S.P.Q.R. - Medovina kořeněná 500ml

220 Kč
Skladem více než 10 ks

Medovina z medu, který sbírají včelky v Krkonoších. Medovina je vyrobená přírodním kvašením medu. Med se nevaří, tím jsou zachovány všechny zdraví prospěšné vlastnosti medu. Doporučujeme podávat chlazenou.

  • Složení: voda, med, směs bylin s kořením.
  • Bez chemických přísad a konzervantů.
  • Alkohol: 13%

Pravá Římská medovina, pro pravé Římany.

Nesmí chybět u táborového ohně, ani na vašem stole.

S.P.Q.R. je latinská iniciálová zkratka ze sousloví Senatus Populusque Romanus, v překladu senát a lid římský. Symbolizovala tyto dvě složky vlády Římské říše. Sousloví vzniklo v období římské republiky a bylo používáno i za císařství.

Med byl prvním koncentrovaným sladidlem, které mohl člověk získat ještě před tím, než se začal věnovat zemědělství, a proto mohl vyrábět medovinu už od pradávna. Později, kdy začalo převažovat víno a pivo, se medovina stala spíše alternativou k těmto nápojům v oblastech, kde se vinné révě tolik nedařilo. Proto starověkým Řekům a Římanům, byla medovina sice známa, ale považovali ji spíše za podřadný, sprostý nápoj. Med ovšem používali k doslazování trpkého vína.

Toto zboží lze z legislativních důvodů zaslat pouze Zásilkovnou. Možný je také osobní odběr na prodejně na Praze 2 a ve skladu na Praze 5.

Sdílej: