rozšířené
Přejít na menu nové zboží

ŠPERKY - stříbro, bronz, cín, jantar / stříbrné šperky / mytologická kolekce / THOTH, moudrost a učenlivost, starý egyptský Bůh, Ag 925

THOTH, moudrost a učenlivost, starý egyptský Bůh, Ag 925

katalogové číslo: MGY14

cena: 550 Kč

Máte o nedostupný výrobek zájem? Předobjednat nyní

Thovt byl bůh moudrosti a učenosti nebo také písma a řeči. Thovt, někdy označován jako Thot (z řečtiny), byl také bohem lékařství i kouzelnictví ztělesněný v podobě ibise nebo paviána. Můžeme se také setkat s vyobrazením muže s ibisí i paviání hlavou, někdy s královskou korunou a srpem měsíce.

Podle některých staroegyptských legend byl prvním vládcem na světě a opravňoval mrtvé ke vstupu do podsvětí. Někdy se také můžeme setkat s jeho spojením s jinými bohy. V Memfidě byl často spojován s bohem Ptahem a podle kněžích boha Re byl Reovým jazykem, srdcem i rozumem.

Podle učení některých kněží vznikl svět z vejce, které snesl Thovt do hnízda. Hnízdo bylo postavené na keři vyrostlém z vesmírného pravodstva.

  • Materiál stříbro 925
  • Rozměr 3 x 1,2 cm
  • Hmotnost 3 g

 

produkty
Doporučujeme
velkomoravské šperky
nové produkty
naposledy prohlížené
THOTH, moudrost a učenlivost, starý egyptský Bůh
Kosovo je Srbija
0 Kč
rozšířené
Slovensko
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.  Další informace