rozšířené
Přejít na menu nové zboží

ŠPERKY - stříbro, bronz, cín, jantar / stříbrné šperky / přívěšky - historické šperky / KELTSKÝ JELEN, La Tene, oppidum Stradonice, replika, Ag 925

KELTSKÝ JELEN, La Tene, oppidum Stradonice, replika, Ag 925

katalogové číslo: SBR208

cena: 1 380 Kč

   

Replika amuletu JELENA z keltského oppida Stradonice. Amulet byl nalezen hledači pokladů na místě zvaném U Kříže, publikoval jej Waldhauser v knize Encyklopedie Keltů v Čechách (str. 468), kde se domnívá, že mohlo být kultovní místo, neboť se zde našly i jiné talismany.

Přívěšek pochází z naší produkce a Drakkaria je vlastníkem voskového modelu i odlévací formy, znamená to tedy - žádné kopírování, což je v ČR Bohůmžel stále nešvarem. Materiálem je stříbro 925 a talisman je skutečně velmi masivní (a oboustranný !) . Velikost cca 3.8 x 4 cm.

Keltské oppidum se nachází na vrcholu zvaném Hradiště (380 m. n. m.), setkáváme se i s pojmem Hradiště u Stradonic. Jednalo se o poměrně dobře přírodními útvary chráněnné sídlo, které se rozprostíralo na svazích obtekaných známou řekou Berounkou (severovýchod) a na severozápadě Habrovým potokem. Rozloha činila 90 ha. Oppidum je ve světě velmi známé díky vysokému stupni probádanosti a množství nalezených předmětů, kterých jsou tisíce. Jednalo se o velké a bohaté oppidum a je považováno za tehdejší středisko řemesel.

KELTSKÝ JELEN, La Tene, oppidum Stradonice, replika, Ag 925 - galerie 1

 

produkty
Doporučujeme
historické šperky
nové produkty
naposledy prohlížené
KELTSKÝ JELEN, La Tene, oppidum Stradonice, replika, Ag 925
geologie minerály archeologie Kosovo je Srbija
0 Kč
rozšířené
Slovensko
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.  Další informace