rozšířené
Přejít na menu nové zboží

knihy, mapy, samolepky / knihy

knihy

Historická odborná literatura, literatura faktu, fantasy povídky, esoterická literatura, šamanismus, archeologické encyklopedie, cestopisy (Irsko, Skandinávie, Island), česká historie, literatura - dějepis.

1-18 z 45 celkem

Svět stromů, Rushforth Keith

katalogové číslo: BCD124

cena: 249 Kč

   

Přehledný průvodce světem stromů je určen nejširší čtenářské veřejnosti. Stane se nepostradatelnou pomůckou pro spolehlivou identifikaci stromů, k jejímuž maximálnímu zjednodušení přispívají barevné fotografie stromů s detailem kůry a kresby listů a plodů. Komentář obsahuje základní informace o průměrné výšce, výskytu a charakteristických vlastnostech 130 stromů evropského kontinentu včetně britských ostrovů.

130 x 210 mm
288 stran
barevné fotografie
černobílé a barevné ilustrace
pevná vazba

Více informací

Zápisky legionáře Mlčoch

katalogové číslo: BCD139

cena: 245 Kč

   

Zápisník Josefa Mlčocha popisuje úsek života ruského legionáře od doby, kdy ve svých 21 letech dobrovolně přešel do ruského zajetí, následně vstoupil do českých legií a s těžkým kulometem projel se svými spolubojovníky celou Sibiřskou magistrálou. Ve svém deníku zachytil nejen poměry v Rusku zachváceném občanskou válkou, ale i potyčky s bolševiky, kteří se snažili české legie rozvrátit zbraněmi i propagandou. Mimo jiné zmiňuje i slavný „Čeljabinský incident“, kterého se aktivně účastnil. Jeho zážitky jsou v knize ilustrovány množstvím dobových fotografií.
Josef Mlčoch vylíčil své zážitky z návratu od Vladivostoku přes Japonsko a San Francisko, Panamským průplavem do východoamerického Norfolku a nakonec zpět do moravského domova, odkud před dlouhými šesti lety narukoval. Popisuje také zklamání své i svých spolubojovníků, které tak dlouho po konci války už nikdo moc nadšeně nevítal...

 • 165 x 238 mm
 • 172 stran
 • 180 archivních fotografií

Více informací

Zdraví máme na talíři, Bodlák Jiří - E-KNIHA

katalogové číslo: BCD125

cena: 85 Kč

   

Léčivé i škodlivé účinky potravin s důrazem na potraviny rostlinného původu. Obsahové látky, využití v kuchyni i kosmetice, léčitelské recepty.

 • pouze jako E-KNIHA
 • 145 x 205 mm
 • 160 stran
 • barevné fotografické přílohy
 • černobílé ilustrace
 • pevná vazba

Více informací

Skrytá moc drahých kamenů

katalogové číslo: BCD117

cena: 239 Kč

   

Všechny základní drahé kameny včetně korálů, perel, tektitů a drahých kovů. Jejich vnitřní síla a schopnost působit na lidský organismus. Vydání je doplněné kameny zvěrokruhu a rejstříkem.

145 x 205 mm, 200 stran, barevné fotografické přílohy, pevná vazba.

Více informací

Křišťál a ostatní křemeny v léčitelství

katalogové číslo: BCD136

cena: 195 Kč

   

Kameny mají na nás v zásadě trojí vliv. Oslabují nadbytečné, posilují oslabené a boří blokády. Křišťál je nejuniverzálnější z drahých kamenů používaných k léčení.

 • 145 x 205 mm
 • 144 stran
 • barevné fotografické přílohy
 • černobílé ilustrace
 • brožováno

Více informací

České a moravské vltavíny, Radek Hanus

katalogové číslo: BCD113

cena: 349 Kč

   

Vltavíny jsou považovány za české národní kameny. Kniha objasňuje vznik vltavínů, který by neproběhl bez doteku vesmíru. Upřesňuje jejich výjimečné postavení ve skupině tektitů. Poprvé ukazuje možnosti, jak je odlišit od pouhého skla nebo padělků. Představuje vltavíny jako oblíbené drahé kameny používané ve špercích. Zájemcům o esoteriku shrnuje nejdůležitější informace o těchto kamenech. Jedinečná je kapitola "Naleziště vltavínů", která poprvé zobrazuje takové množství českých i moravských vltavínů v jejich přirozené kráse.

 • rozměry: 170 x 240 mm
 • 128 stran
 • 1000 barevných fotografií
 • pevná vazba

Více informací

Schlikové a dobývání stříbra, Kašpar Pavel, Horák Vladimír

katalogové číslo: BCD137

cena: 195 Kč

   

Významný šlechtický rodu Schliků započal počátkem 16. století v severozápadních Čechách s těžbou stříbrných rud, jejich zpracováním a následným mincováním. Kniha je určena nejen zájemcům o numismatiku, mineralogii a montanistiku, ale všem, kteří chtějí blíže poznat historii stříbronosného regionu.

 • 170 x 240 mm
 • 96 stran
 • barevné fotografie
 • černobílé ilustrace
 • pevná vazba

Více informací

Viking Age Costume Guide, Pieter J. Pierot

katalogové číslo: BCD107

cena: 440 Kč

   

Pouze v angličtině.

Drawings and descriptions used herein were created for over 20 years by one of today's Jomsvikings. Knowledge, passion and experience intertwine to form clear and evocative images that will help anyone quickly and accurately find clues to the complex issue of the Viking Age costumes. This applies to both contemporary Vikings and to all lovers of history.

In English, 142 pages. Triglav.

Více informací

S pivem ke zdraví, Ricken Karl-Heinz, van Braak Heike

katalogové číslo: BCD138

cena: 110 Kč

   

Poučné i zábavné čtení o nejstarším nápoji na světě. Historie, výroba, obsahové látky, dietetická hodnota piva a jeho léčivé účinky, využití v kosmetice i v kuchyni.

 • 145 x 205 mm
 • 88 stran
 • černobílé ilustrace

Více informací

Příroda léčí

katalogové číslo: BCD140

cena: 450 Kč

   

Kniha představuje 150 druhů léčivých rostlin. Předvádí pouze ty druhy, které lze v naší přírodě nalézt nebo vypěstovat. Jednotlivé popisy léčivek poskytují informace o jejich původu, sběru, sušení, obsahových složkách, případně o způsobu pěstování. Kniha obsahuje téměř 600 receptů pro přípravu čajů, sirupů, mastí, tinktur, obkladů a jiných léčivých přípravků používaných ve fytoterapii, které pomáhají zmírnit bolesti a udržet jedince v co nejlepší kondici. U řady druhů je popsáno i jejich homeopatické využití. Pro fajnšmekry jsou v knize přídavkem uvedeny recepty na bylinné likéry.

 • 170 x 240 mm
 • 248 stran
 • barevné ilustrace
 • pevná vazba

Více informací

VIKINSKÁ A SLOVANSKÁ KUCHYNĚ s recepty, v angličtině

katalogové číslo: BCD104

cena: 385 Kč

   

Co takhle si zpříjemnit táboření i dobovými recepty. V anglickém jazyce se můžete přehledně dočíst něco teorii slovanské a vikinské kuchyně a nechybí ani recepty. Jsme přímými dovozci této publikace, za kterou stojí vydavatelství TRIGLAV ... tak dobrou chuť.

The development of reconstruction movement has caused the fact that all spheres of Viking Age everyday life have being reconstructed for several dozen years now. All the gathered people not only try to look like our ancestors from thousands of years, but also to behave in different fields of life in a way similar to the reality of that time. One of the most important everyday living activities was (and still is) eating, as well as, winning, processing, preserving, and serving food. This guidebook was created to facilitate reconstruction of this domain and to help with improving the activities already taken up.

ON THE AUTHOR:

Archaeologist and museologist. A graduate and a doctoral student at the Cardinal Stefan Wyszyński University of Warsaw; an assistant in the National Museum of Archaeology in Warsaw; a member of the Stowarzyszenie Naukowe Archeologów Polskich (Scientific Association of Polish Archaeologists).

For over 12 years, she has been occupied with the experimental archaeology.

Initially, this was connected only with herbalism and plant chemistry in the prehistory and the Middle Ages; but over time, her additional specialization has become weaving and reconstruction of clothes.

In 2002, as the result of cooperation with Wiedza i Życie magazine, she became interested in issues connected with food in the Early Middle Ages in the area of western Slav lands. This interest bore fruit in a form of the first article on this topic: Wokół piastowskiego stołu, czyli kulinaria w czasach Bolesława Chrobrego (Around the Piast Table, that is Cuisine of Boleslaw Chrobry Times). Development of this topic, as well as, its completion are numerous presentations, lectures, and popular science shows, as well as, organization and coordination of thematic international events (Slavic Heritage Days). The active participation in the reconstruction movement has enabled her to conduct experiments and shows during the biggest historical festivals; among others, in Wolin, Grzybów, Moesgard, Borre and Kernave.

Více informací

VIKINSKÉ A SLOVANSKÉ ORNAMENTÁLNÍ MOTIVY, díl I

katalogové číslo: BCD109

cena: 435 Kč

   
Jedna z nejucelenějších knih pro Ty z Vás, kteří hledají vikinské a slovanské motivy a jejich význam na jednom místě, většinou i s uvedením lokality. Publikace je vhodná např. pro řemeslníky - řezbáře, rytce, sedláře, kováře, nožíře, kteří zdobí své výrobky historickými vzory. Stejně tak jako pro malíře. Mnoho ilustrací může posloužit jako vzor pro tetování. Kniha je v polštině, což by nemělo vadit, neboť textu je v ní málo - většinu tvoří právě obrázky. Realizujeme přímý dovoz. Vydavatelství Triglav.

Szczecin 2009.

As an author and publisher, I would like to offer you a new book, "Viking and Slavic Ornamental Design. Graphical Catalogue with Rus Add-On." - a catalogue of 343 authentic graphic designs in 2D. Collated mainly from the Viking Age but in some cases later (C8th-C12th), they are sourced not only from Scandinavia, but also from Germany, Central Europe (eg. Wolin) and Russia. They've been drawn from a vast selection of artifacts - hilts, crossguards, pottery, jewellery, manuscripts, bone and wood carvings etc. Each and every pattern has an English description with its date, origin, place it was found, and meaning, where possible).

Als Autor und Herausgeber möchte ich Ihnen ein Buch "Viking and Slavic ornamental design. Graphical Catalogue with Rus Add-On." vorstellen. Es ist ein Katalog mit 343 historischen Bilder in 2 dimensionaler Abbildung.

Alle Modelle kommen aus der Vikinger-Ära bzw. aus dem 8.-12. Jahrhundert, und zwar nicht nur aus Skandinavien, sondern auch aus Deutschland, Zentral-Europa (einschließlich Wolin) und Russland. Die Abbildungen haben wir für Sie aus einer Vielzahl von Artefakten aus der Epoche der Griffe, Schwerte, Keramik, Schmuck, Manuskripte, Knochen- und Hörnerprodukte nachgezeichnet. Jedes Design ist auf Englisch beschrieben und enthält Angaben zum Fundort und -datum, und evtl. auch die Bedeutung des Motivs.

From Introduction to 1st Edition:

MATERIAL SELECTION

All of the graphics presented in this catalogue have one common denominator. All of them can be traced back to the Early Middle Ages, the period in European history beginning with the Great Migration (V-VI c.) until the end of XII c., when the European continent finally saw the feudal system being developed into a fully functional entity, recognized as a feature of the Middle Ages proper. During that time, a variety of ethnics and nations were shaped, some of which belonged to "barbarian" culture, especially among European tribes that remained in contact with Ancient, Mediterranean culture widely spread in Western Europe. Therefore, a different, geographical aspect of the presented material ought to be taken into consideration, aside from the period in which the imagery occurred. Accordingly, the imagery of choice for this particular catalogue is the one originating in Central, Eastern and Northern Europe, that is a region which was the last to enter a sphere of influence of the Roman Catholic (or Orthodox as was the case with Rus) Christianity, thus retaining its genuine, pagan character.

THE RECIPIENT

The catalogue is intended for artists and researches alike, people genuinely interested in old cultures, designers, digital artists, tattooists and people inspired by aesthetics of the Early Middle Ages. We expect that the booklet will also gain popularity among historical re-enactors, looking for new, uncommon motifs to decorate their Slavic or Viking outfit, the group to which the author himself belongs to and is thus well acquainted with difficulties involving interesting decoration of historical garments, furniture and leatherwork. These and other problems inspired creation of this catalogue, with an intention to ease life of modern warriors and promote more variety in ornamentation as well as awareness of styles and periods which these ornaments were once part of. With this in mind, it is expected that re-enactors will have a better choice of ornamentation for the region and time that they are recreating, which, in turn, is bound to set a more realistic mood of the period. The catalogue may also be of interest to historians or even Art historians, Art students and anybody involved in appreciation of unfamiliar beauty and ancient aesthetics. The creators of this catalogue wish for Early Medieval stylistics to find its place in our aesthetic awareness and modern tastes, and also to find more value in the Art of Early Middle Ages that is still largely neglected and unappreciated.

Více informací

VIKINSKÉ A SLOVANSKÉ ORNAMENTÁLNÍ MOTIVY, díl III

katalogové číslo: BCD127

cena: 485 Kč

   
Jedna z nejucelenějších knih pro Ty z Vás, kteří hledají vikinské a slovanské motivy a jejich význam na jednom místě, většinou i s uvedením lokality. Publikace je vhodná např. pro řemeslníky - řezbáře, rytce, sedláře, kováře, nožíře, kteří zdobí své výrobky historickými vzory. Stejně tak jako pro malíře. Mnoho ilustrací může posloužit jako vzor pro tetování. Kniha je v polštině, což by nemělo vadit, neboť textu je v ní málo - většinu tvoří právě obrázky. Realizujeme přímý dovoz. Vydavatelství Triglav. 108 stran.

We are back with another volume of Viking and Slavic Ornamental Design. Nine years have passed since the original release of Volume I.In recent years, mass culture has reminded its viewers, readers, listeners and gamers of the existence of Vikings – and also Slavs. The growing importance of re-enactment for the popularization of history and archaeology also had played its role. Also, the rapprochement between East and West of Europe in various fields, including historical sciences, has contributed to a better understanding of the era of interest. The new perspectives and discoveries both in the field and the office have been reflected by exhibitions and new publications.

On three pillars – photos, new publications and the Internet – I constructed Volume III of the Viking and Slavic Ornamental Design which you are now holding. So here it is – a new set of 266 so new, and so ancient, patterns. As always, chosen from among the historical artefacts of various categories. This time, large groups of designs come from the same places. The first of them is Dublin, which we visited in 2014 on the occasion of the festival organized there to celebrate the 1000th anniversary of the Battle of Clontarf and we admired the wonderful creations of Celtic culture and the influence upon it from the Vikings. The collection of beautifully decorated wooden objects is especially characteristic of the Irish capital and the local ornamental style. The second group is constituted by patterns taken from the Norwegian Museum of Cultural History in Oslo. Thematically, and you will find there a large amount of ornamentation in the Borre style. This time, we also drew a lot of material from textiles, ranging from decorations on the famous outfit from the chamber tomb in Mammen, the embroidered and woven patterns from Oseberg and the subsequent embroidery of Russia. Additionally, two very well-known weather vanes provided a certain amount of ornaments.

As always, we present two-dimensional graphics in black and white, enabling the broadest adaptive possibilities and – where possible – almost any selection of colours. Also the logic of the system has not changed, focusing on functionality instead of grouping ornaments in terms of place of origin, the category of monument, the style, dating or borne symbolism.

108 stran.

Více informací

VIKINSKÉ A SLOVANSKÉ ORNAMENTÁLNÍ MOTIVY, díl II

katalogové číslo: BCD105

cena: 435 Kč

   
Jedna z nejucelenějších knih pro Ty z Vás, kteří hledají vikinské a slovanské motivy a jejich význam na jednom místě, většinou i s uvedením lokality. Publikace je vhodná např. pro řemeslníky - řezbáře, rytce, sedláře, kováře, nožíře, kteří zdobí své výrobky historickými vzory. Stejně tak jako pro malíře. Mnoho ilustrací může posloužit jako vzor pro tetování. Kniha je v polštině, což by nemělo vadit, neboť textu je v ní málo - většinu tvoří právě obrázky. Realizujeme přímý dovoz. Vydavatelství Triglav.

Více informací

VENDELSKÉ ORNAMENTÁLNÍ VZORY

katalogové číslo: BCD108

cena: 485 Kč

   

Vendelské a raně středověké ornamentální vzory. Počet stran: 111 str.

Více informací

SVASTIKA a její historie v Čechách

katalogové číslo: BCD134

cena: 75 Kč

   

SVASTIKA a její historie v Čechách.

 • Autor: Radek Fiksa

Svastiku neboli hákový kříž si každý spojuje zejména s Hitlerem a jeho nacistickou doktrínou. Svastika má však na rozdíl od Hitlerovy tisícileté říše skutečně historii v řádech tisíců let. Objevila se prakticky na všech kontinentech a byla používána takřka všemi významnými náboženstvími. Což ostatně dokazuje ManWoman v knize Swastika - navrácení nevinnosti.

Málo známá je však historie svastiky na našem území. Sem tam se objeví nějaký článek o archeologických nálezech z keltských či římských osad. Ale svastika má u nás daleko rozsáhlejší výskyt a užívání. Svastika byla hojně používána v lidové tvořivosti, malovaná na kraslicích, tištěná na textiliích, ražená do mincí, zdobila se jimi ovčácká bičiska či čepče, tzv. holubinky. Je možné ji objevit na několika malbách. Asi nejznámější je použití u Muchovy Přísahy omladiny. Použil ji však například i Mikoláš Aleš v cyklu Život starých Slovanů anebo J. V. Kautský na oponě pro Národní divadlo v Brně.

