KUDLAK VELKÝ vrhací nůž - 1 kus

1 600 Kč
Skladem 5-10 ks

Vrhací nůž KUDLAK - větší verze, plně profesionálně navržený, vyrobený a otestovaný nůž, který perfektně padne do ruky a s těžištěm cca 10 cm od hlavy, se jistě spřátelíte.

  • Celková délka: 23.6 cm
  • Max. šířka rukojeti: 3.9 cm
  • Síla materiálu: 5mm
  • Váha: cca 223g
  • Materiál: pružinová ocel ČSN 14 260 (54SiCr6)
  • Výroba: kovárna Arma Epona

Nůž byl testován několikanásobným mistrem světa Adamem Čeladínem.

Materiál

Pružinová ocel 14 260 (54SiCr6) má obsah uhlíku okolo 0,6%, což jí zaručuje výbornou pružnost a pevnost. Je vhodná pro čepele vrhacích nožů, mačet a mečů.

Idea

Označení Kudlak má svůj původ v náboženství starých Slovanů. Nejen v dobách pohanských, ale i pozdějších Slované často věřili ve vlkodlaky. Podle eposu Slova o pluku Igorově se ve vlka v noci měnil kníže Všeslav. Ve vlka se mění hrdina srbských písní Drak ohnivý vlk, ve starosrbském zákoníku z roku 1262 se píše, že vlkodlaci způsobují zatmění slunce a měsíce, což připomíná severského Fenriho.

Kudlak je temný a zlý vlkodlak ze Slovinska proti nemuž bojoval Kresnik, osoba nadaná nadpřirozenou mocí. Duše Kresnika opouštěla jeho tělo ve spánku často v podobě zvířete a sváděl noční bitvy s přízraky a Kudlaky, měl odvrátit zlá kouzla a ochránit úrodu.

Nůž je vyroben v naší kovárně Arma Epona v České republice a důraz na kvalitu je kladen tak, jako bychom si dělali nůž sami pro sebe. Naše nože jsou ve sbírkách mnohých skvělých vrhačů a jsme hrdí na to, že jsme je nezklamali.