Meče pro Kingdome Come

Meče pro Kingdom Come: Deliverance

Hra Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance je středověká akční hra, kterou vyvinula česká společnost Warhorse Studios. Děj se odehrává ve středních Čechách na začátku XV. století (oblast měst Sázava, Rataje nad Sázavou a Stříbrná Skalice). Hra vyšla 13. února 2018. To vše v režii Daniela Vávry (též: Mafia: The City of Lost Heaven).

Vyráběli jsme meče pro Warhorse Studios

Naší kovárnu Arma Eponu oslovil tým Daniela Vávry s prosbou, zda bychom pro společnost Warhorse Studios nevyrobili kované repliky ostrých mečů pro backery z celého světa pro hru Kingdom Come - www.kingdomcomerpg.com

Na tuto nabídku jsme kývli a Vy se nyní můžete podívat, jak se toho naši kováři zhostili.

Jak to začalo?

Počátek spolupráce s Warhorse Studios sahá do doby, kdy hra ještě vyvíjela a součástí toho byla i naše pomocná ruka k odborné konzultaci. Tedy v roce 2013 k nám na kovárnu Arma Epona nedaleko hradu Karlštejn u Prahy zavítala návštěva v čele s Danielem Vávrou. V průběhu několika návštěv jsme herní vývojáře zasvěcovali do tajů černého řemesla - kovářství a výroby mečů. Některé znalosti pak byly využity i ve hře samotné. 

Následovalo kývnutí na nabídku vyrábět několik stovek limitovaných mečů pro backery. 

My šermíři, řemeslníci a umělci, téměř nepolíbení hráčským světem, jsme byli najedou vtaženi do tohoto světa a jsme za tuto zkušenost vděčni. Naši výrobu i vybavení jsme přizpůsobili této zakázce a využíváme nastavené výrobní postupy dodnes.

Čepele jsou vyrobené z pérové pružinové oceli ČSN 14 260 (54SiCr6 - ocel vhodná na zvláště namáhané pružiny pro automobily a železniční vozy), ručně i na bucharu jsme je kovali do tvaru. Záštita byla též vykována a nasazena na čepel. Řap čepele byl osazen hlavicí meče, do které se vsadila mince. Takto vyrobený meč byl na sedlářské dílně oblečen do slušivého koženého kabátku. Na každý meč bylo vyraženo unikátní číslo. Některé meče jsme i složitě gravírovali ve speciální limitované sérii.

Meče jsme s Danielem i společně testovali -  a sekali parádně :D  Na tuto výrobu nám zůstaly nejen vzpomínky, ale nová přátelství.

Kingdom Come: Deliverance - hra

spolupráce s herním studiem - výroba mečů

Výroba několik stovek kovaných mečů pro backery hry Kingdom Come: Deliverance. Skvělá spolupráce s Danem Vávrou a jeho týmem, díky které jsme zapracovali výrobních postupech, pořidili nové stroje a stali se vskutku mečířskou dílnou. Do projektu se zapojili i sedláři a rytci do kovu.

Testování mečů

jak si vedly nače meče proti zbrojím?

Ostré verze mečů jsme testovali v sekacích zkouškách, kterých se chopil mistr meče Jakub Zeman. Zkoušeli jsme i jak  jsou odolné různé typy zbroje vůči bodům a sekům. Na to, jak vše pobíhalo, se můžete podívat na tomto videu.

Reportáž o výrobě našich mečů