rozšířené
Přejít na menu nové zboží

ŠPERKY - stříbro, bronz, cín, jantar / stříbrné šperky / přívěšky - historické šperky

přívěšky - historické šperky

Stříbrné repliky šperků mnohých kultur, které se vystřídaly v Evropě, naleznete právě zde a můžete porovnávat, jak se lišil výtvarný styl starých Keltů např. od Etrusků či Římanů. Velmi zajímavé šperky s drahými kameny spadají do období Langobardů. Slované a vikingové měli podobný styl a jejich šperky patří mezi ty nejkrásnější. Velmi rozsáhlá je naše nabídka Thorových kladiv. Vyrábíme též středověké, renesanční a barokní šperky. Hrajeme si s tvary a rádi se historií inspirujeme pro vznik autorských šperků, které mají oporu v nálezech.

Naše zlatnická výroba těchto replik klade důraz na nejvyšší kvalitu a nešizení materiálu - přeci jen, takový talisman musí mít duši a počítá se s tím, že jej dotyčný bude nosit do konce života. V současné době patříme mezi přední světové výrobce reprodukcí historických šperků a snažíme se českému řemeslu ve světě dělat čest.

1-18 z 194 celkem
1 2 3 4 6 9 11

SCANIA - THOROVO KLADIVO - stříbro (925) a granát. 17 g

katalogové číslo: SBR29

cena: 1 900 Kč

   

Za hromadou stříbra - cca 17 g (925) se skrývá patrně nejpoutavější Thorovo kladivo na českém trhu. Je to reprodukce nálezu ze švédské lokality Kabara, provincie Scania. Originál je dnes vystaven ve Švédském historickém muzeu. Kromě zmiňovaného stříbra je použito i granátu (almandinu). Rozměry: 4 x 5 cm. Mocnost: 5 mm. Kladivo je duté.

HAVRANÍ THOROVO KLADIVO

Pro zvětšení klikněte na obrázek. Na fotce je originál ze Švédska ... sami porovnejte, že je naše reprodukce věrohodná.

Více informací

GOTLANDSKÝ KŘIŠŤÁLOVÝ ZÁVĚS, stříbro 925

katalogové číslo: FGJ61

cena:  2 000 Kč  1 870 Kč

   

Není šperk jako šperk a ty nejcennější z nich by měly splňovat alespoň tato kritéria: kvalitu zpracování, výběr materiálů a originální a zajímavý vzhled. Všechny tyto podmínky si troufám říci, že tento šperk splňuje a má i něco navíc - duši i historii, která mu byla vnuknuta někdy kolem roku 1000 na baltském ostrově jménem Gotland (dnes součást Švédska). Původně byl šperk součástí velkého náhrdelníku. Dle studií dostupných i na internetu se archeologové domnívají, že střibro bylo dováženo ze slovanských zemí a křišťály s Persie (Basra) anebo z alpských oblastí. Původ z Persie je však pravděpodobnější. Křišťál je symbolem urozenosti, čistoty a magické krásy.

Stříbro (925) má váhu odhadem 8 g. Velikost cca 2,6 x 3,2 cm. Odlévaná granulace.

Doba plyne, ale krása v tomto případě zůstává - ocení jej ženy bez rozdílu, zda se hlouběji zajímají o historii. Řetízek není součástí ceny. Tento šperk nikdy nepodlehne módním trendům.

Křišťálový  stříbrný závěs, Gotland

Více informací

VLK, stříbrný přívěšek, vikinský výtvarný styl, stříbro 925, 16 g.

katalogové číslo: SBR234

cena:  1 340 Kč  1 250 Kč

   

Fenrir - pohanský vlk - inspirováno vikinským výtvarným stylem Borre (podle stejnojmenné lokality v Norsku, 9. - 10. století). Přívěšek je dosti velký (2.1 x 4 cm i s ouškem) a masivní (váha cca 16 g stříbra 925 !). Fenrir je nejstarší syn boha Lokiho a obryně Angrbody. Bohové Fenrira spoutali, jeho osudem však je růst tak dlouho, dokud pouta nepovolí, a poté za Ragnaröku spolknout Ódina. Vlk symbolizuje sílu, vytrvalost a svobodu, je zároveň i tvorem společenským, takže je mnohdy ztotožňován se kmenovým zvířetem.

Šperk je naším vlastním výrobkem a pokládáme jej za jeden z našich nejosobitějších šperků s vlčí tématikou.

