SCHAFTOL olej na pažby a střenky, tmavo-hnědý s houbičkou, 50ml

220 Kč
Poslední kusy skladem

S SCHAFTOL Holzöl se dají všechny přírodní dřeva především pak ušlechtilá dřeva, antiqvitéty-starožitnosti, nábytek a pažby ideálně opracovat a ošetřovat. Využijte na pažby, na střenky nožů a jiné dřevo.

  • Ochrana proti vlhkosti, plísní a hnilobě
  • Optimální pro konzervaci pórovitého dřeva
  • K obnově starého dřeva
  • Dřevo je po ošetření odolné vůči vodě
  • Zabrání dřevu aby bylo drsné a flekaté
  • Vhodné na všechny přírodní dřeva

SCHAFTOL pochází z firmy Scherell & Co., která existuje již od roku 1834 a vyráběla lovecké a sportovní zbraně. Byl vyvinut Oswaldem Scherellem roku 1928.

SCHAFTOL je proto už desetiletí zavedený značkový produkt, kterého si cení nejen velký okruh vlastníků kvalitních zbraní, ale i restaurátoři, výrobci zbraní a zpracovatelé ušlechtilého dřeva. Používá se již generace z tradice a přesvědčení, že se jedná o velmi kvalitní produkt.

Důvod je zcela jasný. SCHAFTOL se používá jen na nejjemnější přírodní produkty v nejvyšším stupni zušlechtění. SCHAFTOL komplex proti vlhkosti nabízí optimální ochranu.

Protože obsahuje pouze přírodní složky, je také nezávadný ve smyslu zákona o potravinách a může být použit i na kuchyňské pracovní desky a dřevěné stoly.

SCHAFTOL-Holzöl je dnes zcela určitě nejdůležitější značkový produkt na ošetření dřeva všeho druhu, nábytku a pažeb.

Náš TIP: SCHAFTOL byl vyvinut a lze použít i v jiných oblastech, např. na ošetření vzácného dřeva, cenných starožitnosti a nábytku.

Návod na použití

SCHAFTOL naneste v tenké vrstvě na pažbu či jiné dřevo lněnou utěrkou, (uchovávejte ji v uzavřené skleněné nádobce) dostatečně vetřete do dřeva a nechte vsáknout.

Toto ošetření opakujte idruhý den. V případě, že má pažba skvrny, je drsná nebo je povrch zapečetěn, můžete ji zbrousit jemným smirkovým papírem (zrnitost 150) dokud nebude opět zcela hladká. Zbroušená místa navlhčete vodou nebo ještě lépe octem. Po vysušení ještě jednou vyhlaďte smirkovým papírem a poté důkladně natřete SCHAFTOLEM. Až se SCHAFTOL zcela vsákne do dřeva, může se dřevo nebo pažba opět jemně zbrousit smirkovým papírem (zrnitost 400) a natřít znovu SCHAFTOLEM.

Čím častěji tento postup opakujete, tím lepší je účinek. Takto získá dřevo nebo pažba opět svůj původní vzhled a překrásný hedvábný matný lesk a zůstane také po dlouhou dobu skvěle chráněna.

Jestliže natíráte novou dřevěnou pažbu SCHAFTOLEM poprvé, měli by jste SCHAFTOL před tím nejprve mírně zahřát na +30 až +40°C a poté vetřít lněnou utěrkou.

Sdílej:

Související produkty