If You're Going Through Hell, Keep Going - Winston Churchill TRIČKO

650 Kč
na dotaz

Když v květnu roku 1940 Francie padla a přes třistatisíc britských vojáků bylo evakuováno od Dunkerque, v době, když situace vypadala špatně, prohlásil Winston Churchill tento nesmrtelný výrok:

"If You're Going Through Hell, Keep Going"

A právě toto moudro se zarylo hluboko do naší mysli a je odpovědí na všechny špatnosti současného světa, nutí nás to jít stále dopředu, neohlížet se dozadu, nezůstat na místě a čekat, až Vás pohltí tma.

Pro ztvárnění tohoto motivu jsme si vybrali spartského válečníka, který se ocitl oběma nohama v Podsvětí. Plaví se lodí po řece Styx a Smrt si na něj sahá, je sledován přízraky, ale válečník ze Sparty se nevzdává. Dopluje na druhý břeh, kde vidí světlo na konci tunelu.

Bojovníci, umělci, stavitelé, spisovatelé či hudebníci či sportovci starého Řecka by měli být vzorem pro Evropu. Tito lidé poklekli jen tehdy, kdy zvedali meč, aby jej uchopili pevně do ruky.

Tričko pro nás symbolizuje jedinou naději, jak se z tohoto špatného světa vymanit - prostě se nevzdat. Pod těmi jeskynními přízraky si představte koho chcete ... třeba všechny ty, kteří chtějí naši společnost zneuctít a zničit včetně čínského viru.

Do trička jsme dali kus sami sebe a vytvořil nám srbský grafik Saša Krieger Ristic.