Ani budovy nejsou výjimkou. Rozsáhlou svastickou výzdobu nalezneme na Pražské loretě. Podobně rozsáhlá výzdoba, ovšem v interiéru, je k vidění v zámku Litomyšl. Oblíbená byla kruhová svastika v gotice, a tak ji spatřujeme na mnohých gotických kostelech po celé republice a nejen na nich. Svastika se objevovala i jinde. Na nalezeném plíšku v Býčí skále, roušce Sv. Ludmily, opasku Sv. Václava, vyznamenáních Junáků (jedno takové měl i prezident Masaryk), chebském antependiu, denáru Boleslava I. a mnohých dalších místech.

Více informací

HUSITÉ, Josef Dolejší, Leonid Křížek

katalogové číslo: BCD119

cena: 995 Kč

   

Kniha je koncipovaná do dvou částí. V první je podrobně rozebrán vznik a průběh husitské revoluce, s přihlédnutím k dosud vydaným pracím a dostupným pramenům. Jsou popsány kořeny Husových reformních snah, jeho zápas s odpůrci a neochvějné hájení Boží pravdy, jež jej nakonec dovedlo až na kostnickou hranici. Jsou popsány životní osudy dalších protagonistů husitského hnutí a průběh válečných let, končících porážkou radikálního křídla husitského hnutí u Lipan. Jsou popsány nejenom ideově-politické zvraty dané doby, ale podrobně také jednotlivá tažení, bitvy a kruciáty. Autor této části, J. Dolejší, navštívil všechny významné lokality, města, hrady a bojiště, a svůj text doprovodil bohatou obrazovou dokumentací. Kromě fotografií současného stavu těchto lokalit je text ilustrován také mnoha dobovými i novějšími kresbami a malbami. Autor nezastírá snahu rehabilitovat toto významné období evropských dějin.

V druhé části rozebírá L. Křížek podrobně všechny aspekty husitského válečného umění. Postupně věnuje pozornost výzbroji a výstroji jak husitských, tak křižáckých vojsk, jejich ideologické a taktické přípravě, strategii a logistice. Je popsána taktika vozové hradby, využití palných zbraní, způsob dobývání hradů a měst, konkrétní způsoby boje muže proti muži, metody průzkumu, taktika přesunů a táboření, podstata tzv. spanilých jízd a jsou uveřejněny výňatky z dobových vojenských řádů. Autor cituje řadu badatelů, kteří se husitských vojenstvím zabývali před ním, a také dobové kroniky či ohlasy husitského válečnictví v cizí literatuře. Text je doplněn řadou jak dobových tak původních ilustrací, rekonstrukcí, fotografiemi zbraní a zbroje jakož i reprodukcemi romantických obrazů husitů, tak jak si je představovali malíři uplynulých staletí. Následuje chronologie husitských válek a knihu uzavírá slovník zbraní, zbroje a fortifikací, mapy a rejstřík.

Publikace má reprezentativní charakter daný již formátem. Text je doplněn medailonky vůdčích osobností, citáty z pramenů a dokumentů a heslovitým popisem reálií.

Záměrem autorů je seznámit čtenáře moderní obrazově-textovou formou s jednou z nejpohnutějších epoch českých dějin. V důsledku ideologických manipulací v druhé polovině 20. století je dnes husitství vnímáno jako cosi zprofanovaného, odbytého a zavrženíhodného. V uplynulých 50 letech nevyšla seriozní publikace (pomineme-li drobné pamflety či naopak vědecké statě běžnému čtenáři nedostupné či nesrozumitelné), která by se věnovala této významné etapě našich dějin. Podstatným přínosem publikace je důkladný rozbor husitského vojenského umění. Také tím je dílo jedinečné a přínosné. Jistě potěší kromě široké čtenářské obce také učitele základních a středních škol a přispěje tak k lepšímu pochopení minulosti u nejmladších generací.

Kniha vyšla 8. října 2009.

Formát 240 x 305 mm.

Počet stran 368.

1000 barevných ilustrací, tištěno na křídě.

Pevná vazba.

ISBN 978-80-87057-08-7

Více informací

Borek and the Slavonic Gods, Igor D. Górewicz

katalogové číslo: BCD111

cena: 480 Kč

   

Objevte slovanskou mytologii skrze příběh Borka. Potkej válečníky, čaroděje i vlkodlaky. Kniha pro děti. Počet stran: 157. Formát: A4. V angličtině.

Více informací

produkty
Doporučujeme
přilby
nové produkty
Kosovo je Srbija
0 Kč
rozšířené
Slovensko
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.  Další informace