rozšířené
Přejít na menu nové zboží

O nás

Buďte pozdraveni všichni, kteří jste se ať již náhodou nebo záměrně ocitli na těchto stránkách. Než se pustíte do prohlížení naší nabídky, což Vám zabere poměrně dlouhý čas, rádi bychom se alespoň trochu představili.

*** Virtuální procházka našemi dílnami  ***

Jsme ryze česká firma se sídlem v Praze založená v roce 2005. Impulzem pro vznik se stala snaha dvou studentů přiblížit kus naší historie podobně zaměřeným lidem, ale i širší veřejnosti, která jakoby již téměř zapomněla na to, že půda, po které chodíme, patřila našim předkům, kteří ji mnohdy skrápěli potem, krví i slzami. Stali jsme se tak trochu průkopníky toho, čemu říkáme pohanský či historický obchod, a to nejen v České republice, ale i v Evropě. Velmi rychle jsme expandovali do Evropy a zámoří, kde vystupujeme pod značkou Wulflund. Prostřednictvím těchto distribučních kanálů se nám daří propagovat a tuzemské řemeslo, které je na velmi vysoké úrovni (zejména kovářství, mečířství, výroba skla, sedlářství, šperkařství).

Představa drakkaru vyplouvajícího z mlžného oparu minulosti, na jehož palubě Vám posádka přiveze řemeslné výrobky inspirované kulturami starých Keltů, vikingů a Slovanů, nás dovedla k tomu, aby byl v roce 2005 zvolen název Drakkaria (odvozeno od vikinských dračích lodí – drakkarů). Podtitul "pohanský" obchod vypovídá cosi o tom, že se tu ikonky svatých asi prodávat nebudou :)

Od doby, kdy Drakkaria zvedla kotvy a kdy na palubě vezla z prvopočátku jen pár kovaných nožů a šperků, uplynulo mnoho času. Psali jste si o výrobky, které jsme v nabídce neměli, a tak se náš sortiment neustále rozšiřoval. V tom hodláme samozřejmě pokračovat, abychom svou širokou nabídkou dokázali splnit požadavky i toho zákazníka, který si myslí, že už vše na světě má :) Při výběru nových druhů zboží se snažíme poslouchat náš vnitřní hlas, neboť průměr, nuda a šeď – to je vlastnost, která nám je cizí. Bavíme se a jsme rádi, že se živíme tím, v čem jsme našli zalíbení.

Na podzim roku 2011 jsme otevřeli v centru Prahy na Rašínově nábřeží 40 kamennou prodejnu.

V roce 2013 jsme zrekonstruovali prostory pod Vyšehradem v ulici Neklanova, které se staly naším výrobním zázemím pro šperkařskou produkci a skaldujeme zde kostýmy pro potřeby naší půjčovny.

Přelomovým rokem se stal rok 2014, kdy jsme v Litni u Karlštejna otevřeli kovárnu Arma Epona zaměřenou na výrobu exkluzivnějšího zboží a v Braníku na Praze 4 jsme v témže roce uvedli do provozu moderní licí linku na stříbro, zlato, bronz a mosaz - šperkařský ateliér Gormelia. V roce 2015 přibyla sedlářská dílna pod Vyšehradem v Neklanově ulici.

K výraznému přechodu od pouhého prodeje k výrobě nás dovedlo nejen naše neutuchající nadšení a stále častější zakázky pro filmový průmysl. Podíleli jsme se na výrobě rekvizit pro film The Eagle (Orel Deváté legie), Warcraft (2014), irsko-kanadská TV série Vikings atd.

Dodáváme výrobky do různých expozic (zámek Nižbor – muzeum keltské kultury, výstava Karel IV. – císař z boží milosti na Pražském Hradě, Muzeum Karlova mostu, zámek Zbiroh - výstava o historii templářského řádu atd.), vybavujeme dětské tábory a firemní akce, provádíme výzdobu interiérů (restaurace). Nebojte se na nás obrátit i se sebenemožnějším požadavkem, třeba Vás překvapíme.

Při jednání a případném reklamačním řízení Vám slibujeme čestné jednání, neboť právě čest je tím nejcenějším, co máme.

Slán go fóill - s přáním všeho dobrého, tým Drakkarie.

Kruh věrných zůstává ... Krak

REFERENCE:

Wardruna - severský folk, ambient, dark folk, Norsko (www.wardruna.com) - šperky

Wardruna Jewelry Jewellery

Enslaved, Myrkur - šperky

Vikings - TV series - mnohé rekvizity

Vikings TV Series

Walt Disney - rekvizity Walt Disney Imagineering

Walt Disney Imagineering

The Eagle - rekvizity

The Eagle Film

The Witcher 3 - PC hra - spolupráce s distribuční společností Cenega (Computer Entertainment).

The Witcher - PC game The Witcher - Cosplay

Amon Amarth - death metal (www.amonamarth.com) - přilby, meče, kožené výrobky.

Amon Amarth

Kingdom Come: Deliverance - PC hra (www.kingdomcomerpg.com) - meče pro backery ve spolupráci s  Arma Epona

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Daniel Landa -  (www.www.daniel-landa.cz) - merchandise

Daniel Landa

produkty
Doporučujeme
přilby
nové produkty
Kosovo je Srbija
0 Kč
rozšířené
Slovensko
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.  Další informace