rozšířené
Přejít na menu nové zboží

vlněné zboží - IRSKO, Balkán

Když cestuji, tak mám jedno pravidlo: oslovit alespoň jednoho výrobce tradičních výrobků v navštívené zemi a zároveň to musí být výrobky kvalitní. V Irsku, které navštěvuji často a rád, mě zaujalo vlněné zboží. Konkrétně vlněné ponožky z Donegalu na severu země a jemné luxusní deky a šály z vlny z Foxfordu. V nabídce jsou též vlněné deky z Balkánu, konkrétně z Bulharska, které vynikají vyšší gramáží. Všechny tyto výrobky Vám mohu osobně doporučit.

luxusní vlněné deky a šály, Foxford, Irsko

Luxusní vlněné deky | šály | ručníky | Irsko

Foxford Woollen Mills patří mezi poslední fungující vlněné mlýny v Irsku. Jejich založení sahá do roku 1892, kdy byly založeny v hrabství Mayo. V dnešní době po četných modernizacích se fabrika může pyšnit širokým sortimentem (vlněné deky, šály, povlečení, ručníky), který v sobě zahrnuje starou tradici, zároveň se však nebojí přizpůsobit novým trendům.

Výrobky firmy Foxford Woollen Mills můžete zakoupit v luxusních obchodech zejména v Irsku, Velké Británii, USA, Německu - a nyní i díky našim četným obchodním kontaktům v Irsku právě i v ČR. Dovoz a distribuce: Drakkaria.

 

Foxford Woollen Mills

Foxford Woollen Mills

bekovky, čepice

bekovky, čepice

Přímo z Irska z oblasti Donegal dovážíme tradiční čepice (bekovky) s klobouky z vlny. Irsko je zemí, kde se tento typ pokrývky hlavy velmi často nosí. Mají řadu praktických výhod, neboť v Irsku je podnebí větrné a deštivé. Irové a i jeiich ostrovní sousedi si potrpí na kvalitu a na módu. Mnohé vlněné čepice jsou vyrobené z tweedu.

Udělejte si radost a dopřejte si i Vy něco exkluzivnějšího.

ruční tkaní

Historický textil - ruční tkaní

Historický textil - ruční tkaní.

Autor těchto textilů pracuje na dřevěném čtyřlistovém tkalcovském stavu, který umožňuje výrobu různých vazeb. Stav svými vlastnostmi odpovídá stavům používaných na přelomu vrcholného a pozdního středověku. Dále je používán lucet, různě velké tkací destičky a hřebenový stávek pro výrobu vlastních tkanic.

Kromě samotné textilní výroby je též možné dodávat a využívat ve výrobě přírodně barvené materiály. Nejčastěji se jedná o barvení cibulovou slupkou, kořenem mořeny barvířské, případně šafránem, v sezoně i kopřivou.

Ruční práce

obvykle znamená nižší produktivitu, menší objem výroby i vyšší ceny. Výhodou je jedinečnost každého kusu. Do každého výrobku člověk při práci vkládá část sebe sama: svůj rukopis, představivost, svůj cit a um. To dává zákazníkovi maximální volnost v jeho požadavcích. Kromě toho, že si může vybírat podle toho, jak na něj působí styl a osobitost výrobce, může se zákazník stát sám sobě návrhářem. Přesně pak může specifikovat, jaké vlastnosti má výsledný produkt mít, z čeho má být vyrobený a pochopitelně i to, jak má vypadat.

Materiály

Z nepřeberného množství materiálů, které jsou dnes pro textilní výrobu dostupné, jsem se rozhodl používat ty přírodní. K tomuto rozhodnutí mě vedla především úcta k tradici a fakt, že se zabývám převážně tvorbou podle historických předloh. Ve své tvorbě nejčastěji používám 100% ovčí vlnu, dále len nebo bavlnu a v neposlední řadě také konopí a hedvábí.

