rozšířené
Přejít na menu nové zboží

ZBRANĚ - meče, nože, dýky, sekery, luky / saxy, dlouhé nože

saxy, dlouhé nože

Vikingské dlouhé nože - tzv. saxy.

1-18 z 20 celkem

DLOUHÝ ANGLOSASKÝ SAX, kovaný

katalogové číslo: VSW21

cena: 3 200 Kč

   

Ručně kovaný scramasax (sax - tesák) v tupé verzi konstruovaný speciálně pro historický šerm, platí tedy na něj samozřejmě záruka. Je tupý, vyvážený a použitá ocel má tvrdost cca 56 - 57 HRC. Celková délka: 65 cm, délka čepele: 50.5 cm, váha: 1 kg.

Více informací

ZDOBENÝ SAX s Triquetrou kovaný

katalogové číslo: KNI78

cena: 3 350 Kč

   

Ručně kovaný scramasax (sax - tesák) v tupé verzi konstruovaný speciálně pro historický šerm, platí tedy na něj samozřejmě záruka. Je tupý, vyvážený a použitá ocel má tvrdost cca 56 - 57 HRC. Celková délka: 55 cm, délka čepele: 40 cm, váha: 0.85 kg.

Více informací

HJÖRTUR, vikingský sax, damašek

katalogové číslo: KNI170

cena: 7 500 Kč

   

Luxusní damaškový nůž typu sax s bronzovou hlavicí a záštitou. Celková délka: 28.5 cm, délka čepele: 17.5 cm. Max. šířka čepele: 2.6 cm, tloušťka čepele: 4 mm. Vyrobeno naší kovárnou Arma Epona.

Více informací

SAX S RUNAMI a koženou pochvou

katalogové číslo: KNI168

cena: 2 450 Kč

   

Anglo-saský sax "Beagnoth" též známý jako scramasax z Temže. Je dlouhý nůž pocházející z 9. století a byl nalezen v roce 1857 v řece Temži, nyní je originál vystaven v Britském národním muzeu v Londýně. Na čepeli je nápis 28 anglo-saských run. Rozměr odpovídá originálu. Součástí výrobku je i kožená pochva. Celková délka: 94 cm. Sax není kalený a je tupý - nepoužívejte jej tedy pro šerm.

Více informací

SEAX se zdobenou pochvou

katalogové číslo: KNI152

cena: 4 300 Kč

   

Ručně kovaný scramasax (sax - tesák) v tupé verzi konstruovaný speciálně pro historický šerm, platí tedy na něj samozřejmě záruka. Je tupý, vyvážený a použitá ocel má tvrdost cca 56 - 57 HRC. Celková délka: 55 cm, délka čepele: 40 cm, váha: 0.85 kg.

Zdobená kožená pochva v ceně.

Více informací

DLOUHÝ SEAX, SCRAMASAX, parohová rukojeť

katalogové číslo: VSW31

cena: 3 300 Kč

   

Replika vikinského scramasaxu je konstruována pro historický šerm z pérové kalené oceli ČSN 14 260 (tvrdost 50 - 52 HRC), jílec z parohu. Celková délka: 60 cm, délka čepele 46 cm, šířka čepele 3,5 cm.

Více informací

GERMÁNSKÝ SCRAMASAX, volná inspirace dle nálezu

katalogové číslo: SWA46

cena: 3 500 Kč

   

Volná replika germánského scramasaxu. Celková délka: 68 cm. Délka čepele: 56 cm. Váha: 680 g. Výrobek kovárny Arma Epona.

Více informací

ARVID, vikingský sax, nůž

katalogové číslo: KNI180

cena: 3 900 Kč

   

Kovaný ostrý sax. Celková délka: 57.5 cm, délka čepele: 45.5 cm. Šířka čepele: 4 cm. K saxu je možné přikoupit i koženou pochvu.

Více informací

FIANNA, kovaný nůž. jelení paroh

katalogové číslo: KNI139

cena: 4 200 Kč

   

Kovaný nůž s parohovou rukojetí. Celková délka: 39 cm, délka čepele: 18.5 cm, max. šířka čepele: 4.3 cm.

Výrobek kovárny Arma Epona.

