Dreki ve Staré Norštině znamená drak. V Severské mytologii je mnoho referencí na draky.  Nejběžnějším příkladem je Níðhöggr, drak, který požírá kořeny Yggdrasilu, ohromného mýtického jasanu, který v Severské kosmologii spojuje všech devět světů.

 • materiál mosaz

Více informací

FIANNA, jelen - mosazný torques

katalogové číslo: BHJ271

cena: 1 200 Kč

   

Torques keltský jelen Fianna. Lehce rozevíratelný a lehký. Torques je latinský výraz pro nákrčník, společné pojmenování pro všechny pevné náhrdelníky v podobě kovových kruhů nošených na krku. Je znám od doby bronzové, v oblibě jej měli Římané a dále je považován za typický keltský artefakt. Tento šperk byl náboženským i světským odznakem moci, uctívání a ochrany, nosili jej bohové a bohyně, hrdinové, válečníci, kněžny a knížata; byl známkou vysokého společenského postavení a šperkem význačných žen.

 • Materiál mosaz

Více informací

Keltská KOČKA, mosaz, torques

katalogové číslo: BHJ160

cena: 1 400 Kč

   

Mosazný torques Kočka, snadno nastavitelný a pohodlný. Torques je latinský výraz pro nákrčník, společné pojmenování pro všechny pevné náhrdelníky v podobě kovových kruhů nošených na krku. Je znám od doby bronzové, v oblibě jej měli Římané a dále je považován za typický keltský artefakt. Tento šperk byl náboženským i světským odznakem moci, uctívání a ochrany, nosili jej bohové a bohyně, hrdinové, válečníci, kněžny a knížata; byl známkou vysokého společenského postavení a šperkem význačných žen.

 • materiál mosaz

Více informací

VIKINGSKÝ NÁHRDELNÍK, splétaný, mosaz

katalogové číslo: BHJ288

cena: 1 350 Kč

   

Vikinský torques náhrdelník ze splétané mosazi.

 • materiál mosaz

Více informací

JELLING vikinský drak, torques

katalogové číslo: BHJ291

cena: 1 750 Kč

   

Severský vikinský torques Drak JELLING, snadno nastavitelný a pohodlný. V Severské mytologii je mnoho referencí na draky, nejčastěji je zmiňován Níðhöggr, drak, který požírá kořeny Yggdrasilu, ohromného mýtického jasanu, který v Severské kosmologii spojuje všech devět světů.  

 • materiál mosaz

Více informací

JÖRMUNGANDR, vikinský had, mosaz, torques

katalogové číslo: BHJ174

cena: 1 350 Kč

   

Mosazný torques s hadí hlavou. Koncept hadích či dračích hlav vychází z brakteátů z doby stěhování národů, motivů na vendelských přilbách či germánských brožích, jak dokazují artefakty z Uppsala, Valsgärde a Sutton Hoo.

Vodní had Jörmungandr, nebo Midgardsormr, v překladu obrovská příšera, podle severské mytologie představuje velkou hrozbu, a proto ho Bůh Ódin, jeho úhlavní nepřítel, hodí do moře. Při Ragnaröku však Midgardsormr vyleze z moře a způsobí obrovskou povodeň. Podle mýtu následuje potopení všech pevnin a následné vynoření obrozeného světa.

 • materiál mosaz

Více informací

TORQUES zdobený, mosaz

katalogové číslo: FPR71

cena: 940 Kč

   

Mosazný odlévaný keltský nákrčník TORQUES se zdobenými pečetítky. Torques je latinský výraz pro nákrčník, společné pojmenování pro všechny pevné náhrdelníky v podobě kovových kruhů nošených na krku. Je znám od doby bronzové, v oblibě jej měli Římané a dále je považován za typický keltský artefakt. Tento šperk byl náboženským i světským odznakem moci, uctívání a ochrany, nosili jej bohové a bohyně, hrdinové, válečníci, kněžny a knížata; byl známkou vysokého společenského postavení a šperkem význačných žen.

 • materiál mosaz

 

Více informací

BESTIE Z BURGU, bronz, torques

katalogové číslo: BHJ442

cena: 1 300 Kč

   

Torques (nákrčník) dle předlohy vikinského náramku nalezeného na ostrově Gotland (Švédsko), lokalita Burg.

Torques je latinský výraz pro nákrčník, společné pojmenování pro všechny pevné náhrdelníky v podobě kovových kruhů nošených na krku. Je znám od doby bronzové, v oblibě jej měli Římané a dále je považován za typický keltský artefakt. Tento šperk byl náboženským i světským odznakem moci, uctívání a ochrany, nosili jej bohové a bohyně, hrdinové, válečníci, kněžny a knížata; byl známkou vysokého společenského postavení a šperkem význačných žen.

 • Materiál: bronz

Více informací

produkty
Doporučujeme
přilby
nové produkty
Kosovo je Srbija
0 Kč
rozšířené
Slovensko
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.  Další informace