rozšířené
Přejít na menu nové zboží

Šperky / stříbrné šperky / historické šperky, repliky

historické šperky, repliky

Stříbrné repliky šperků mnohých kultur, které se vystřídaly v Evropě, naleznete právě zde a můžete porovnávat, jak se lišil výtvarný styl starých Keltů např. od Etrusků či Římanů. Velmi zajímavé šperky s drahými kameny spadají do období Langobardů. Slované a vikingové měli podobný styl a jejich šperky patří mezi ty nejkrásnější. Velmi rozsáhlá je naše nabídka Thorových kladiv. Vyrábíme též středověké, renesanční a barokní šperky. Hrajeme si s tvary a rádi se historií inspirujeme pro vznik autorských šperků, které mají oporu v nálezech.

Naše zlatnická výroba těchto replik klade důraz na nejvyšší kvalitu a nešizení materiálu - přeci jen, takový talisman musí mít duši a počítá se s tím, že jej dotyčný bude nosit do konce života. V současné době patříme mezi přední světové výrobce reprodukcí historických šperků a snažíme se českému řemeslu ve světě dělat čest.

1-18 z 181 celkem
1 2 3 4 6 9 11

FREYA z Revninge, vikingský přívěšek, stříbro 925

katalogové číslo: SBR360

cena: 970 Kč

   

Freya - stříbrný přívěšek inspirovaný originálem, který byl nalezen poměrně nedávno (2014) na lokalitě Revninge v Dánsku. Zajímavé je, že tělo je vyrobeno ve 2D rozměru, avšak hlava je trojrozměrná. Jedná se o Freyu (Bohyně plodnosti) či Valkýru. Velikost: 1.5 x 2.9 cm. Váha: 6 g.

Originál můžete spatřit ve Vikingemuseet Ladby, Dánsko.

Více informací

SCANIA - THOROVO KLADIVO - stříbro (925) a granát. 17 g

katalogové číslo: SBR29

cena: 1 900 Kč

   

Za hromadou stříbra - cca 17 g (925) se skrývá patrně nejpoutavější Thorovo kladivo na českém trhu. Je to reprodukce nálezu ze švédské lokality Kabara, provincie Scania. Originál je dnes vystaven ve Švédském historickém muzeu. Kromě zmiňovaného stříbra je použito i granátu (almandinu). Rozměry: 4 x 5 cm. Mocnost: 5 mm. Kladivo je duté.

HAVRANÍ THOROVO KLADIVO

Pro zvětšení klikněte na obrázek. Na fotce je originál ze Švédska ... sami porovnejte, že je naše reprodukce věrohodná.

Více informací

GOTLANDSKÝ KŘIŠŤÁLOVÝ ZÁVĚS, stříbro 925

katalogové číslo: FGJ61

cena:  2 000 Kč  1 870 Kč

   

Není šperk jako šperk a ty nejcennější z nich by měly splňovat alespoň tato kritéria: kvalitu zpracování, výběr materiálů a originální a zajímavý vzhled. Všechny tyto podmínky si troufám říci, že tento šperk splňuje a má i něco navíc - duši i historii, která mu byla vnuknuta někdy kolem roku 1000 na baltském ostrově jménem Gotland (dnes součást Švédska). Původně byl šperk součástí velkého náhrdelníku. Dle studií dostupných i na internetu se archeologové domnívají, že střibro bylo dováženo ze slovanských zemí a křišťály s Persie (Basra) anebo z alpských oblastí. Původ z Persie je však pravděpodobnější. Křišťál je symbolem urozenosti, čistoty a magické krásy.

Stříbro (925) má váhu odhadem 8 g. Velikost cca 2,6 x 3,2 cm. Odlévaná granulace.

Doba plyne, ale krása v tomto případě zůstává - ocení jej ženy bez rozdílu, zda se hlouběji zajímají o historii. Řetízek není součástí ceny. Tento šperk nikdy nepodlehne módním trendům.

Křišťálový  stříbrný závěs, Gotland

Více informací

FENRIR, vlk, náramek - viking knit stříbro 925, jemný

katalogové číslo: FGJ174

cena: 4 800 Kč

   

Ručně pletený stříbrný náramek s vlčími hlavami, které vycházejí z tzv. vlčího kříže - Thorova kladiva nalezeného na Islandu. Hmotnost hlaviček cca 9 g/kus, hmotnost drátu se liší dle obvodu zápěstí, orientačně: 9.5 g při obvodu 19 cm. Náramek je zhotoven technikou - viking knit.