Více informací

SEAX, přesná replika z HAITABU

katalogové číslo: KNI117

cena: 3 800 Kč

   

Přesná replika kovaného saxu, který se našel v Haithabu (Hedeby) na pomezí dnešního Dánska a Německa. Originál pochází z X. - XI. století.  Celková délka: 61 cm. Délka čepele: 48.5 cm, max. šířka: 4 cm. Váha cca 650 g. Ostrá replika.

Více informací

CONCHAR, kovaný tesák s beraní hlavou

katalogové číslo: KNI157

cena: 5 600 Kč

   

Ručně kovaný sax (dlouhý nůž) s beraní hlavou. Materiál: pružinová ocel, jelení paroh.

Více informací

SCRAMASAX, kovaný dlouhý vikinský sekáč, paroh

katalogové číslo: KNI114

cena: 2 600 Kč

   

Kovaný a plně funkční dlouhý nůž - tzv. seax používaný v raném středověku vikingy, anglo-sasy a jinými národy Evropy. Nůž býval užívaný k boji a ke každodenní činnosti, např. při štípání dříví. Vykovali jsme jej tak, aby Vám posloužil v přírodě. Celková délka cca 42 cm. materiál: ocel ČSN 14 260.

Více informací

KOVANÝ VIKINSKÝ SAX V PAROHU s runami

katalogové číslo: KNI69

cena: 5 500 Kč

   

Kovaný vikinský sax v parohu. Čepel z jedné strany zdobená runami. Celková délka cca 44 cm. Ostrý dlouhý nůž mistrovského zpracování jak po funční, tak i umělecké stránce.

Více informací

ASGER, kovaný sax, paroh

katalogové číslo: KNI53

cena: 4 200 Kč

   

Tento sekáč je kovaný, zdobený dvěmi raznicemi a zasazený do jeleního parohu. Nejedná se o zbraň na šerm, neboť je osrý. Je určen jako součást funkčního vybavení do přírody, jako sběratelský kousek anebo jako kostýmní doplněk. Celková délka cca 50 cm! Délka čepele přibližně 35 cm. Česká výroba.

Více informací

SAEX - vikingský sekáč

katalogové číslo: KNI01

cena: 2 650 Kč

   

Ručně kovaný vikinský sekáč  (39 cm), který byl zhotoven podle nálezu z Velké Británie (i zde byli Vikingové a právě z této doby pochází předloha). My jsme ho ještě doplnili dřevěnou rukojetí a pronýtovali. Ocení ho určitě nejen příznivci severské historie, ale i zálesáci. Je ostrý a díky svému tvaru dost pádný (vhodný k sekání větví, řezání masa a k obraně). Pokud bych ho měl k něčemu přirovnat, tak k medvědímu drápu. Ještě poznámka: z obrázku to není patrné, ale tento saex má tvar klínu, přičemž horní hrana má mocnost 0,5 cm.

Více informací

DAGUR, kovaný scramasax

katalogové číslo: KNI171

cena: 4 500 Kč

   

Dlouhý kovaný vikingský sekáč (sax či scramasax). Střenka je vyrobena z jeleního parohu. Celková délka: 50 cm.

Více informací

ELVAR, kovaný seax

katalogové číslo: KNI172

cena: 3 100 Kč

   

Masivní sekáč vyrobený v ostré verzi. Pracovní nástroj. Celková délka: 40 cm, délka čepele: 27 cm, max. šířka čepele: 5.8 cm.

Více informací

REPLIKA SAXOIDNÍHO NOŽE Z MORAVY

katalogové číslo: KNI30

cena: 2 950 Kč

Máte o nedostupný výrobek zájem? Předobjednat nyní

Vzhedem k tomu, že slovanské nože se mezi Vámi stali oblíbené, zařazujeme další repliku staroslovanského nože opět z Levého Hradce. Řezba je zhotovena velmi přesně podle kostěné střenky ze Starého Města u UH (naše střenka je dřevěná). Na požádání zašlu foto originálu. Nůž je ručně vykován. Celková délka: 35 cm, délka čepele: 23 cm. Nůž ocení nejen sběratelé, ale i zálesáci.

Více informací

produkty
Doporučujeme
meče
nové produkty
geologie minerály archeologie Kosovo je Srbija
0 Kč
rozšířené
Slovensko
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.  Další informace