VLK AMULET ŠPERK HLAVA VYJÍCÍ

Amulet Přívěšek Vlk Hlava Vlka

Autorský návrh přívěšku.

Více informací

VLČÍ HLAVY, stříbrný vikingský náramek, Burg, ostrov Gotland, Ag 925, 43 g

katalogové číslo: SBR237

cena: 3 650 Kč

   

Velmi masivní pánský náramek (cca 43 g) ze stříbra (925), dle předlohy vikinského náramku nalezeného na ostrově Gotland (Švédsko), lokalita Burg. Model pro náramek byl vyroben spletením stříbrných prutů různé šíře, zakončeno stylizovanými vlčími či snad dračími hlavami. Takovýto šperk patří právě mezi ty druhy šperků, které moc lidí na světě nenosí.

Více informací

WARDRUNA, oficiální přívěšek

katalogové číslo: FGJ186

cena: 0 Kč

   

V naší vlastní slévárně (gormelia.cz) odléváme šperky i pro takové kapely jako je norská Wardruna, která mimo jiné skládala hudbu k seriálu Vikingové. Stříbrné a bronzové přívěšky lze zakoupit na oficiálních stránkách: wardruna.com/shop

Ctíme dohodu a šperky nelze objednat přes náš eshop.

Více informací

TÓR, Thorovo kladivo, stříbro 925

katalogové číslo: SBR398

cena: 1 270 Kč

   

TÓR, Thorovo kladivo, stříbro 925. Hmotnost: 26,1 g, délka 4 cm.

Více informací

DREKI, přívěšek - vikingové, stříbro 925

katalogové číslo: SBR303

cena: 1 250 Kč

   

Dreki - vikingský drak, stříbrný přívěšek. Design vychází z draků stylu Jellinge. V podobném duchu byly zobrazovány na runových kamenech, brožích a vyřezávaných dřevěných předmětech.

Výška: 3.5 cm. Velikost oka na průvlek: 5 x 5 mm. Materiál: stříbro 925, váha cca 12 g.

Více informací

HAVRANÍ THOROVO KLADIVO, Scania, stříbro 925, 17 g

katalogové číslo: FGJ120

cena: 1 820 Kč

   

Patrně nejpoutavější Thorovo kladivo na českém trhu, o to více jsme rádi, že pochází z naší výroby. Je to reprodukce originálu ze švédské lokality Kabara, provincie Scania. Originál je dnes vystaven ve Švédském historickém muzeu.

Rozměry: 4 x 5 cm. Průměr očka na průvlek: 5 mm. Materiál: stříbro 925. Váha: 17 g!

HAVRANÍ THOROVO KLADIVO

Pro zvětšení klikněte na obrázek. Na fotce je originál ze Švédska ... sami porovnejte, že je naše reprodukce věrohodná.

Více informací

WARG, severský vlk, přívěšek Ag 925

katalogové číslo: SBR305

cena: 1 390 Kč

   

Stylový, animalistický severský vlk - Warg. Přívěšek ze stříbra (Ag 925), váha cca 15 g (!). Velikost: 2.2 x 4 cm.

Warg, je v Severské mytologii považován za zlou, vlčí bytost (Nejspíše Fenrir a jeho synové Sköll a Hati). Vlk symbolizuje sílu, vytrvalost a svobodu, je zároveň i tvorem společenským, takže je mnohdy ztotožňován se kmenovým zvířetem.

Více informací

DVA VLCI - Fenrir, prsten vlk, stříbro 925

katalogové číslo: SBR06

cena:  750 Kč  650 Kč

   

Vlčí prsten, který je islandskou inspirací (motiv vlka z Thorova kladiva z lokality Fossi, 10. - 11. století). Prsten je ze stříbra (925). Prsten máme v někoilika velikostech a jeho průměr je nastavitelný, zasílejte nám do požadavku požadovaný vnitřní průměr. Váha cca 4 - 5 g (dle velikosti). Výroba: Drakkaria.

Více informací

FREYA z Revninge, vikingský přívěšek, stříbro 925

katalogové číslo: SBR360

cena: 970 Kč

   

Freya - stříbrný přívěšek inspirovaný originálem, který byl nalezen poměrně nedávno (2014) na lokalitě Revninge v Dánsku. Zajímavé je, že tělo je vyrobeno ve 2D rozměru, avšak hlava je trojrozměrná. Jedná se o Freyu (Bohyně plodnosti) či Valkýru. Velikost: 1.5 x 2.9 cm. Váha: 6 g.

