ROŽMBERSKÁ RŮŽE, kožená klíčenka se šrouby, červená

395 Kč
1-2 týdny

Kožená ručně vyráběná klíčenka z naší sedlářské dílny, která je velmi praktická. Vejde se do ni až deset klíčů. Ergonomické držení, které je ve dlani příjemné. Z jedné strany je díra na palec, kterým když zatlačíte, tak vysunete klíče z druhé strany. Klíčenka je opatřena sedlářským drukem. Prohlédněte si naši další nabídku, vyrábíme klíčenky v různých barvách i se zdobením.

  • V průměru pro až 10 klíčů
  • Rozměry: 4 x 10.5 cm
  • Výška: 2 cm

Rod Rožmberků byl významnou českou šlechtickou rodinou, která hrála klíčovou roli ve středověkých dějinách Čech. Pocházeli z jižních Čech kraje a patřili mezi nejmocnější rody ve středověkém Českém království.

První zmínky o Rožmbercích pocházejí z 13. století. Postupem času se však jejich vliv a majetek rozrostl. Jedním z jejich nejvýznamnějších sídel byl hrad Rožmberk nad Vltavou, který se stal centrem jejich moci.

Rožmberkové hráli důležitou roli v politickém životě Čech. Byli blízcími spojenci krále a často zastávali vysoké úřady v království.  Jejich rodový erb, známý jako Rožmberská růže, se stal symbolem jejich rodu.

Počátkem 17. století vymřela hlavní větev Rožmberků a jejich majetek přešel na jiné rody. Nicméně, jejich vliv na české dějiny a kulturu přetrvává dodnes a jsou silně spojeny s lokálním jihočeským patriotismem.

Sdílej: