KUDLAK - SLOVANSKÝ VLKODLAK pánské tričko

650 Kč
1-2 týdny

Označení Kudlak má svůj původ v náboženství starých Slovanů. Nejen v dobách pohanských, ale i pozdějších Slované často věřili ve vlkodlaky. Podle eposu Slova o pluku Igorově se ve vlka v noci měnil kníže Všeslav. Ve vlka se mění hrdina srbských písní Drak ohnivý vlk, ve starosrbském zákoníku z roku 1262 se píše, že vlkodlaci způsobují zatmění slunce a měsíce, což připomíná severského Fenriho.

Kudlak je temný a zlý vlkodlak ze Slovinska proti nemuž bojoval Krsnik, osoba nadaná nadpřirozenou mocí. Duše Kresnika opouštěla jeho tělo ve spánku často v podobě zvířete a sváděl noční bitvy s přízraky a Kudlaky, měl odvrátit zlá kouzla a ochránit úrodu.

Na tričku je znázorněn tento boj Krsnika s temným vlkodlakem Kudlakem. Krsnik proti němu nesvádí jen psychologický boj, při kterém používá i magii, ale vede proti němu i fyzický boj. V našem podání jsme použili do návrhu vrhací nože jako symbol fyzické síly a čisté mysli, neboť obojí při vrhání potřebujete. Mimochodem tyto nože naleznete i v naší nabídce - Kudlak - vrhací nůž.

  • Detailní design navržený perokresbou
  • Kvalitní potisk
  • Tričko od americké firmy Gildan
  • Vlastní výroba - značka Naav
  • Potisk v České republice

Související produkty

1 200 Kč Katalogové číslo: fig92 Skladem
- +