Více informací

FIGARO, řetízek na krk, Ag 925

katalogové číslo: JWA44

cena: 380 Kč

   

Kvalitní italský stříbrný řetízek - tzv. figaro, vhodné pro pány. Materiál: Ag 925. Délka: 50 cm. Rhodiovaný.

Více informací

NÁUŠNICE GOTLAND, kříšťál, stříbro 925

katalogové číslo: FGJ104

cena: 1 250 Kč

   

Pár stříbrných náušnic, pro které byl inspirací gotlandský náhrdelník z Visby (cca rok 1000). Materiál: křišťál a stříbro (925).

Tyto náušnice patří společně gotlandským křišťálovým náhrdelníkem mezi naše nejprestižnější zboží. Každou křišťálovou kouli je nutné opatřit zvlášť stříbrným páskem s odlévanou granulací. Vybírány jsou co nejkvalitnější křišťály.

Rozměry: průměr křišťálu - 1,4 cm. Výška bez háčku cca 2 cm. Váha: 7,1 g.

Více informací

VLK, stříbrný přívěšek, vikinský výtvarný styl, stříbro 925, 16 g.

katalogové číslo: SBR234

cena:  1 340 Kč  1 250 Kč

   

Fenrir - pohanský vlk - inspirováno vikinským výtvarným stylem Borre (podle stejnojmenné lokality v Norsku, 9. - 10. století). Přívěšek je dosti velký (2.1 x 4 cm i s ouškem) a masivní (váha cca 16 g stříbra 925 !). Fenrir je nejstarší syn boha Lokiho a obryně Angrbody. Bohové Fenrira spoutali, jeho osudem však je růst tak dlouho, dokud pouta nepovolí, a poté za Ragnaröku spolknout Ódina. Vlk symbolizuje sílu, vytrvalost a svobodu, je zároveň i tvorem společenským, takže je mnohdy ztotožňován se kmenovým zvířetem.

Šperk je naším vlastním výrobkem a pokládáme jej za jeden z našich nejosobitějších šperků s vlčí tématikou.

VLK AMULET ŠPERK HLAVA VYJÍCÍ

Amulet Přívěšek Vlk Hlava Vlka

Autorský návrh přívěšku.

Více informací

DVA VLCI - Fenrir, prsten vlk, stříbro 925

katalogové číslo: SBR06

cena:  750 Kč  650 Kč

   

Vlčí prsten, který je islandskou inspirací (motiv vlka z Thorova kladiva z lokality Fossi, 10. - 11. století). Prsten je ze stříbra (925). Prsten máme v někoilika velikostech a jeho průměr je nastavitelný, zasílejte nám do požadavku požadovaný vnitřní průměr. Váha cca 4 - 5 g (dle velikosti). Výroba: Drakkaria.

Více informací

VLČÍ HLAVY, stříbrný vikingský náramek, Burg, ostrov Gotland, Ag 925, 43 g

katalogové číslo: SBR237

cena: 3 650 Kč

   

Velmi masivní pánský náramek (cca 43 g) ze stříbra (925), dle předlohy vikinského náramku nalezeného na ostrově Gotland (Švédsko), lokalita Burg. Model pro náramek byl vyroben spletením stříbrných prutů různé šíře, zakončeno stylizovanými vlčími či snad dračími hlavami. Takovýto šperk patří právě mezi ty druhy šperků, které moc lidí na světě nenosí.

Více informací

FENRIR, vlk, stříbrný náramek - viking knit Ag 925

katalogové číslo: FGJ172

cena: 4 500 Kč

   

Ručně pletený stříbrný náramek s vlčími hlavami, které vycházejí z tzv. vlčího kříže - Thorova kladiva nalezeného na Islandu. Hmotnost hlaviček cca 9 g/kus, hmotnost drátu se liší dle obvodu zápěstí, orientačně: 19 g při obvodu 19 cm. Náramek je zhotoven technikou - viking knit.

Více informací

DREKI, stříbrný vikingský prsten, Ag 925

katalogové číslo: SBR290

cena: 650 Kč

   

Dreki - vikingský drak, stříbrný prsten. Design vychází z draků stylu Jellinge. V podobném duchu byly zobrazovány na runových kamenech, brožích a vyřezávaných dřevěných předmětech. Hmotnost vyobrazeného kusu 3,8 gramu. Materiál: stříbro 925.

