rozšířené
Přejít na menu nové zboží

sošky, zahradní dekorace / Evropa / středověk, Slované, vikingové

středověk, Slované, vikingové

Repliky soch a výtvarného umění z doby vikingů až po vrcholný středověk.

1-7 z 7 celkem

Kámen z Lindisfarne, těžítko

katalogové číslo: SMA10

cena: 360 Kč

   

Reprodukce - kámen z Lindisfarne (9. století, Anglie). Velikost cca 4,5 x 9,5 x 12 cm.

Naše reprodukce je zhotovena ze speciální hmoty - umělý kámen, resp. speciální zvtvrzelá a odolná sádrová hmota. Dovoz: DRAKKARIA.

Více informací

JEZDEC, šachová figurka Lewis Chess, Skotsko

katalogové číslo: SMA06

cena: 290 Kč

Zboží je vyprodáno a nelze ho objednat

Šachové figurky LEWIS (známé také jako Uig Chessmen) byly nalezeny v roce 1831 v písčitém břehu v zátoce: "Bay of Uig" na západním pobřeží ostrova Lewis, Vnější Hebridy, Skotsko.

Odbornou veřejností se má za to, že byly zhotoveny v Norsku, patrně v Trondheimu. Tato spojitost je dávána do souvislosti s nálezy s obdobným řezbářským rukopisem právě z okolí Trondheimu. Časově spadají někam do 12. století - tedy do doby, kdy Vnější Hebridy ovládali vikingové z Norska.

V současné době jsou vystaveny v Královském muzeu v Edinburghu a v Britském muzeu v Londýně.

Téměř všechny figury jsou vyřezány z mrožích klů, z menší části z verlybích kostí. Z dochovalých figurek lze rozlišit: 8 králů, 8 královen, 15 rytířů, 12 věží, 19 pěšáků a 16 biskupů.

Naše reprodukce je zhotovena ze speciální hmoty - umělý kámen, resp. speciální zvtvrzelá a odolná sádrová hmota. Rozměry figurky cca 3,8 x 9 cm. Dovoz: DRAKKARIA.

Více informací

THOR, dřevěná vyřezávaná soška

katalogové číslo: WST60

cena: 1 550 Kč

   

THOR, dřevěná vyřezávaná soška.

  • Materiál: dřevo
  • Rozměry: 23×9×6 cm

Více informací

BAŠČANSKÁ DESKA, CHORVATSKO

katalogové číslo: SMA01

cena: 490 Kč

   
Tato deska byla nalezena v kostele sv. Lucie v Jurandvoru na chorvatském ostrově Krk a nyní je uložena v chorvatské Akademii věd a umění v Záhřebu. Je na ní nápis z r. 1100 o darování louky krále Zvonimíra kostelu sv. Lucie u Bašky. Jak vidíte, tato deska moc pohanská není :o( jediný důvod, proč ji tu vlastně nabízíme je, že se jedná o nejstarší staroslovanský text a také proto, že je velice zdařile provedená. Materiál: umělý kámen.cca 265x140x20 mm; 0,65 kg.

Více informací

RYTÍŘSKÝ TURNAJ

katalogové číslo: SMA03

cena: 600 Kč

   
Tato krásná řezbářská práce zobrazuje rytíře bojující při turnaji. Turnaje sloužily jako trénink pro skutečný boj. Ten měl být veden ve jménu ideálu rytířských ctností. Být rytířem neznamenalo jen obstát v boji, ale být především příkladem statečnosti a ušlechtilosti. Reliéf se nachází na jedné straně dřevěné truhlice pocházející ze 14. století z města Ravenny. Naše reprodukce je vyrobena z umělého kamene na bázi cementového pojiva. Rozměry: cca 250x140x20 mm; 0,75 kg.

Více informací

NÁHROBNÍ STÉLA

katalogové číslo: SMA02

cena: 480 Kč

   
Princezna Guta byla dcerou českého krále Václava II., který vládl v letech 1290-1305. Zemřela jako malé děvčátko, ale na stélu ji zobrazili již jako mladou dámu. Kámen byl nalezen v klášteře Na Františku a nyní se nachází v Národním muzeu v Praze. Naše reprodukce je vyrobena z umělého kamene na bázi cementového pojiva. cca 130x270x15 mm; 1,3 kg.

Více informací

Hlava, loď Oseberg, vikingové

katalogové číslo: SMA07

cena: 840 Kč

Máte o nedostupný výrobek zájem? Předobjednat nyní

Velká keramická nástěnná dekorace, která představuje hlavu z vikinské lodi, lokalita: farma Oseberg, Norsko. Velikost cca 18 x 28 cm.  

Více informací

produkty
Doporučujeme
šperky s kameny
nové produkty
Kosovo je Srbija
0 Kč
rozšířené
Slovensko
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.  Další informace