The NovaSteel Buckler - balistický štít - ADEPT USA

7 500 Kč
3-4 týdny

Ideální balistická ochrana batohu. S průměrem 12,2 palce je větší než většina balistických ochranných sad typu IIIA pro batohy a zároveň mnohem funkčnější.

Specifikace:

Průměr: 12,2 palce Hmotnost: 3 libry Barva: Černá Hladina hrozby: IIIA / VPAM-3 Standardní funkce:

Ochrana úrovně IIIA Pokročilá slitinová konstrukce Oboustranná Odolná a pevná rukojeť

Oživení starověké formy

Ochranný štít není novým konceptem. Je tak starý, že jeho původ je ztracen v historii. Ochranné štíty jsou zřetelně viditelné na vyřezávaných reliéfech ze Sumeru, Úru a Babylónu. Řečtí peltasté byli pojmenováni podle svých štítů, pelt, které v mnoha případech připomínaly ochranné štíty. Římští gladiátoři nazvaní Hoplomachi byli vybaveni ochrannými štíty, které často používali jako útočné zbraně. A ochranné štíty byly rozsáhle používány od pádu Říma až do rané moderní éry, což je podrobně dostupné online.

Balistic shield

S vývojem střelného prachu a duelantů se někteří mohou domnívat, že se převedlo do éry industrializované války, ochranné štíty postupně vycházely z módy a nakonec zcela zmizely. Moderní balistické štíty jim vzhledem ani funkcí vůbec neodpovídají. Toto je nedostatek, který musí být napraven, protože forma ochranného štítu ho činí dnes jedinečně užitečným a všestranným nástrojem - zejména když je vyroben z pokročilé slitinové oceli.

Jedinečně všestranný

I když má pouze průměr 12,2 palce, je ochranný štít navržen tak, aby byl držen od těla, a může tak chránit významně větší plochu, než jakou jeho velikost naznačuje. Držený správně, na délku paže, nabízí mnohem větší plochu ochrany než většina pancířů nebo vest, a může chránit oblasti, které jsou obvykle nechráněny, jako krk a obličej.

Ochranný štít NovaSteel je dost lehký na to, aby mohl využívat autonomní reakci uživatele na startle-flinch - a s trochou tréninku může být spolehlivě správně umístěn k ochraně svého nositele před škodou.

A stejně jako ochranné štíty starověkých dob byly navrženy k používání vedle meče, i ochranný štít NovaSteel je navržen k používání vedle pistole. Podporované na plochém rameni štítu jsou pistole stabilizovány, a nejzranitelnější části uživatele jsou zakryté a chráněné.

Navíc lze ochranný štít NovaSteel používat jako útočnou zbraň sama o sobě a vyniká zejména jako neletální prostředek k vynucování dodržování. Byl navržen s tímto použitím na mysli.

Ochranný štít NovaSteel je účinný, odolný, všestranný a cenově dostupný balistický štít.

 

 

Sdílej: