rozšířené
Přejít na menu nové zboží

OBUV a KOSTÝMY, doplňky

Dámské a panské historické kostýmy, vlajky a praporce, historická obuv.

historická obuv

Historická obuv - Divadelní obuv - Divadelní kostýmy - Doplňky pro Film a Divadlo

Veškeré boty v této kategorii se vyhotovují na zakázku podle Vámi dodaných rozměrů. Po objednávce Vám zašleme tabulku s požadovanými rozměry a orientační dobou dodání.

oděvy pánské, klobouky

oděvy pánské, klobouky

Historické a fantasy pánské oděvy a pokrývky hlavy.

oděvy dámské

ŠITÍ HISTORICKÝCH KOSTÝMŮ a ŠATŮ

Z oblečení Vám ušijeme víceméně cokoliv, pro větší inspiraci máte níže uvedeno několik ukázek.

Je VELMI důležité, abyste se správně změřily. K tomu použijte potřebné míry vypsané u jednotlivých produktů. Měřte se prosím podle OBRÁZKU níže a míry nám pak napište do VZKAZU v závěrečné fázi objednávky (po naplnění nákupního košíku).

A – obvod hrudníku v nejširším místě

B – obvod pasu v nejužším místě

C – obvod boků v nejširším místě

D – délka zad od sedmého krčního obratle k pasu

E – šířka zad přes lopatky, měříme s rukama u těla od rozhraní paže a trupu

F – šířka v ramenou – od jednoho ramenního kloubu k druhému

G – šířka ramene – od kořene krku po ramenní kloub

H – délka rukávu – od ramenního kloubu přes pokrčený loket podle požadované délky rukávu

I – obvod paže

J – přední délka – od sedmého krčního obratle do pasu vepředu

K – prsní výška – od sedmého krčního obratle po hrot prsa

L – požadovaná délka

Jak se změřit

zvětšit obrázek

spony, fibuly

spony, fibuly

Kostýmové spony, fibuly, doplňky.

čelenky, korunky

Historické čelenky, koruny

Historické a historizující čelenky s kameny, královské koruny.

vlněné deky

Přírodní Vlna Tradiční vlněné deky Deky z ovčí vlny

Deky pocházejí z vyhlášené balkánské vlnařské oblasti Rhodopy. Jsou tkány tradičním způsobem a ve stejných barvách a vzorech, jak tomu bylo po stovky let. V bulharských muzeích dnes můžeme vidět až čtyři sta let staré deky se stejnými vzory, jaké Vám zde nabízíme my. Těžko říci, kam až tato tradice sahá. Tkaní vlněného textilu patřilo již mezi dovednosti starověkých Thráků. Tradiční rodopské kostkované vzory jsou tak možná i památkou na tyto souputníky středoevropských Keltů. Dnes již nezjistíme, zda i tyto deky byly součástí vzájemných obchodních styků mezi thráckou a keltskou civilizací. Možná však není náhodou, že dnes se tyto deky těší velké oblibě například ve Skotsku, kde dobře zapadají do tamního folklóru.

Deky jsou vyrobeny ze 100% ovčí vlny pocházející od místních chovatelů ovcí. Při jejich výrobě není používána karbonace (chemické ošetření vlny kyselinou). Tkány tradičním způsobem. Perte maximálně na 30 °C, pokud možno na vlněný program, nejlépe s použitím prostředků na praní vlny obsahujících lanolin. I hrubší deky po vyprání více zjemní. Nebělit. Nesušit v bubnové sušišce. Možno chemicky čistit. Možno žehlit, teplota žehličky však nesmí přesáhnout 110 °C.

karetky, příze

Karetky ruční práce

Ručně vyráběné karetky. Příze.

Technika tkaní na karetkách je výjimečná svými možnostmi vzorování; od jednoduchých linií a motivů po písmena a složité zvířecí nebo rostlinné vzory. Karetka je destička, skrz níž jsou provlečena jednotlivá vlákna osnovy. Nejčastěji se setkáme s karetkami čtvercovými se čtyřmi otvory v rozích, existují ale i se dvěma otvory, tříboké, šesti i osmiboké apod. Nejčastěji se karetkami otáčí o 90° dopředu nebo dozadu v různých kombinacích dle konkrétního vzoru. Vznik karetek je zahalen tajemstvím; dosud například neustává debata o způsobu výroby tzv. Ramsesova pásu z roku přibližně 1185 př. n. l.. Důvodem malého množství archeologických nálezů je organický původ příze, ale často i samotných karetek (dřevo, kůže); spíše se dochovaly karetky z kostí, slonoviny nebo bronzu. Dnes je nejjednodušší použít pevný papír, třeba hrací karty.

Více dokladů najdeme až u římské říše, v civilizaci keltské (vzory z Hochdorfu), vikingské (vzory z Birky) i slovanské. Na území dnešní ČR jsou nejstarším dokladem karetky z parohoviny z 9. století nalezené u Starého Města u Uherského Hradiště. Velkým rozvoj pak zaznamenala technika ve středověku, dodnes zůstává lidovým řemeslem. Mimo Evropu se technika využívala v Africe a především po celé Asii. Využití pásů tkaných na karetkách bylo a je zejména na ozdobu oděvů, nicméně pásy se vyznačují velkou pevností a odolností a používaly se i jako popruhy, opasky apod.
Osnovu s karetkami šlo rovněž zavěsit na tkalcovský stav po stranách při výrobě standardní látky, která tak již vznikala ozdobně lemovaná (knížecí plášť z Thorsbjergu). Materiálem bývala především snadno barvitelná vlna, doplňovaná hedvábím, zlatými nebo stříbrnými vlákny, méně len, později bavlna.

Výroba karetek

Několik informací o Anně Kadlečkové
Poté, co jsem vzdala studium archeologie v Praze a rozhodla se nechat si tento obor jen jako koníčka, soustředila jsem se – po několika měsíční exkurzi do středověku - na keltskou civilizaci. Pod hlavičkou několika living history sdružení jsem se zúčastnila desítek akcí v ČR i Evropě. Z řemesel mě zaujalo zejména tkaní na karetkách, kterému se věnuji aktivně již mnoho let. V poslední době si doplňuji vzdělání i kostýmy i z období raného středověku (Slované). Mé budoucí plány zahrnují kromě zemědělských experimentů přírodní barvení vlny a vertikální tkalcovský stav.

Výroba karetek

oděvní doplňky

Oděvní doplňky

Oděvní doplňky - pera, karabinky, kožené řemínky, váčky.

kravaty, motýlky, kapesníky

Kravaty, motýlky, kapesníky - myslivecké a rybářské

Kravaty, motýlky, kapesníky - pro různé zájmové skupiny: myslivci, rybáři, námořníci, středověké motivy.

vlněné ponožky, Donegal, Irsko

vlněné ponožky, Donegal, Irsko

Když jsem v létě roku 2012 brázdil Irsko křížem krážem, nevyhnul jsem se myšlence skontaktovat se s místními výrobci, navázat spolupráci a dovážet skutečně tradiční ostrovní - irské věci do ČR, které svou kvalitou budou značně převyšovat to, co je běžně dostupné v našich končinách.

Výsledkem tohoto snažení je navázání spolupráce s rodinou, která po tři generace vyrábí tlusté vlněné ponožky na severozápadním cípu Irska - v Donegalu v kraji přímořeské obklopeném pohořím "na Cruacha Gorma".

Ponožky jsou zhotoveny z vlny irských ovcí, která má vysoký obsah lanolinu a díky nepřestávajícímu dešti a drsným  podmínkám příroda docílila toho, že vlna z těchto ovcí je vynikající kvality (podobně jako ve Skotsku) a těžko se dá porovnávat s kvalitou vlny ovcí z jiných koutů světa. Složení: 80 % vlna, 20 % polyamid. Pratelné v pračče na 40 °C.

Filozofií výrobců je též promítnutí nálady irské krajiny do těchto výrobků - rozpoznáte v nich divoký oceán, modré moře, zelené pláně, stejně tak jako porosty vřesu.

Donegal Socks made in Ireland


Použití: vzhledem ke zaměření našeho obchodu jsou ponožky vhodné i do historických bot, ale vybírejte vhodné barvy, kterých šlo tehdy docílit (světlé odstíny). Jinak jsou ponožky zaměřeny  k nošení do TURISTICKÝCH BOT (outdoor, kanady),BOT PRACOVNÍCH (farmářské) i BOT BĚŽNÝCH (v zimě). Oblíbíte si jejich pohodlně nošení i schopnost držet v zimě teplo.

  • Přímý dovoz do ČR a velkoobchodní distribuceDRAKKARIA.

Irish Nature Ireland Irish Nature Ireland Irish Nature Ireland Irish Nature Ireland Irish Nature Ireland Irish Nature Ireland Irish Nature Ireland Irish Nature Ireland Irish Nature Ireland Irish Nature Ireland Irish Nature Ireland Irish Nature Ireland Irish Nature Ireland Irish Nature Ireland Irish Nature Ireland Irish Nature Ireland ... a jako bonus pár fotek z pohádkové země jménem Erin.

vlajky a korouhve

Praporce Vlajky a Korouhve

Vlajky a korouhve, zakázková výroba pro Vaši SKUPINU.

produkty
Doporučujeme
šperky s kameny
nové produkty
Kosovo je Srbija
0 Kč
rozšířené
Slovensko
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.  Další informace