rozšířené
Přejít na menu nové zboží

magie / magické svíčky

magické svíčky

Ručně odlévané a malované magické svíčky

Již od počátku lidstva byl oheň v posvátné úctě. Svíčky mohou sloužit jen k osvětlení oltáře, ale i jako magická pomůcka, např. pro věštění. Mohou také sloužit pro chvíle relaxace a meditace. Oheň osvětluje, očišťuje, zahání tmu, dodává teplo. Zajímavé je i věštění pomocí odkapávaného nebo litého vosku. Při použití mohou svíčky doplňovat různé oleje nebo byliny. Při výběru věnujte pozornost konkrétní barvě – každá má svůj význam a každá napomáhá jiným cílům. I tvar svíčky může příznivě ovlivnit živly ve Váš prospěch. Před použitím by se svíčka již neměla dostat do cizích rukou.

1-3 z 3 celkem

ŠTĚSTÍ, magická SVÍČKA, sandalové dřevo

katalogové číslo: fig119

cena: 165 Kč

   

ŠTĚSTÍ, magická SVÍČKA, sandalové dřevo. Výška 9 cm. Dovoz z Anglie.

Více informací

OCHRANA, magická svíčka, levandule

katalogové číslo: fig103

cena: 195 Kč

   

OCHRANA, magická svíčka, levandule. Výška: 9 cm.

Více informací

ĎEDEK DOMOVÍK, strážce domácnosti, svíčka

katalogové číslo: MGC23

cena: 290 Kč

   

Dědek Domovík neboli Dědek Hospodáříček (polsky: Domowik, rusky: domovoj, srbsky: domaći) je skřítek, jehož existence je zmiňována v mytologii napříč slovanskými národy. Je považován za ochránce domu i jeho okolí.

Věřilo se a snad se ještě věří, že tento Dědek je přítomen v každé domácnosti. Rádi žijí pod prahy u dveří anebo pod kamny. Je dobré si s Domovníky udržovat dobré vztahy, proto jej občas poctěte mlékem, sušenkami nebo osoleným chlebem. To vše rozprostřete v místnosti přes noc na bílém plátně. Pokud se budete stěhovat do nového bydliště, tak stará tradice říká, že by Domovík měl jít s Vámi. Nabídněte mu tedy vysokou botu, kam si vleze, a přeneste jej do Vašeho nového příbytku.

Měl bych Vás upozornit i na to, že se může Domovík i hněvat a způsobovat Vám naschvály: zanechává malé blátivé stopy, občas praskne nějaký ten talíř či spadne omítka. To je známkou toho, že se mu něco nelíbí, třeba to, že se doma hádáte a nežijete v harmonii se svým okolím. Udobřete si jej změnou svého chování a přineste mu obětinu.

Nechť Vám i samotný respekt k tomu, v co věřili naši předci, přinese štěstí a pohodu do domu.

Model byl ručně vyřezán a navržen jihočeskou výtvarnicí Kati.

  • Výška cca 13.5 cm
  • Materiál: včelí vosk

Více informací

produkty
nové produkty
Kosovo je Srbija
0 Kč
rozšířené
Slovensko
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.  Další informace