rozšířené
Přejít na menu nové zboží

dřevěné výrobky, loutky, hole

Ručně vyřezávané misky, talíře, lžičky, reliéfy, sošky a interiérové dekorace; vycházkové hole.

dobové stolování, bednářství

BEDNÁŘSTVÍ, VYŘEZÁVANÉ LŽIČKY, MISKY, DŘEVĚNÉ TALÍŘE, POHÁRY, ČÍŠE, JÍDELNÍ SOUPRAVA

Vyřezávané misky, dřevěné taliře a lžičky pro dobové žranice … věříme, že Vám bude chutnat. Solničky a dřevěné nádoby. Historické lavice a stůl.

sošky, reliéfy, truhly

TRUHLY umělecké řezbářství, vyřezávaní sošky a reliéfy, slovenská řezbařina

Dřevořezbářská práce pocházející od našich východních brášků ze Slovenska. Některé výrobky naleznete také v sekci staří Slované.

loutky, maňásci

České Dřevěné Loutky Marionety Maňásci

České dřevěné loutky a maňásci z naší nabídky pocházejí ze dvou dílen - Kati a dílny pana R. Kuklíka.

O KATI
Celoživotní fascinací autorky, rodačky z Českých Budějovic, jsou loutky a masky, jejich řeč, tvárnost, významovost. A spolu s nimi také krajina, její historický náboj, spiritualita a specifika lokálního umění, lidské kořeny v krajině, mýty a pohanské rity.

Neutuchající inspiraci nachází v dílech českého symbolismu a dekadence. Fascinace krajinnou specifikou ji dovedla do Finska /pouť 2009/ a touha poznat blížeji tradice loutkového divadla vyústila ve studijně-tvůrčí pobyt v Indonésii a Malajsii /2009 – 2010/, kde u místních umělců poznávala kulturu, divadelní a řezbářskou tvorbu, a zejména pak původní stínové divadlo wayang kulit, v jeho současné i tradiční formě. Zkušenosti ze setkání se severskými mýty a asijskou kulturou se pak promítly v tvorbě: divadelní (stínový projekt Šťastný princ, 2011) a autorské tvorbě, zejména v oblasti maska – loutka – socha. V současnosti působí v Loutkohře Jihočeského divadla v Č. Budějovicích jako výtvarník, mj. na základě spolupráce na mezinárodním loutkovém projektu No Comment! (2010), k němuž dělala výpravu.


Richard Kuklík, narozený v Praze v roce 1964, se dnes řadí mezi naše přední výrobce loutek - marionet.

Jeho loutky jsou vypracovány do všech podrobností, každá z nich je v detailech originál. Mají svůj osobitý charakter, vtip a šarm, evokující nekonečnou pohádkovou fantazii.

vycházkové hole

Vycházkové hole - ruční výroba

Ručně vyráběné vycházkové hole pochází z oblasti Karpat, kde má toto řemeslo tradici.

produkty
Doporučujeme
meče
nové produkty
geologie minerály archeologie Kosovo je Srbija
0 Kč
rozšířené
Slovensko
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.  Další informace