rozšířené
Přejít na menu nové zboží

vlněné zboží - IRSKO, Balkán / ruční tkaní

ruční tkaní

Historický textil - ruční tkaní.

Autor těchto textilů pracuje na dřevěném čtyřlistovém tkalcovském stavu, který umožňuje výrobu různých vazeb. Stav svými vlastnostmi odpovídá stavům používaných na přelomu vrcholného a pozdního středověku. Dále je používán lucet, různě velké tkací destičky a hřebenový stávek pro výrobu vlastních tkanic.

Kromě samotné textilní výroby je též možné dodávat a využívat ve výrobě přírodně barvené materiály. Nejčastěji se jedná o barvení cibulovou slupkou, kořenem mořeny barvířské, případně šafránem, v sezoně i kopřivou.

Ruční práce

obvykle znamená nižší produktivitu, menší objem výroby i vyšší ceny. Výhodou je jedinečnost každého kusu. Do každého výrobku člověk při práci vkládá část sebe sama: svůj rukopis, představivost, svůj cit a um. To dává zákazníkovi maximální volnost v jeho požadavcích. Kromě toho, že si může vybírat podle toho, jak na něj působí styl a osobitost výrobce, může se zákazník stát sám sobě návrhářem. Přesně pak může specifikovat, jaké vlastnosti má výsledný produkt mít, z čeho má být vyrobený a pochopitelně i to, jak má vypadat.

Materiály

Z nepřeberného množství materiálů, které jsou dnes pro textilní výrobu dostupné, jsem se rozhodl používat ty přírodní. K tomuto rozhodnutí mě vedla především úcta k tradici a fakt, že se zabývám převážně tvorbou podle historických předloh. Ve své tvorbě nejčastěji používám 100% ovčí vlnu, dále len nebo bavlnu a v neposlední řadě také konopí a hedvábí.

Ruční Tkaní

1-6 z 6 celkem

VLNĚNÝ PLÁŠŤ s TŘÁSNĚMI, ručně tkaný

katalogové číslo: WTS177

cena: 5 500 Kč

   

Ručně tkaný hřejivý VLNĚNÝ PLÁŠŤ s PROUŽKEM a TŘÁSNĚMI.

  • materiál vlna
  • délka 226 cm
  • šířka 181 cm

Více informací

MALÝ VLNĚNÝ PŘEHOZ, modrý proužek

katalogové číslo: WTS178

cena: 1 950 Kč

   

MALÝ ručně tkaný hřejivý VLNĚNÝ PŘEHOZ s PROUŽKEM a TŘÁSNĚMI.

  • materiál vlna
  • délka 89 cm
  • šířka 80 cm

Více informací

ZAKÁZKOVÁ VÝROBA ručního tkaní - pláště i kostýmy

katalogové číslo: WTS145

cena: 5 500 Kč

   

ZAKÁZKOVÁ VÝROBA ručního tkaní - pláště i kostýmy.

Máte zájem o textil dle Vašeho přání? Kontaktujte nás na drakkaria@gmail.com a domluvíme podrobnosti i cenu. Cena je uvedena za referenční pláštíky na ilustračním obrázku.

Více informací

LORCAN, vlněný plášť, ručně tkaný

katalogové číslo: WTS143

cena: 5 500 Kč

   

LORCAN, vlněný plášť, ruční tkaní.

Je utkaný z čisté vlny v plátnové vazbě. Všechny barvy jsou přírodní nebo přírodně barvené. Motiv je inspirován keltskými vzory a přebytečné osnovní nitě jsou po šesti spletené do třásní v podobě copánků.

  • Černá vlna, šedá vlna, bílá vlna
  • Barveno kopřivou, mořenou, cibulovou slupkou

Více informací

GERMANICUS, vlněný plášť, ručně tkaný

katalogové číslo: WTS144

cena: 5 500 Kč

   

GERMANICUS, vlněný plášť, ručně tkaný.

Ručně předený vlněný útek tkaný do světlé vlněné osnovy keprovou vazbou. Vzor je inspirován nálezem germánského pláště z Polska. Gramáž této látky si nezadá se slušnou dekou.

Více informací

NUALLÁN, vlněný plášť, ručně tkaný

katalogové číslo: WTS146

cena: 5 500 Kč

   

NUALLÁN, vlněný plášť, ručně tkaný.

Více informací

produkty
Doporučujeme
přilby
nové produkty
Kosovo je Srbija
0 Kč
rozšířené
Slovensko
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.  Další informace