full-tang konstrukce

Full-tang konstrukce

Středověk neskončil a pokračuje i v naší kovárně Arma Epona. Dlouho, od roku 2005 let se zabýváme prodejem mečů a tato vášeň vyústila v
založení naší kovárny Arma Epona, zde jsme si chtěli na vlastní kůži zažít výrobu mečů. Bojovali jsme dlouho s výrobním postupem a sami se
sebou, znalosti jsme získávali s postupem času praxí a radami od zkušených mečířů a uvědomili si, že tento proces zdokonalování je nekonečný. Nyní jsme dospěli do fáze, kdy jsme pyšní na výsledek. Podařilo se nám skloubit požadavek na funkční konstrukci s možností vyrábět meče v takovém množství, abychom dostali kvalitní meče mezi lidi, kteří se věnují šermu nebo jsou sběratelé. V nově zavedené sérii full-tang prochází čepel skrz záštitu, řap a hlavici, kde je pronýtována, v jendom kuse. Nedochází zde tedy k dalším tepelným úpravám, které by mohly změnit tvrdostní a pevnostní vlastnosti čepele. To je osvědčená konstrukce a tvoří základ, ten můžeme dle přání zákazníka upravovat např. jinou hlavicí, tvarem záštity nebo koženou omotávkou. Čepele leptáme a k mečům vyrábíme kožené pochvy. Pro nás je to vyústění mnohaleté snahy, proto jsme vytvořili dlouhé video, kde nám můžete vidět pod ruce. Nabídka STŘEDOVĚKÝCH MEČŮ

Video - kovárna Arma Epona

Od roku 2021 zavádíme do nabídky špičkové meče vyrobené kovárnou Arma Epona s full-tang konstrukcí, která je vyvíjela řadu let. U těchto mečů čepel přechází v jendom kuse přes rukojeť do hlavice na jejíž povrchu je roznýtována. Odpadá zde tedy svařování mosazí. Čepel má velmi dobré vlastnosti po celé své délce. Viz obrázek níže.

Meče Arma Epona

Čepel - je vyrobena z pružinové oceli ČSN 14 260/ 54SiCr6, vhodná pro výrobu pružin, dlouhých čepelí jako jsou meče, mačety a bojové nože. Výhodou oceli je vysoká houževnatost a vyšší odolnost proti zlomení.

Čepele jsou zakalené na tvrdost cca 52-54 HRC. Vyrábíme je ostrém i tupém provedení.

Hlavice je opatřena lichoběžníkovým otvorem, který je tvarován pro přesné zasunutí řapu čepele, hlavice je následně roznýtována.

Záštity jsou ručně vykované a dobroušené případně i vyleštěné. Otvor je normovaný přesně na naše čepele. Na různé typy mečů využíváme různé polotovary záštit. Na zvláštní přání lze příčky prorážet ručně.

Rukojeť je opatřena koženou omotávkou. Ta může být prostá (omotaná kolem rukojeti) anebo ručně šitá. Zde se fantazii meze nekladou. Můžeme na Vaše přání měnit barvy, vyražené motivy i vzhled.

Hlavice lze mít prosté, osazené kameny či mincemi, dokonce i s mosazným plíškem s vyrytým rodovým znakem. Takový meč jsme např. vyráběli pro známý rod Fitzgeraldů.

Veškeré kovové části mečů lze i zakázkově leptat.

leptaný meč

Ukázka meče s leptanou čepelí a hlavicí se zasazeným grošem.

Meč

Leptaná čepel a hlavicí se zasazeným červeným jaspisem.

Meč Pochva

Rukojeť s šitou omotávkou, pochva s dřevěným jádrem, potažená kůží a ručně malovaná.

cena
6 500 Kč17 450 Kč
  • | 1 |