Více informací

WARDRUNA, oficiální přívěšek

katalogové číslo: FGJ186

cena: 0 Kč

Produkt je nedostupný a nelze ho objednat

V naší vlastní slévárně (gormelia.cz) odléváme šperky i pro takové kapely jako je norská Wardruna, která mimo jiné skládala hudbu k seriálu Vikingové. Stříbrné a bronzové přívěšky lze zakoupit na oficiálních stránkách: wardruna.com/shop

Ctíme dohodu a šperky nelze objednat přes náš eshop.

Více informací

DREKI, severský drak, náramek, Ag 925, 40 g

katalogové číslo: SBR299

cena: 4 300 Kč

   

Dreki - vikingský drak, stříbrný náramek. Design vychází z draků stylu Jellinge. V podobném duchu byly zobrazovány na runových kamenech, brožích a vyřezávaných dřevěných předmětech.

Váha cca 40 g. Výroba: Drakkaria.

Více informací

DREKI, přívěšek - vikingové, stříbro 925, 12 g

katalogové číslo: SBR303

cena: 1 250 Kč

   

Dreki - vikingský drak, stříbrný přívěšek. Design vychází z draků stylu Jellinge. V podobném duchu byly zobrazovány na runových kamenech, brožích a vyřezávaných dřevěných předmětech.

Výška: 3.5 cm. Velikost oka na průvlek: 5 x 5 mm. Materiál: stříbro 925, váha cca 12 g.

Více informací

HAVRANÍ THOROVO KLADIVO, Scania, stříbro 925, 17 g

katalogové číslo: FGJ120

cena: 1 820 Kč

   

Patrně nejpoutavější Thorovo kladivo na českém trhu, o to více jsme rádi, že pochází z naší výroby. Je to reprodukce originálu ze švédské lokality Kabara, provincie Scania. Originál je dnes vystaven ve Švédském historickém muzeu.

Rozměry: 4 x 5 cm. Průměr očka na průvlek: 5 mm. Materiál: stříbro 925. Váha: 17 g!

HAVRANÍ THOROVO KLADIVO

Pro zvětšení klikněte na obrázek. Na fotce je originál ze Švédska ... sami porovnejte, že je naše reprodukce věrohodná.

Více informací

WARG, severský vlk, přívěšek Ag 925, 13 g.

katalogové číslo: SBR305

cena: 1 250 Kč

   

Stylový, animalistický severský vlk - Warg. Přívěšek ze stříbra (Ag 925), váha cca 13 g (!). Velikost: 2.2 x 4 cm.

Warg, je v Severské mytologii považován za zlou, vlčí bytost (Nejspíše Fenrir a jeho synové Sköll a Hati). Vlk symbolizuje sílu, vytrvalost a svobodu, je zároveň i tvorem společenským, takže je mnohdy ztotožňován se kmenovým zvířetem.

Více informací

FENRIR - VLK, inspirace Island, náramek, stříbro 925, 39 g

katalogové číslo: SBR250

cena: 4 300 Kč

   

Velmi masivní pánský náramek ze stříbra (925), dle předlohy vikinského náramku nalezeného na ostrově Gotland (Švédsko), lokalita Burg avšak koncovky jsou stylyzované a inspirované vlčími hlavami z islandského vlčího Thorova kladiva. Model pro náramek byl vyroben spletením stříbrných prutů různé šíře. Je to krásné umělecké dílo odrážející historii a díky velkému obsahu stříbra to můžete pojmout i jako investici.

Hmotnost zobrazeného kusu 39 gramů.

Více informací

VIKINSKÝ SPLÉTANÝ NÁRAMEK - styl Borre, stříbro 925, 20 g

katalogové číslo: SBR255

cena: 2 500 Kč

   

Ručně pletený stříbrný vikinský náramek, celková délka (měřeno i s hlavičkama): 20 cm. Je možné délku přizpůsobit Vašemu požadavku. Váha cca 20 g. Materiá: Ag 925.

Více informací

1 2 3 4 6 9 11
produkty
Doporučujeme
velkomoravské šperky
nové produkty
bazar Keltomanovy stránky geologie minerály archeologie Kosovo je Srbija
0 Kč
rozšířené
Slovensko
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.  Další informace