rozšířené
Přejít na menu nové zboží

ŠPERKY - stříbro, bronz, cín, jantar / stříbrné šperky / šperky historické - filigrán a granulace

šperky historické - filigrán a granulace

Filigrán a granulace patří mezi nejstarší zlatnické techniky. Princip spočívá v kroucení stříbrných či zlatých drátků (filigrán) a v pájení drobných kuliček drahého kovu na povrch šperku. Jde o složitou techniku, kterou ovládne jen pár šperkařů. Rozvoj této techniky nastal během vlády antického Říma, velmi populární byla tato technika u Anglosasů, Slovanů a Vikingů, používala se hojně v průběhu celého středověku. My těchto zlatnických metod využíváme pro tvorbu modelů pro naše šperky, v nabídce jsou i šperky z pravého filigránu.

1-18 z 86 celkem

KANČÍ KEL, stříbrem osazen, pravá granulace, Ag 925

katalogové číslo: FGJ103

cena: 1 650 Kč

   

Talisman zhotovený z velkého klu z divočáka - stříbrná korunka je vyrobena prastarou a náročnou technikou zvanou pravá granulace (každá kulička se vyrobí zvlášť a následně je letována na stříbrný podklad). Tvar a velikost každého klu záleží na každém kancovi zvlášť, takže nejsme schopni tuto skutečnost ovlivnit :) Průměrná výška cca 7.5 cm.

Více informací

ŘÍMSKÉ NÁUŠNICE, repliky ze 2. až 3. století, Ag 925

katalogové číslo: FGJ108

cena: 950 Kč

   

Repliky římských náušnic s granáty (almandiny). Stáří originálu: 2. - 3. století. Velikost cca 3,6 cm, váha cca 5 g / pár. Materiál: stříbro 925.

Více informací

KANČÍ KLY, náhrdelník, pravá granulace, Ag 925

katalogové číslo: SBR210

cena: 2 550 Kč

   

Náhrdelník z kančích klů, který je zhotoven velmi starou metodou pravé granulace a filigránu - tedy co kus, to originál, a to se týká i kančích klů.

 • Materiál: stříbro 925.
 • Váha stříbra: cca 4 g.
 • Velikost: cca 5 x 6.5 cm.
 • Výroba: Drakkaria. 

Více informací

BATTERSEA, luxusní britský šperk s drahými kameny, stříbro 925, 11 g

katalogové číslo: FGJ116

cena: 1 350 Kč

   

Luxusní keltský stříbrný šperk vlastní výroby, který je inspirován ornamenty na tzv. Battersea štítu vyloveného z Temže (Anglie). Šperk je určen ženám i mužům a jeho symbolika a poselství je jasné - štít má chránit a odrážet vše špatné tak, aby duše i tělo zůstaly čisté. Velikost: 3.5 cm. Materiál: stříbro 925, granáty (almandiny).

Battersea Shield - jedná se o jeden z nejpůsobivějších nálezů keltské (laténské) kultury. Stáří se odhaduje na 1. století před naším letopočtem. A s největší pravděpodobností se jedná o votivní dar keltským Bohům. Štít je zhotoven z bronzu, na některé části ornamentů byl použit červený email. 

Váha: 13 g. 

Battersea Sutton Hoo

Více informací

GOTLANDSKÝ KŘIŠŤÁLOVÝ ZÁVĚS, stříbro 925

katalogové číslo: FGJ61

cena:  2 200 Kč  1 870 Kč

   

Není šperk jako šperk a ty nejcennější z nich by měly splňovat alespoň tato kritéria: kvalitu zpracování, výběr materiálů a originální a zajímavý vzhled. Všechny tyto podmínky si troufám říci, že tento šperk splňuje a má i něco navíc - duši i historii, která mu byla vnuknuta někdy kolem roku 1000 na baltském ostrově jménem Gotland (dnes součást Švédska). Původně byl šperk součástí velkého náhrdelníku. Dle studií dostupných i na internetu se archeologové domnívají, že střibro bylo dováženo ze slovanských zemí a křišťály z Persie (Basra) anebo z alpských oblastí. Původ z Persie je však pravděpodobnější. Křišťál je symbolem urozenosti, čistoty a magické krásy. Doba plyne, ale krása v tomto případě zůstává - ocení jej ženy bez rozdílu, zda se hlouběji zajímají o historii. Řetízek není součástí ceny. Tento šperk nikdy nepodlehne módním trendům.

 • Materiál: křišťál a stříbro (925).
 • Váha: okolo 8 g.
 • Velikost: cca 2,6 x 3,2 cm.
 • Odlévaná granulace.

Více informací

NÁUŠNICE GOTLAND, kříšťál, stříbro 925

katalogové číslo: FGJ104

cena: 1 350 Kč

   

Pár stříbrných náušnic, pro které byl inspirací gotlandský náhrdelník z Visby (cca rok 1000). Tyto náušnice patří společně gotlandským křišťálovým náhrdelníkem mezi naše nejprestižnější zboží. Každou křišťálovou kouli je nutné opatřit zvlášť stříbrným páskem s odlévanou granulací. Vybírány jsou co nejkvalitnější křišťály.

 • Materiál: křišťál a stříbro (925).
 • Průměr křišťálu: 1,4 cm.
 • Výška bez háčku: cca 2 cm.
 • Váha: 7 g.

Více informací

LADA, šperk inspirovaný Velkou Moravou, přívěšek, Ag 925

katalogové číslo: FGJ122

cena: 1 250 Kč

   

LADA - slovanský přívěšek inspirovaný velkomoravským uměním. Velikost: 3.3 cm v průměru. Materál: stříbro 925. Základní cena je bez kamene. MOŽNOST ZASAZENÍ KAMENE na přání - 7 mm mugle.

Lada - Slovanská bohyně harmonie, veselí, mládí, lásky a krásy.

Váha: 5,9 g.

Více informací

LADA, stříbrné slovanské náušnice, Ag 925

katalogové číslo: FGJ138

cena: 990 Kč

   

Stříbrné náušnice (Ag 925) inspirované velkomoravskými šperky a ornamenty. Náušnice ladí se stejnojmenným náhrdelníkem, zboží lze tedy zakoupit v setu. Velikost: 1.5 x 3.5 (4.7 cm i s háčkem). Váha cca 8 g / pár.

Lada - Slovanská bohyně harmonie, veselí, mládí, lásky a krásy.

Více informací

LUNULA, velkomoravský šperk, Staré Město, replika, stříbro 925

katalogové číslo: FGJ113

cena: 700 Kč

   

Replika velkomoravského dámského šperku nalezeného ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Granulace a filigrán jsou odlité. Původní nález pochází z 9. století. Lunice je typicky dámským šperkovým symbolem (nejen u Slovanů, ale i u severských národů) a má zajistit plodnost, ochranu před nemocemi a šťastný život. Jejich tvar vychází z Luny (Měsíce).

 • Materiál: stříbro (Ag 925)
 • Velikost: 2,7 x 3,5 cm
 • Váha: 6 g
 • Výroba: Drakkaria

Kresbu originálního nálezu můžete spatřit zde:

Mikulčice Velká Morava Šperk

Více informací

LUNULA, velkomoravské náušnice, stříbro 925

katalogové číslo: FGJ139

cena: 850 Kč

   

Stříbrné náušnice (Ag 925) inspirované velkomoravskými šperky a ornamenty. Náušnice ladí se stejnojmenným náhrdelníkem, zboží lze tedy zakoupit v setu. Velikost: 2.2 x 2.2 (3.9 cm i s háčkem). Váha cca 8 g / pár.

Více informací

FIGARO, řetízek na krk, Ag 925

katalogové číslo: JWA44

cena: 380 Kč

   

Kvalitní italský stříbrný řetízek - tzv. figaro, vhodné pro pány. Materiál: Ag 925. Délka: 50 cm. Rhodiovaný.

Více informací

VELKOMORAVSKÁ LUNICE, Nitra, přívěšek, stříbro 925

katalogové číslo: FGJ134

cena: 950 Kč

   

Šperk inspirovaný velkomoravským dámským přívěškem z Nitry. Materiálem je stříbro (Ag 925), velikost: 3.2 x 3.5 cm. Litá granulace a filigrán. Váha cca 6 g. Výroba: Drakkaria.

Lunice je typicky dámským šperkovým symbolem (nejen u Slovanů, ale i u severských národů) a má zajistit plodnost, ochranu před nemocemi a šťastný život. Jejich tvar vychází z Luny (Měsíce).

Máte možnost zasazení několika drahých kamenů včetně přírodního rubínu a modrého safíru z Barmy - viz detail.

Více informací

Thorovo Kladivo, Öland, Švédsko, replika, Ag 925, 13 g

katalogové číslo: FGJ132

cena: 1 870 Kč

   

Velmi detailní zpracování Thorova kladiva, které bylo vytvořeno dle nálezu z ostrova Öland ve Švédsku (po Gotlandu druhý největší švédský ostrov). Originální model byl zhotoven metodami filigránu a granulace. Velikost: 3.2 x 4.3 cm. Váha cca 13 g. Kladivo je duté tj. bez zavařeného dna.

