rozšířené
Přejít na menu nové zboží

living history, řemesla / indiáni - LH

indiáni - LH

Když Drakkarie spatřila světlo světa, prodávali jsme jen "keltské" záležitosti, posléze jsme přidali tématicky zaměřené věci ze světa vikingů, Slovanů ... ani středověk nám není cizí. Nyní se spirála uzavírá a rozšiřujeme nabídku o Indiány, kteří k těm Keltům, jakožto k vyznavačům přírodního náboženství, mají poměrně blízko (mám na mysli spíš tu duchovní sféru). Vesměs všechny věci v této sekci se dělají na zakázku, proto počítejte tak s měsíční dodací lhůtou, u některého zboží ale počítejte s kratší dobou. U dražších věcí Vás požádáme o zálohu. Korálkování je titěrná práce, proto si nesedejte na zadek, když tu uvidíte desetitisicové částky, své zákazníky si to určitě najde .. třeba i marťany =)

Stříbné šperky - Indiáni, Aztékové, Inkové, Mayové a Toltékové.

1-18 z 27 celkem

INDIÁNSKÁ ŽELVA, korálkovaná, zelená - dlouhověkost

katalogové číslo: NAM39

cena: 430 Kč

   

Korálkovaný indiánský symbol dlouhověkosti - želva. Velikost: 3 x 9 cm. vyrobeno v ČR.

Amulet z jelenice ve tvaru želvičky, plněný přírodními materiály, velký cca 5 cm. Vyšito korálky, zdobeno třásněmi. Želva byla u Indiánů symbolem dlouhého života.

Více informací

INDIÁNSKÉ CHŘESTIDLO, Los a Bison

katalogové číslo: DRU38

cena: 780 Kč

   

Nejrozšířenější typ indiánského chřestidla, na zeleném jsou namalovány losí stopy, na modrém bizoní. Symbolizují zvířecího přímluvce. Délka: 32 cm.

Více informací

ŠAMANSKÉ CHŘESTIDLO PSÍCH VOJÁKŮ, válečného spolku Šajenů

katalogové číslo: DRU28

cena: 780 Kč

   

Ručně vyrobené šamanské chřestidlo z vrbového proutku, korálků a jelení kůže se symbolem Jitřenky znamenající štěstí. Celková délka cca 32 cm.

Více informací

KORÁLKOVANÝ SÁČEK NA KRK, jelenice

katalogové číslo: NAM21

cena: 375 Kč

   

Malé taštičky - indiánské váčky (amulety) z jelenice, rozměry 5 x 5 cm, zdobené skleněnými korálky a mušlemi kaurí. Dají se nosit na krku (například k uschování osobního měsíčního kamene) nebo mohou posloužit jako dekorace.

Více informací

VÁLEČNÁ KOŠILE

katalogové číslo: NAM14

cena: 22 000 Kč

   
Válečná košile byla nošena při svátečních příležitostech nebo do bitvy. Bohatě zdobena korálkovou výšivkou a "skalpy" z koňských žíní. Bílé tečky symbolizují kroupy, mocný posvátný symbol.

Více informací

INDIÁNSKÉ ŠATY, zdobené korálky

katalogové číslo: NAM40

cena: 23 500 Kč

   

Ženské indiánské šaty zdobené korálkovou výšivkou, vkládanou látkou, kovovými kornoutky, třásněmi a mušlemi kaurí.

Více informací

INDIÁNSKÉ CHŘESTIDLO, Bison

katalogové číslo: DRU37

cena: 780 Kč

   

Indiánské chřestidlo ve tvaru bizoní lebky se zdůrazněnými rohy – symbol síly. Ozdobeno peřím, korálky a koňskými žíněmi. Délka: 32 cm.

Více informací

INDIÁNSKÁ TAŠKA z jelenice

katalogové číslo: NAM38

cena: 1 370 Kč

   
Indiánská taška přes rameno. Vyrobena ze surové jelenice. Ozdobena kovovými cvočky, malbou, látkou a třásněmi. Popruh přes rameno z měkké jelenice. Rozměry cca 7 x 23 x 32 cm.

Více informací

INDIÁNSKÁ ŽELVA - dlouhověkost

katalogové číslo: NAM19

cena: 400 Kč

   
Korálkovaný indiánský symbol dlouhověkosti. Velikost: 3 x 9 cm. vyrobeno v ČR.

Více informací

OBĚTNÍ KORÁLKOVANÝ VÁČEK

katalogové číslo: NAM20

cena: 375 Kč

   
Korálkovaný kožený váček o velikosti: 4 cm, pokud k velikosti připočteme i třásně, tak výška činí 16 cm. Indiáni v tomto váčku obvykle nosívali tabák anebo rituální předměty. Váčky pak např. zavěšovali na stromy jako oběť Bohům.

Více informací

INDIÁNSKÝ MALOVANÝ BUBEN - 40 cm

katalogové číslo: NAM02

cena: 1 750 Kč

   

Šamanský bubínek - vyroben z pravé jelení kůže natažené za mokra na dřevěnou obruč. Motiv čtyř světových stran se symbolem Velkého Ducha uprostřed. Dodací lhůta: 2-3 (4) týdny.

Více informací

MEDVĚDÍ SPOLEČENSTVO - buben, 40 cm

katalogové číslo: NAM03

cena: 1 750 Kč

   

Indiánský bubínek - vyroben z pravé jelení kůže natažené za mokra na dřevěnou obruč. Stopy znázorňují cestu medvěda z paralelního světa do našeho (anebo také z jeskyně), aby ochránil toho kdo bubnováním prosí o pomoc (příp. medvědí rodinku v jeskyni), hlavně proti kulkám z pušek v bitvě (barevné vlnovky v levé části). 

Více informací

INDIÁNI - TANEČNÍ ŠTÍT

katalogové číslo: NAM04

cena: 2 660 Kč

   

Taneční štít je vyroben z přírodní jelenice - Rawhide, vyztužen dřevem, aby se nekroutila. Potah (viditelná část) z vyčiněné jelenice. Uprostřed symbol Velkého Ducha, po stranách 2 medvědí stopy - symbol síly. Ozdoben ptačími pery - symbol rychlosti a lehkosti.

Více informací

INDIÁNSKÝ RITUÁLNÍ ŠTÍT

katalogové číslo: NAM05

cena: 2 660 Kč

   

Taneční štít je vyroben z přírodní jelenice - Rawhide, vyztužen dřevem, aby se nekroutil. Potah (viditelná část) z vyčiněné jelenice. Uprostřed symbol Velkého Ducha, po stranách 2 medvědí stopy - symbol síly. Ozdoben ptačími pery - symbol rychlosti a lehkosti.

Více informací

INDIÁNSKÝ TANEČNÍ ŠTÍT

katalogové číslo: NAM06

cena: 2 840 Kč

   

Taneční štít je vyroben z přírodní jelenice - Rawhide, vyztužen dřevem, aby se nekroutil. Potah (viditelná část) z vyčiněné jelenice. Motivy po obvodu znázorňují ubíhající tok času, střed je tvořen černobílými symboly orlích per - pocta. Ptačí pera a jelení kopýtka znamenají přímluvce ze světa zvířat o jejichž pomoc nositel žádá.

Více informací

INDIÁNSKÉ ŠATY, zdobené korálky - žluté

katalogové číslo: NAM41

cena: 23 500 Kč

   

Ženské šaty zdobené korálkovou výšivkou, kovovými kornoutky, třásněmi a mušlemi kaurí.

Více informací

INDIÁNSKÁ VÁLEČNÁ KOŠILE

katalogové číslo: NAM13

cena: 22 000 Kč

   
Válečná košile byla nošena při svátečních příležitostech nebo do bitvy. Bohatě zdobena korálkovou výšivkou a "skalpy" z koňských žíní. Bílé tečky symbolizují kroupy, mocný posvátný symbol.

Více informací

VÁLEČNÁ KOŠILE s korálkovanými pásy

katalogové číslo: NAM15

cena: 29 500 Kč

   
Válečná košile s vyšitými korálkovými pásy na ramenou i pažích. Její nošení bylo výsadou a nepovolovalo se každému. Měla velký společenský i náboženský význam.

Více informací

produkty
Doporučujeme
velkomoravské šperky
nové produkty
geologie minerály archeologie Kosovo je Srbija
0 Kč
rozšířené
Slovensko
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.  Další informace