Umělecké kovářství

kované výrobky, mečířství a nožířství

Ctíme tradici českého uměleckého kovářství a mečířství od roku 2014, kdy jsme poprvé zažehli výheň ve vlastní kovárně Arma Epona. Naší odborností je zakázkové umělecké zpracování kovů - kované plastiky, výroba mečů, nožů či seker. Naše výrobky se objevily i ve světoznámých filmech a seriálech, vyráběli jsme meče pro Warhorse Studios (hra Kingdom Come: Deliverance)

Vyrábíme široké spektrum ručně kovaných výrobků, kterým daly život naši kovářští mistři. Ozdobí Váš domov či zahradu. Výrobky mistrů kovářů můžete vidět v naší kamenné prodejně v Praze, stejně tak si je můžete zakoupit zde v eshopu. Oslovte nás i se svými požadavky na zakázkové kovářské práce.

Dělat toto řemeslo, znamená milovat ho. Proč nás oslovit?

Kovárna Arma Epona - kde železo ožívá

Tradiční kovářské postupy, znalosti řemesla i moderní stroje, které ušetří práci, ale zejména zkušenosti našich chlapců umožňují, že z naší dílny každý týden vyjde špičková věc. Naší specialitou je výroba z damaškové oceli.

 

Kingdom Come: Deliverance - hra

spolupráce s herním studiem - výroba mečů

Výroba několik stovek kovaných mečů pro backery hry Kingdom Come: Deliverance. Skvělá spolupráce s Danem Vávrou a jeho týmem, díky které jsme zapracovali výrobních postupech, pořidili nové stroje a stali se vskutku mečířskou dílnou. Do projektu se zapojili i sedláři a rytci do kovu.

Muzea a expozice

vyrábíme pro muzea, šermíře i sběratele

Naše práce nás mnohdy zavádí k netradičním zakázkám. Za zmínku stojí výroba pro Vojenské historické muzeum - repliky chirurgických nástrojů z období Napoleonských válek. Vyrábíme pro tuzemská i zahraniční muzea - zejména antika, Keltové, středověk.

Originální výrobky a vlastní návrhy

návrh a výroba Vašeho zboží

Jste firma a potřebujete vyrobit vlastní produktovou řadu, dárky pro zaměstance apod.? Nebo máte obchod zaměřený na historii, outdoor,  dekorace či tradiční řemeslo a rádi byste doplnili sortiment? Zvládneme se přizpůsobit větším sériím. Kovárna v Praze. Možnost osobní konzultace. Ozvěte se nám.

Vybavení kovárny

koveme, brousíme, svařujeme

Naše dílna je plně vybavena pro to, co děláme. Pracujeme na profesionálních pásových bruskách značky Heim. Ač základem jsou ruce a kladivo, společníky nám dělá pneumatický i vřetenový buchar. Svařujeme, odléváme bronz a mosaz a součástí provozu je i truhlárna.

Adam Čeladín - vrhání nožů

výroba nožů pro mistra světa

Dlouholetá spolupráce s mnohonásobným mistrem světa ve vrhání nožů - Adamem Čeladínem. Pod značkou Sharp Blades navrhujeme a vyrábíme profesionální vrhací nože a sekery, které patří mezi světovou špičku.

Výroba pro filmy a seriály

Kamenná prodejna v Praze

Zakázková výroba pro šermíře

Další přidružené dílny

Výrobky do bytu naleznete v sekci umělecké kovářství. Pokud se zajímáte o historii, pak Vás osloví historické repliky mečů. Nechte si vykovat i nůž na zakázku.

Vyrábíme na zakázku

  • Ploty, brány, mříže

  • Zahradní a bytové dekorace

  • Nožířství a mečířství

Vybavení pro velké zakázky

  • Filmy a seriály

  • Vybavujeme muzea a výstavy

  • Vyrábíme do prodejen i na trhy - Velkoobchod

Zasíláme do celého světa

  • Kurýrem po celém světě

  • Řešíme i velkoobjemové zásilky

  • Expresní dodání