Ruční Tkaní

irské vlněné ponožky a papuče

Vlněné ponožky | Podkolenky | Outdoor Irsko

Když jsem v létě roku 2012 brázdil Irsko křížem krážem, nevyhnul jsem se myšlence skontaktovat se s místními výrobci, navázat spolupráci a dovážet skutečně tradiční ostrovní - irské věci do ČR, které svou kvalitou budou značně převyšovat to, co je běžně dostupné v našich končinách.

Výsledkem tohoto snažení je navázání spolupráce s rodinou, která po tři generace vyrábí tlusté vlněné ponožky na severozápadním cípu Irska - v Donegalu v kraji přímořeské obklopeném pohořím "na Cruacha Gorma".

Ponožky jsou zhotoveny z vlny irských ovcí, která má vysoký obsah lanolinu a díky nepřestávajícímu dešti a drsným  podmínkám příroda docílila toho, že vlna z těchto ovcí je vynikající kvality (podobně jako ve Skotsku) a těžko se dá porovnávat s kvalitou vlny ovcí z jiných koutů světa. Složení: 80 % vlna, 20 % polyamid. Pratelné v pračče na 40 °C.

Filozofií výrobců je též promítnutí nálady irské krajiny do těchto výrobků - rozpoznáte v nich divoký oceán, modré moře, zelené pláně, stejně tak jako porosty vřesu.

Donegal Socks made in Ireland


Použití: vzhledem ke zaměření našeho obchodu jsou ponožky vhodné i do historických bot, ale vybírejte vhodné barvy, kterých šlo tehdy docílit (světlé odstíny). Jinak jsou ponožky zaměřeny  k nošení do TURISTICKÝCH BOT (outdoor, kanady),BOT PRACOVNÍCH (farmářské) i BOT BĚŽNÝCH (v zimě). Oblíbíte si jejich pohodlně nošení i schopnost držet v zimě teplo.

  • Přímý dovoz do ČR a velkoobchodní distribuceDRAKKARIA.

Irish Nature Ireland Irish Nature Ireland Irish Nature Ireland Irish Nature Ireland Irish Nature Ireland Irish Nature Ireland Irish Nature Ireland Irish Nature Ireland Irish Nature Ireland Irish Nature Ireland Irish Nature Ireland Irish Nature Ireland  Irish Nature Ireland  Irish Nature Ireland Irish Nature Ireland Irish Nature Ireland ... a jako bonus pár fotek z pohádkové země jménem Erin.

vlněné kabelky, tašky

TWEED Irské Vlněné Kabelky a Tašky

Exkluzivní vlněné módní kabelky a tašky dovezené z Irska a Skotska.

  • Neotřelý vzhled
  • Dovážíme přímo od ostrovních výrobců
  • Originální výrobek na českém trhu.

vlněné svetry a vesty

Vlněné svetry Aranské ostrovy - Tweed vesty

Vlněné vesty dovezené z Irska.

vlněné deky z Balkánu

Vlněné deky | výrobky z vlny z Balkánu

Deky pocházejí z vyhlášené oblasti pohoří Rhodopy, kde se soustřeďuje zpracování vlny. Deky jsou tkáné způsobem a za použití stejných barev jako v minulosti. V bulharských muzeích se můžete setkat s dekami starými čtyři století a mají stejné vzory, jaké Vám zde nabízíme my. Možná, že Bulhaři převzali tyto dovednosti od starověkých Thráků.

Deky jsou vyrobené ze 100% ovčí vlny, která pochází od místních pastevců. Při jejich výrobě nebyla použita karbonace (ošetření vlny kyselinou). Perte je max. na 30 °C na vlněný program a použijte prostředky na praní vlny obsahujících lanolin. Deky se po vyprání více zjemní. Deky nesušte v sušišce a chemicky nečistěte, deky žehlete pod 110 °C.

produkty
nové produkty
Kosovo je Srbija
0 Kč
rozšířené
Slovensko
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.  Další informace