rozšířené
Přejít na menu nové zboží

ŠPERKY - stříbro, bronz, cín, jantar / stříbrné šperky / přívěšky - historické šperky / TARANISOVO KOLEČKO, replika oppidum Stradonice, Čechy, stříbro 925, 12 g

TARANISOVO KOLEČKO, replika oppidum Stradonice, Čechy, stříbro 925, 12 g

katalogové číslo: SBR206

cena: 775 Kč

   

Replika amuletu TARANISOVA KOLEČKA, oppdium Stradonice.


Keltské oppidum STRADONICE se nachází na vrcholu zvaném Hradiště (380 m. n. m.), setkáváme se i s pojmem Hradiště u Stradonic. Jednalo se o poměrně dobře přírodními útvary chráněnné sídlo, které se rozprostíralo na svazích obtekaných známou řekou Berounkou (severovýchod) a na severozápadě Habrovým potokem. Rozloha činila 90 ha. Oppidum je ve světě velmi známé díky vysokému stupni probádanosti a množství nalezených předmětů, kterých jsou tisíce. Jednalo se o velké a bohaté oppidum a je považováno za tehdejší středisko řemesel.

TARANIS je Pánem nebe. Je schopen sesílat blesky pomocí spirál, které zdobí jeho ramena. Je Pánem nebeského ohně a jeho hněv druidové utišovali upalováním obětí zaživa. Chrání hory a vyvýšená místa, neboť to jsou posvátné oblasti.

Přívěšek pochází z naší produkce a Drakkaria je vlastníkem voskového modelu i odlévací formy. Materiálem je stříbro 925 a talisman je oboustranný. Velikost 3,5 cm. Hmotnost cca 11 gramů.

 

produkty
Doporučujeme
historické šperky
nové produkty
naposledy prohlížené
TARANISOVO KOLEČKO, replika oppidum Stradonice, Čechy, stříbro 925
geologie minerály archeologie Kosovo je Srbija
0 Kč
rozšířené
Slovensko
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.  Další informace