VLK - Vlkodlak KUDLAK, nůž s POCHVOU

1 390 Kč
1-2 týdny

Vlčí nůž, ostrý funkční nůž, který má i svou tvář - tentokrát tu vlčí. Potěší Vás třeba jako zálesáka či jako originální dar.

  • Celková délka: 25
  • Délka čepele: 12 cm
  • Síla materiálu: 5mm
  • Materiál: pružinová ocel ČSN 14 260 (54SiCr6)
  • Výroba: kovárna Arma Epona, Česká republika

Materiál

Pružinová ocel 14 260 (54SiCr6) má obsah uhlíku okolo 0,6%, což jí zaručuje výbornou pružnost a pevnost. Je vhodná pro čepele vrhacích nožů, mačet a mečů.

Idea

Označení Kudlak má svůj původ v náboženství starých Slovanů. Nejen v dobách pohanských, ale i pozdějších Slované často věřili ve vlkodlaky. Podle eposu Slova o pluku Igorově se ve vlka v noci měnil kníže Všeslav. Ve vlka se mění hrdina srbských písní Drak ohnivý vlk, ve starosrbském zákoníku z roku 1262 se píše, že vlkodlaci způsobují zatmění slunce a měsíce, což připomíná severského Fenriho.

Kudlak je temný a zlý vlkodlak ze Slovinska proti nemuž bojoval Kresnik, osoba nadaná nadpřirozenou mocí. Duše Kresnika opouštěla jeho tělo ve spánku často v podobě zvířete a sváděl noční bitvy s přízraky a Kudlaky, měl odvrátit zlá kouzla a ochránit úrodu.

Nůž je vyroben v naší kovárně Arma Epona v České republice a důraz na kvalitu je kladen tak, jako bychom si dělali nůž sami pro sebe. Naše nože  v provedení - vrhací nože - jsou ve sbírkách mnohých skvělých vrhačů a jsme hrdí na to, že jsme je nezklamali.