Mjöllnir je magická zbraň, která patří bohu Thorovi. Dle pověsti, uzdvyhne kladivo pouze Thor a jeho syn Magni, k tomu navíc potřebuje kouzelné rukavice a opasek. Mjöllnir znamená v překladu "drtič".

Více informací

VESNA, slovanský stříbrný šperk, Ag 925, Staré Město

katalogové číslo: FGJ121

cena: 1 250 Kč

   

Jemný a překrásný slovanský šperk - Vesna. Model pro tento výrobek byl zhotoven metodou filigránu a granulace a inspirací se stal motiv z gombíku pocházející z období Velké Moravy (Staré Město, lokalita na Valách). Velikost: 3 x 3,7 cm (6 mm průměr očka). Materiálem je stříbro (Ag 925) a na přání jsme schopni vsadit kámen dle požadavku.

Vesna je slovanskou Bohyní mládí, života, mladé nespoutané lásky a jara. Bývá i ztotožňována s Bohyní Ladou. Ze stromů jí je zasvěcena bříza, neboť na jaře ze všech stromů raší jako první.

Váha: 9 g.

Více informací

ORLÍ HLAVY - raně středověký přívěšek, šperk s granátem, stříbro 925

katalogové číslo: FGJ115

cena: 780 Kč

   

Slovanský závěs na krk, který vychází z raně středověkých mostových spon. Tyto šperky byly velmi hojné napříč Evropou a vypovídaly cosi o společenském postavení majitele. Jejich provedení bývala až neskutečně složitá a často se používaly i různé vitráže.

Model pro náš šperk jel vytvořen pravou granulací a filigránem a jedná se o šperk pro dámy i pány. Velikost 2 x 4,3 cm.  Materiál: stříbro 925. Váha 5,5 g. Výroba: Drakkaria.

Možnost zasazení kamene dle přání - primárně dodáváme s granátem (almandin). Inspirací pro vznik tohoto šperku je nález z lokality Velesnica - Srbsko (6. - 7. století).

Kresbu originálního nálezu můžete spatřit: fibula, Srbsko

Více informací

HAVRANÍ HLAVA - Thorovo kladivo, Sigtuna, Švédsko, stříbro 925, 10 g

katalogové číslo: FGJ130

cena: 1 250 Kč

   

Reprodukce nálezu netradičního Thorova kladiva ve tvaru havraní hlavy. Originál pochází z lokality Sigtuna, Švédsko. Toto kladivo je na rozdíl od těch notorických známých téměř neznámé a zřejmě se jedná o první reprodukci tohoto nálezu, což jej činí unikátní.

 • Materiál: stříbro 925.
 • Velikost: 3.2 x 3.5 cm.
 • Průměr očka: 4 mm.
 • Váha: cca 10 g.
 • Výroba: Drakkaria.

Více informací

VALKNUT, vikinský uzel, přívěšek, stříbro 925

katalogové číslo: FGJ149

cena: 980 Kč

   

Valknut - vikinský přívěšek. Velikost: 2.6 x 2.3 cm. Materiál: stříbro 925, hmotnost 7 gramů. Ouško (6 mm) na provlečení je schované z druhé strany šperku. Šperk je zajímavý tím, že prvotní model nebyl zhotoven z vosku, ale starými metodami filigránu a granulace, které si osvojili vikingové či staří Slované.

Známý severský symbol z runových kamenů, objevuje se často jako rytina spojená s Odinem, např. tängelgardský kámen, Gotland, 7. století. Symbolizuje devět světů a devět osudů severské mytologie.

Více informací

ŽIVA - lunice, stříbrný závěs na krk, Ag 925

katalogové číslo: FGJ82

cena: 2 800 Kč

   

Raně středověký stříbrný dívčí šperk. Lunula je spjata se symbolem ženství a úrody. Model pro tento šperk byl zhotoven unikátní a časově velmi náročnou metodou granulace a pravého filigránu. Materiál: stříbro (Ag 925). Max. velikost: 5 cm. Takový šperk je ideálním dárkem pro maminky i nadcházející jako poděkování za to, že nás přivedly na svět.

Více informací

produkty
Doporučujeme
přilby
nové produkty
geologie minerály archeologie Kosovo je Srbija
0 Kč
rozšířené
Slovensko
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.  Další informace