Originál můžete spatřit ve Vikingemuseet Ladby, Dánsko.

Více informací

STŘÍBRNÝ NÁKRČNÍK, ISLANDŠTÍ VLCI, stříbro 925, 85 g.

katalogové číslo: SBR142

cena: 6 500 Kč

   

Stříbrný torques vyrobený z pletených stříbrných prutů různého průměru. Oba konce jsou zakončeny vlčími hlavami, které byly převzaty z tzv. vlčího kříže, což je islandská obdoba Thorova kladiva. Váha torquesu na obrázku cca 85 g.

Více informací

ČESKÝ LEV, přívěšek, stříbro 925

katalogové číslo: FGJ202

cena: 450 Kč

   

Český lev s královskou korunou (české korunovační klenoty). Stříbrný přívěšek (Ag 925). Velikost: 1 x 2.9 cm. Ouško (4 x 6 mm) na průvlek je schované z druhé strany šperku.

Nos svého lva hrdě na hrudi.

Více informací

CERNUNNOS, medailon, stříbro 925

katalogové číslo: SBR443

cena: 1 450 Kč

   

Cernunn (Kernunn, Cernunnos), Bůh lesa, strážce a průvodce na onen svět - stylyzovaný výjev z gundestrupského kotlíku (nalezený v Dánsku). Cernunn je převážně zobrazován s jelením parožím a v lotosovém sedu.

Na materiálu se nešetřilo - medailon váží cca 19g stříbra (Ag 925) Průměr: 3.5cm. Ouško schované z druhé strany (4 x 12mm). Pro Drakkarii navrhnul exkluzivně V. González. Výroba: Drakkaria.

 

Více informací

VIKINSKÁ HLAVA, Gnezdovo, stříbro 925

katalogové číslo: SBR268

cena: 780 Kč

   

Reprodukce vikinského přívěšku z Gnezdova, Smolensk, Rusko. Byl součástí tzv. pokladu z Gnezdova, který byl odkryt nedaleko řeky Dněpr, ta sloužila jako dopravní tepna pro vikinské obchodníky a válečníky. Přívěšek sem byl pravděpodobně zavlečen ze Skandinávie.

Šperk je vyroben ze stříbra (Ag 925), velikost: 2.6 x 3.7 cm (měřeno i s očkem). Velikost očka pro průvlek řetízku: 7 x 3.5 mm. Výroba: Drakkaria.

Váha: 5,8 g.

Více informací

TROLLÍ KŘÍŽ, Runa Othila, přívěšek, stříbro 925

katalogové číslo: FGJ239

cena: 495 Kč

   

Tzv. trollí kříž je podle starého skandinávského folklóru silný ochranný symbol. Měl by Vás chránit proti trollům a jiným bytostem, které číhají v lese. Tento přívěsek chrání svého nositele před zlem obecně - chrání lidi, zvířata a obydlí.

Přívěšek vychází z runy Othila: silná germánská runa a překládá se jako "dědictví". Má vztah ke svým předkům a ke své zemi.

Velikost: 2 x 3.5 cm. Váha: 5g. Materiál: stříbro 925.

Více informací

THOROVO KLADIVO, Norsko, stříbro 925

katalogové číslo: SBR417

cena: 1 100 Kč

   

Stříbrná replika Thorova kladiva nalezeného v poměrně nedávné době (2016) v oblasti centrálního Norska.

Mjollnir je zdoben jednoduchými ornamenty a má velikost: 24 x 34 mm. Datace: IX. nebo X. století.

Více informací

VALKNUT, stříbrný vikinský přívěšek, Ag 925

katalogové číslo: SBR267

cena: 670 Kč

   

Valknut - vikinský přívěšek. Velikost: 2.5 x 2.8 cm. Materiál: stříbro 925. Váha cca 5 g. Ouško na provlečení je schované z druhé strany šperku.

Známý severský symbol z runových kamenů, objevuje se často jako rytina spojená s Odinem, např. tängelgardský kámen, Gotland, 7. století. V Severské mytologii, se svými devíti cípy, valknut symbolizuje devět světů a je zároveň důležitým symbolem stoupenců víry Ásatrú.

Více informací

1 2 3 4 6 9 11
produkty
nové produkty
Keltomanovy stránky geologie minerály archeologie Kosovo je Srbija
0 Kč
rozšířené
Slovensko
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.  Další informace